گرمای شدید و اسهال

گرمای شدید می تواند منجر به اسهال شود؟

برخی از خطرات سلامتی با گرمتر شدن هوا همراه است که برخی از آنها ممکن است آشکار باشد (مانند آفتاب سوختگی و کم آبی). یک مشکل بهداشتی کمتر شایع که می تواند در هنگام افزایش درجه حرارت به اسهال اعتصاب کند.

کارشناسان گفتند که شرایط مختلف می تواند باعث ایجاد اسهال در هنگام گرمای شدید شود. هنگامی که در خارج از خانه گرم می شود، چندین چیز می تواند باعث ایجاد مشکلات معده مانند اسهال شود.

گفته می شود، برخی از اقدامات می توانید برای کاهش شانس خود در تجربه این عارضه جانبی هوای گرم انجام دهید. هیچ کس پاسخی در مورد دلیل این اتفاق وجود ندارد، اما ممکن است برخی از عوامل مؤثر در آن وجود داشته باشد.

موارد ساده مانند نگه داشتن وسایل خنک کننده و اطمینان از ذخیره صحیح مواد غذایی می تواند به شما کمک کند تا در روزهای گرم تابستان سالم بمانید.

چه عواملی باعث اسهال در هنگام گرمای شدید می شود؟

دلایل مختلفی از اسهال مربوط به گرما وجود دارد، از جمله باکتری های موجود در مواد غذایی سوء استفاده ، کم آبی و برخی از شرایط بهداشتی.

یکی از دلایل اصلی اسهال در تابستان ، گاستروانتریت باکتریایی ، نوعی گاستروانتریت عفونی است.
دمای گرمتر باعث رشد باکتری ها در مواد غذایی می شود. خوردن غذا با باکتریهای بیش از حد می تواند به شما گاستروانتریتیت دهد ، که باعث بیمار شدن شما می شود و می تواند باعث اسهال شود.

درجه حرارت گرمتر به همین دلیل است که گاستروانتریت باکتریایی در تابستان شایع تر است. انواع مختلف باکتریها می توانند باعث گاستروانتریت باکتریایی از جمله E. coli و سالمونلا شوند.

رژیم های غذایی که معمولاً در دمای گرمتر مصرف می کنند نیز ممکن است نقش داشته باشند. در هوای گرم، مردم غالباً سالاد، میوه یا غذاهایی بیشتر می خورند که ممکن است به اندازه کافی سرد نباشند. اگر این غذاها به درستی اداره نشوند، می توانند باکتری هایی داشته باشند که باعث مسمومیت غذایی می شوند و منجر به اسهال می شوند.

کم آبی

سایر موارد بهداشتی که در تابستان یعنی کم آبی و بیماریهای مرتبط با گرما مشترک است. هوای گرم باعث می شود بیشتر عرق کنید، که می تواند منجر به از دست دادن آب زیاد بدن شما شود. هنگامی که شما کم آب می شوید ، می تواند روی معده شما تأثیر بگذارد و باعث اسهال شود.

به همین ترتیب، شرایطی مانند سکته مغزی یا خستگی گرما می تواند با تغییر نحوه حرکت و آسانتر کردن آن ، با معده شما آشفتگی کند و از طریق آن آسانتر شود، که نمی تواند باعث اسهال شود.

بیماری التهابی روده

برخی از تحقیقات همچنین سؤالاتی در مورد اینکه آیا افراد مبتلا به بیماری التهابی روده (IBD) ممکن است علائم شدیدتری از جمله اسهال را در طول دمای گرم تجربه کنند.

همچنین شایان ذکر است که در اینجا می توان عوارض روانشناختی گرما را مرتبط کرد. خود هوای گرم به طور مستقیم بیماری التهابی روده را بدتر نمی کند، اما احساس استرس از گرما می تواند علائم را برای افرادی که آن را دارند بدتر کند.

اسهال مرتبط با دمای گرم ممکن است بیشتر از سایرین تأثیر بگذارد. زالکین گفت: این قطعاً اتفاقی است که می تواند برای هر کسی رخ دهد ، اما شخصی که دارای سیستم حساس گوارش (GI) است ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به این امر باشد. این شامل افرادی با شرایطی مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است.

نحوه جلوگیری از اسهال در طول تابستان

اگر یک دستگاه گوارش حساس دارید، سرمایه گذاری در یک پتو خنک کننده یا سایر دستگاه ها (مانند طرفداران) ممکن است ارزش داشته باشد که به شما کمک کند از روزهای گرم خودداری کنید. به طور کلی، ماندن در گرمای شدید بیش از حد می تواند خطرناک باشد.سعی کنید خیلی طولانی در مکان های گرم نباشید و راه هایی برای خنک ماندن پیدا کنید.

اما صرف نظر از این که آیا شما شرایطی دارید که باعث می شود بیشتر از معده ناراحت شوید ، آگاهی از مصرف مواد غذایی و آب در طول تابستان بسیار مهم است. این ایده خوبی است که بتوانید آب خود را ردیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر روز به اندازه کافی دریافت می کنید ، زیرا این کار می تواند از کمبود آب بدن و عوارض جانبی بالقوه آن مانند اسهال جلوگیری کند.

علاوه بر این ، شما باید “اطمینان حاصل کنید که غذا به درستی ذخیره شده و با دقت کنترل می شود تا شما را از بیمار شدن باکتری ها جلوگیری کند.

اگر اسهال مربوط به گرما را تجربه کنید ، ممکن است دشوار باشد. با این حال ، شما ممکن است بتوانید با نوشیدن مقدار زیادی آب علائم خود را در خانه درمان کنید.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!