پرواز با دیابت نوع 2

۷ نکته برای پرواز با دیابت نوع ۲

پرواز با دیابت نوع ۲ به راحتی قابل انجام است. اما مهم است که آماده باشید و افراد مناسب را از قبل از وضعیت پزشکی خود مطلع کنید. دیابت نوع ۲ وضعیتی است که در آن بدن شما از هورمون انسولین به طور موثر استفاده نمی کند، که می تواند باعث افزایش قند خون (گلوکز) شود.

این مقاله به شما کمک می کند تا برنامه های سفر خود را سازماندهی کنید و با نگرانی کمتر آماده پرواز باشید.

قبل از سفر با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

حدود یک ماه قبل از رفتن، به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید تا بتوانند کنترل قند خون شما را ارزیابی کنند و هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهند. جزئیات برنامه سفر خود را بنویسید تا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما بتواند مدت زمان پرواز و هرگونه تغییر در مناطق زمانی را در صورتی که بر برنامه دارویی شما تأثیر بگذارد، ببیند.

مطمئن شوید که دستورات نسخه ای لازم برای داشتن دارو و لوازم کافی برای سفر خود را دارید. اگر داروهای خود را در زمان دوری از دست دادید، در مورد نسخه های پشتیبان سؤال کنید. هر گونه واکسیناسیونی را که ارائه دهنده شما توصیه می کند نیز دریافت کنید.

۱- مدارک را برای پرواز با دیابت نوع ۲ آماده کنید

می‌توانید با دانستن اینکه چه اسنادی می‌توانند به کارآمدتر کردن بررسی امنیتی اداره امنیت حمل‌ونقل شما کمک کنند، مسیر عبور از فرودگاه را آسان‌تر کنید. همچنین در صورت نیاز به کمک پزشکی در زمان دوری، باید مدارک پزشکی لازم را داشته باشید. برای ساده‌تر کردن سفرتان چه چیزی را با خود ببرید :

نامه ای از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما مبنی بر اینکه دیابت دارید.
فهرستی از داروهای تجویزی، لوازم، و دستگاه‌های پزشکی، امضا شده توسط ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی.
لیست آلرژی ها.
اسناد سابقه پزشکی شما، که در تلفن شما ذخیره شده یا نوشته شده است.
مدرک بیمه پزشکی و درک آنچه در مقصد شما پوشش می دهد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  دیابت نوع ۲ چیست؟

۲- داروها و لوازم را با دقت بسته بندی کنید

داروها و لوازم مورد نیاز خود را جمع آوری کنید، آنها را دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که نسخه های پشتیبان زیادی دارید. همه چیز را دوبرابر کنید، برای مثال اگر می توانید، دو مانیتور قند و دو برابر مقدار نوار تستی که قصد استفاده از آن را دارید، بردارید.

لوازم خود را در یک کیسه شفاف قرار دهید و آن را در چمدان دستی خود قرار دهید تا امنیت فرودگاه بتواند به راحتی لوازم را بررسی کند. این می تواند به جلوگیری از سوالات اضافی و تاخیر کمک کند. سایر نکات بسته بندی عبارتند از :

در صورت امکان داروی خود را در بطری های اصلی همراه داشته باشید.

مطمئن شوید که گلوکز متر شما برچسب سازنده را نشان می دهد.

لانست های شما (که برای گرفتن نمونه خون برای آزمایش استفاده می شود) باید روی آنها کلاهک باشد.

کیت‌های گلوکاگون (که برای درمان قند خون پایین استفاده می‌شوند) باید در ظروف اصلی خود باشند و برچسب سازنده یا داروخانه به وضوح قابل مشاهده باشد.

اسکنرها نباید بر لوازم یا دستگاه های دیابت شما تأثیر بگذارند. اگر از پمپ انسولین یا مانیتور مداوم گلوکز استفاده می‌کنید، به امنیت اطلاع دهید و در صورت تمایل می‌توانید به جای اسکن، درخواست ضربه بزنید.

