روش صحیح مسواک زدن

روش صحیح مسواک زدن ؛ هر آنچه که باید بدانید

دهان و دندان
بدون دیدگاه

روش صحیح مسواک زدن به پیشگیری از بیماری هایی مانند التهاب لثه و پوسیدگی دندان کمک می کند. اگر به درستی با یک برس نرم مسواک نمی زنید، ممکن است باعث سایش دندان یا حتی آسیب به لثه های خود شوید. این مراحل را دنبال کنید تا دندان های خود را به روش صحیح مسواک بزنید.

علاوه بر مسواک زدن، باید روزی یک بار بین دندان های خود را با نخ دندان یا پاک کننده های بین دندانی مورد تایید دیگر تمیز کنید. نخ دندان یکی از مهم ترین بخش های سلامت دهان و دندان است که اغلب نادیده گرفته می شود. ممکن است در ابتدا دردناک باشد، به خصوص اگر عادت به نخ دندان کشیدن منظم ندارید، اما سعی کنید آن را به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیل کنید. نخ دندان می تواند به شکاف های ریز بین دندان های شما برسد که مسواک نمی تواند. اگر نخ دندان کشیدن را به یک عادت تبدیل کنید، قطعاً تفاوتی در احساس دهان خود خواهید دید.

۱. مسواک خود را آماده کنید

مسواک خود را با آب خیس کنید و یک نوار نازک خمیر دندان بمالید. اگر تا به حال در راهروی خمیردندان در فروشگاه ایستاده اید، می توانید انواع بی شماری از خمیردندان های موجود را تأیید کنید. همه چیز به ترجیحات شما بستگی دارد، اما سعی کنید از فلوراید استفاده کنید که از دندان ها در برابر پوسیدگی محافظت می کند و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

آماده کردن مسواک

۲. از پشت شروع کنید

در روش صحیح مسواک زدن از دندان های آسیاب بالایی یا دندان های پشتی خود در یک سمت دهان خود شروع کنید و در جهت عقربه های ساعت کار کنید. موها را با زاویه ۴۵ درجه به سمت خط لثه بگیرید. با استفاده از حرکات دایره ای و کوتاه به مدت تقریبی ۲۰ ثانیه مسواک بزنید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  چند وقت یکبار مسواک خود را عوض کنید؟

روش صحیح مسواک زدن دندان پشتی

۳. مسواک را بچرخانید

پس از ۲۰ ثانیه، سر مسواک را از خط لثه دور کنید تا پرزها سطح دندان را جارو کنند و در این فرآیند پلاک دندان و ذرات غذا از بین بروند.

چرخاندن مسواک

۴. در جهت عقربه های ساعت کار کنید

در روش صحیح مسواک زدن کار را در جهت عقربه های ساعت ادامه دهید و دندان های آسیاب پایینی را در سمت دیگر دهان خود به پایان برسانید.

مراحل دو و سه را برای سطوح داخلی دندان های آسیاب بالا و پایین تکرار کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  عوارض مسواک زدن بیش از حد دندان + تعداد دفعات درست مسواک زدن

مسواک را در جهت عقربه های ساعت بزنید

۵. پشت دندان های جلویی بالایی مسواک بزنید

سطح لینگوال یا پشت دندان های جلویی بالایی را با استفاده از نوک سر مسواک مسواک بزنید. موها را به سمت خط لثه هدایت کنید و از یک حرکت تلنگر به سمت پایین سطح دندان استفاده کنید. این کار را دو یا سه بار تکرار کنید تا تمیزی کامل تری داشته باشید.

روش صحیح مسواک زدن پشت دندان

۶. پشت دندان های جلویی پایینی را مسواک بزنید

موهای نوک مسواک را به سمت خط لثه بگیرید و موها را به سمت بالا و دور از خط لثه با حرکتی فراگیر حرکت دهید. این مرحله را دو یا سه بار دیگر تکرار کنید.

مسواک زدن پشت دندان جلویی

۷. سطوح بالایی دندان ها را مسواک بزنید

در ادامه روش صحیح مسواک زدن با استفاده از یک حرکت دایره ای، سطوح بالایی و جونده دندان های پرمولر بالا و پایین و دندان های آسیاب را مسواک بزنید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  مسواک زدن با جوش شیرین ؛ آیا واقعا کار می کند؟

مسواک زدن سطوح بالایی دندان

۸. زبان و داخل گونه ها را مسواک بزنید

دندان ها تنها چیزهایی در دهان نیستند که باید تمیز شوند. زبان، سقف دهان و داخل گونه‌های شما نیز می‌توانند ذرات غذا، پلاک‌ها و باکتری‌هایی را که نفس شما را بو می‌کنند، نگه دارد. درست مانند دندان های شما، آنها نیز شایسته تمیز کردن خوب هستند. با حرکات آرام و دایره‌ای، زبان، داخل گونه‌ها و سقف دهان را کاملا مسواک بزنید.

شستن زبان

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!