فشار خون بالا بدون علامت

فشار خون بالا بدون علامت، آیا نیاز به دارو دارید؟

اگر فرصت های کافی برای تشخیص داده شود، بیشتر پزشکان می توانند فشار خون بالا را تشخیص دهند. اما یک بررسی بالینی اخیر نشان داد که بسیاری از مؤسسات پزشکی فاقد راهنمایی روشن در مورد نحوه درمان فشار خون بالا بدون علامت هستند.

فشار خون بالا بدون علامت چقدر شایع است؟

اگرچه تعیین تعداد افراد مبتلا به فشار خون بدون علامت دشوار است، اما می توان گفت که این تعداد بسیار زیاد است. احتمالاً یک نفر از هر پنج بزرگسال بدون اینکه بداند فشار خون بالایی دارد.

فشار خون با افزایش سن افزایش می‌یابد و برخی شرایط مانند دیابت، سکته مغزی، بیماری عروق کرونر و بیماری مزمن کلیه ممکن است کاهش فشار خون را تضمین کند.

اکثر بیماران در یک معاینه معمولی متوجه می شوند که فشار خون بالایی دارند و معاینات منظم را به بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم تبدیل می کنند.

به همین دلیل مهم است که حتی اگر احساس بدی ندارید به پزشک خود مراجعه کنید. اگرچه همه افزایش فشار خون نشان دهنده فشار خون بالا نیست. فشار خون را می توان در شرایط استرس یا فشار خون حاد افزایش داد، بنابراین هر تشخیصی نیاز به تایید فشار خون در یک مطالعه دوم در یک موقعیت جداگانه دارد.

برخی از افراد به طور طبیعی در هر موقعیت پزشکی مضطرب هستند، که معمولا به عنوان “سندرم کت سفید” شناخته می شود.  حتی دستگاه‌های فشار خون خانگی نیز می‌توانند بینش را ارائه دهند و اغلب در شرایط استرس کمتری هستند.

اگر احساس خوبی دارید به درمان برای فشار خون بالا نیاز دارید؟

حتی اگر احساس خوبی دارید، باید فشار خون خود را برطرف کنید، و هر چه زودتر، بهتر است. زمان درمان فشار خون بالا قبل از شروع علائم است.

علائم زمانی رخ می دهند که فشار خون بالا درمان نشده باعث آسیب به سایر اندام های بدن شود. با درمان آن قبل از بروز علائم، افراد می توانند از آسیب به قلب، مغز، کلیه ها و سایر اندام ها جلوگیری کنند.

علاوه بر آسیب اندام، فشار خون بالا شما را در معرض خطر بیشتری برای حمله قلبی و سکته قرار می دهد.

چگونه فشار خون بالا بدون علامت درمان می شود؟

برای کسانی که فشار خون مرحله یک دارند، درمان ممکن است به سادگی تغییر سبک زندگی باشد، مانند کاهش مصرف نمک، شروع یک برنامه ورزشی، و کاهش سطح استرس. اما اگر این تاکتیک ها جواب نداد، ممکن است برای شما دارو تجویز شود.

داروهای بدون علامت فشار خون بالا نسبت به افرادی که علائم را تجربه می کنند و به درمان ترکیبی نیاز دارند، شدت کمتری دارند.

هدف در درمان فشار خون علامت دار کاهش فشار خون بسیار سریعتر به منظور محافظت از اندام های مبتلا است. برای افراد بدون علامت، ما سعی می کنیم از افت سریع فشار خون خودداری کنیم، زیرا ممکن است باعث سرگیجه یا غش شود.

او گفت که درمان افراد بدون علامت با داروهای خط اول مانند دیورتیک‌های تیازیدی یا مسدودکننده‌های کانال کلسیم بیشتر برای محافظت از اندام‌های آنها در آینده است.

آیا فشار خون بالا درمان نشده در نهایت باعث ایجاد علائم می شود؟

کمپبل گفت: اگرچه ممکن است علائمی نداشته باشید، اما اگر فشار خون شما بالا باشد، آسیب مداوم وجود دارد که در نهایت باعث ایجاد علائم می شود. تفاوت این است که تا زمانی که علائم وجود داشته باشد، آسیب اندام انجام می شود و ممکن است به راحتی قابل برگشت نباشد.

پرفشاری خون بدون علامت همچنین می تواند نشانگر سایر شرایط باشد. آپنه خواب، بیماری کلیوی و اختلالات غده فوق کلیوی ممکن است پس از پیگیری تشخیص فشار خون بالا مشاهده شود. غربالگری فشار خون اغلب شامل غربالگری برای این شرایط نیز می شود.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!