مسواک زدن بیش از حد دندان

عوارض مسواک زدن بیش از حد دندان + تعداد دفعات درست مسواک زدن

  • مسواک زدن بیش از حد دندان سخت یا مکرر می تواند مینای دندان را فرسوده و منجر به حساسیت و درد شود و همچنین می تواند با افشای ناحیه ریشه باعث عقب نشینی لثه ها شود.
  • بهتر است بین دو تا سه بار در روز، به مدت دو دقیقه کامل، با استفاده از یک برس نرم با انجام حرکات آرام و دایره‌ای مسواک بزنید.
  • همیشه باید ۳۰ دقیقه بعد از غذا خوردن قبل از مسواک زدن صبر کنید، زیرا مسواک زدن بلافاصله بعد از یک وعده غذایی اسیدی می تواند مینای دندان را ضعیف کرده و به آن آسیب برساند.

همه ما دوستی داریم که به دقت از دندان های خود مراقبت می کند و به طور مداوم پس از هر میان وعده و وعده غذایی از نخ دندان و مسواک زدن استفاده می کند. اما همانطور که مشخص است، مسواک زدن بیش از حد دندان ها برای سلامت دندان شما خوب نیست.

مسواک زدن بیش از حد دندان‌ ها می‌تواند مینای دندان را فرسوده و باعث عقب‌رفتگی لثه‌ها شود. به این حالت سایش مسواک گفته می‌شود که زمانی اتفاق می‌افتد که دندان‌هایتان را خیلی مکرر یا خیلی سخت مسواک بزنید.

حداکثر تعداد دفعات مسواک زدن وجود ندارد، اما به طور کلی مسواک زدن آنها بیش از سه بار در روز غیرضروری است و ممکن است مضر باشد. مسواک زدن بیش از حد سخت یا زیاد می‌تواند باعث حساس‌تر شدن دندان‌ها شود و همچنین می‌تواند به لثه‌های شما آسیب برساند و باعث عقب‌رفتن آن‌ها و نمایان شدن ناحیه ریشه می‌شود.

هر چند وقت یک بار باید دندان های خود را مسواک بزنید؟

همیشه باید حداقل دو بار در روز، صبح و شب، دندان های خود را مسواک بزنید. مسواک زدن کمتر از دو بار در روز می تواند منجر به تجمع باکتری ها، حفره ها و بیماری لثه شود.

طبق برخی تحقیقات، کم مسواک زدن می تواند بیش از سلامت دهان و دندان شما تأثیر بگذارد. یک مطالعه اخیر نشان داد که حذف نکردن مسواک زدن در شب ممکن است خطر بیماری قلبی را افزایش دهد، در حالی که مطالعات دیگر نشان داده اند که می تواند منجر به زوال عقل، آرتریت و سرطان پانکراس شود.

همچنین توصیه می شود که حداقل ۳۰ دقیقه پس از خوردن غذا برای مسواک زدن صبر کنید. این به این دلیل است که مسواک زدن بلافاصله بعد از یک وعده غذایی یا نوشیدنی اسیدی می تواند برای دندان های شما بسیار مضر باشد.

چگونه می توانید دندان های خود را به درستی مسواک بزنید؟

بهترین روش صحیح مسواک زدن برای مسواک زدن دندان‌ها، ایجاد یک حرکت دایره‌ای با یک مسواک نرم است و از مسواک زدن خط لثه و تمام سطوح دندان مطمئن شوید.

برای خلاص شدن از شر تکه‌های غذایی که ممکن است بین دندان‌ها گیر کرده باشد، استفاده از نخ دندان نیز پس از تمیز کردن بسیار مهم است. همچنین بسیار مهم است که مسواک خود را هر سه تا چهار ماه یکبار عوض کنید و به آرامی مسواک بزنید تا از لثه های خود محافظت کنید.

استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید و مسواک زدن به مدت دو دقیقه مهم است، اما برخی از بیماران او اغلب این فرآیند را با عجله انجام می دهند.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!