۳- وعده های غذایی را برنامه ریزی کنید

قبل از پرواز با دیابت نوع ۲، از ایرلاین غذای کم چرب و کم قند درخواست کنید. در طول پرواز :

تا زمانی که وعده غذایی تان سرو نشده است، انسولین قبل از غذا مصرف نکنید.
هیدراته بمانید.
از الکل اجتناب کنید.
قند خون خود را هر چهار تا شش ساعت در پروازهای طولانی چک کنید.
تنوع غذا در سرتاسر جهان انتخاب های جالب زیادی را ارائه می دهد. اما قبل از رفتن کمی تحقیق کنید تا بدانید که چگونه مواد محلی رایج ممکن است بر قند خون شما تأثیر بگذارد.

سطح گلوکز خود را به دقت کنترل کنید زیرا ممکن است همیشه مواد موجود در غذاهایی را که می خورید ندانید. در صورت نیاز گلوکز یا تنقلات شیرین همراه خود داشته باشید.

اگر در حال برنامه ریزی برای انجام فعالیت های شدید هستید، به افرادی که با آنها هستید اطلاع دهید که مبتلا به دیابت هستید و در صورت بروز علائم هیپوگلیسمی (قند خون پایین) به آنها اطلاع دهید که چه کاری انجام دهند.

هنگامی که قند خون خود را بررسی می کنید، توجه داشته باشید که ارتفاع زیاد می تواند بر میزان خواندن شما تأثیر بگذارد. هر ۱۰۰۰ فوت می تواند به معنای کاهش ۱ تا ۲ درصدی در خواندن باشد.

۴- نحوه تزریق انسولین در هنگام پرواز را بدانید

کابین هواپیما برای حفظ فشار هوا در حدود ۸۰۰۰ فوت تحت فشار قرار می گیرد. این می تواند بر عملکرد پیستون در یک سرنگ تأثیر بگذارد. قبل از تزریق، پیستون را بیرون بیاورید و دوباره داخل آن بگذارید. این فشار را یکسان می‌کند و حال شما خوب می ماند.

اگر از قلم انسولین استفاده می کنید، آن را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در میان بگذارید و اطلاعات محصول را بررسی کنید تا ببینید آیا تنظیماتی برای سفر هوایی یا ارتفاع بالا لازم است یا خیر.

۵- برای تغییرات منطقه زمانی تنظیم کنید

وقتی به شرق یا غرب سفر می کنید، منطقه زمانی می تواند تغییر کند. با رفتن به شرق، روز سفر شما کوتاه تر خواهد بود، بنابراین ممکن است به انسولین کمتری نیاز داشته باشید. اگر به سمت غرب پرواز می کنید، روز سفر شما طولانی تر خواهد شد و ممکن است نیاز بیشتری داشته باشید. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا در صورت توصیه، نحوه تنظیم برنامه دارویی خود را برای تغییرات منطقه زمانی تنظیم کنید.

۶- استرس و هیجان را مدیریت کنید

استرس و هیجان می تواند سطح قند خون را افزایش دهد زیرا بدن شما انرژی لازم برای مدیریت موقعیت های استرس زا را افزایش می دهد. همچنین بدن شما ممکن است به دلیل سطوح بالاتر کورتیزول، هورمون استرس، حساسیت کمتری به انسولین داشته باشد.

راه های زیر برای کمک به مدیریت استرس در پروازها وجود دارد :

لوازم اضافی را بسته بندی کنید تا نگران تمام شدن آن نباشید.
از قبل در مورد داروخانه ها و امکانات پزشکی محلی در مقصد خود تحقیق کنید.
میان وعده و آب در دسترس داشته باشید.
تا حد امکان ورزش کنید (حتی بالا و پایین رفتن از راهرو در هواپیما می تواند کمک کننده باشد).

بدانید چه تمرین‌های خودمراقبتی به کاهش استرس شما کمک می‌کند، خواه مدیتیشن، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان، خواندن، یا تمرینات تنفسی.

اگر احساس می کنید ممکن است به آن نیاز داشته باشید، دریغ نکنید که قبل از پرواز با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد داروهای ضد اضطراب یا ضد افسردگی صحبت کنید.

۷- هنگام ورود قند خون را چک کنید

پس از فرود آمدن، به محض اینکه به مکانی که می توانید این کار را انجام دهید، قند خون خود را چک کنید. ارتفاع، هیجان و غذا همگی می‌توانستند روی سطح گلوکز شما تأثیر بگذارند، بنابراین مکان خود را ببینید. به این ترتیب، می توانید اقداماتی را برای تنظیم سطوح خود انجام دهید و از هر گونه عوارض بد جلوگیری کنید.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!