سفر در حین شیمی درمانی

۹ نکته برای سفر در حین شیمی درمانی

بیماری
بدون دیدگاه

فقط به این دلیل که سرطان دارید لزوماً به این معنی نیست که سفر همیشه ممنوع است. اگر به اندازه کافی احساس خوبی دارید، گاهی اوقات یک سفر بین درمان برای دیدار دوستان یا خانواده، یا یک تعطیلات بسیار مورد نیاز، می تواند تنها چیزی باشد که شما را شارژ می کند.

در مواقع دیگر، سفر ممکن است برای یک اورژانس خانوادگی یا یک رویداد غیرمنتظره ضروری باشد.

سفر در حین شیمی درمانی برای بسیاری از افراد مبتلا به سرطان امکان پذیر است. در اینجا چند نکته برای سفر وجود دارد که به شما کمک می کند تا همه چیز را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

۱- ابتدا با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید

برای اطمینان از مناسب بودن آن در طول درمان، برنامه سفر خود را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در میان بگذارید. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌تواند نکات خاصی را در رابطه با وضعیت پزشکی و برنامه‌های سفر به شما ارائه دهد.

آماده باشید تا جزئیات برنامه های سفر خود را به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بگویید. آیا پرواز می‌کنید، رانندگی می‌کنید، سوار قطار می‌شوید یا در یک کشتی کروز خواهید بود؟ در چه نوع اقامتگاه هایی خواهید بود؟ آیا به لوازم پزشکی، داروخانه ها و مراقبت های پزشکی دسترسی خواهید داشت؟ اینها همه چیزهایی هستند که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما باید بداند تا به شما توصیه کند و در تعیین اینکه آیا سفر برای شما مناسب است یا خیر.

۲- داروهای اضافی را با خود ببرید

مصرف داروهای اضافی در صورت گم شدن آنها ضروری است. هنگام مسافرت، داروها را همراه خود داشته باشید، نه در چمدان تحویل داده شده خود که ممکن است بدون شما راه پیدا کند.

علاوه بر این، در صورت گم شدن دارو، نسخه هایی از نسخه ها را همراه داشته باشید. این امر تأیید نسخه را برای داروخانه یا بیمارستان بسیار آسان تر می کند.

داروهای اضافی را با خود ببرید

۳- بدانید که در طول سفر خود از کجا مراقبت های پزشکی پیدا کنید

قبل از سفر، به بالا نگاه کنید و فهرستی از مراکز درمانی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را در هر ایستگاه و در مقصد خود تهیه کنید. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است بتواند توصیه هایی را ارائه دهد.

۴- مدارک پزشکی خود را بیاورید

اگر دستگاه‌های پزشکی به شما اختصاص داده شده است، مطمئن شوید که تأیید می‌کنید که برای شما تجویز شده است و تجهیزات پزشکی چیست. این امر به ویژه در فرودگاه ها و سفرهای خارجی بسیار مهم خواهد بود.

مدارک پزشکی خود را بیاورید

۵- مطمئن شوید که داروهای شما قانونی هستند

اگر داروهایی دارید که در کشوری که به آن سفر می کنید غیرقانونی است، مطمئن شوید که یادداشت ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دارید که توضیح می دهد دارو چیست و چرا به آن نیاز دارید.

قبل از سفر، با سفارت کشوری که از آن بازدید می کنید قوانین مربوط به آوردن دارو به کشور را بررسی کنید. علاوه بر این، مهم است که داروی خود را در بسته بندی و ظروف اصلی، همراه با درج بسته، برای تأیید صحت آن نگهداری کنید.

۶- محدودیت های بدن خود را بشناسید

استراحت برای افراد مبتلا به سرطان مهم است. به عبارت دیگر، لطفا زیاده روی نکنید! زمانی که نیاز به استراحت دارید، بنشینید یا دراز بکشید و استراحت کنید. فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت هر چند ساعت یکبار می تواند باعث صرفه جویی و ایجاد انرژی برای بعدها شود.

محدودیت های بدن خود را بشناسید

۷- با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید

پیاده روی به ترمینال ها و دروازه های مختلف می تواند برای فردی که سرطان ندارد از نظر جسمی خسته کننده باشد، چه رسد به فردی که سرطان دارد. هنگام چک کردن چمدان‌های خود، به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید که برای رسیدن به دروازه به کمک نیاز دارید.

اگر با بیش از ۱۰۰ میلی لیتر داروی مایع سفر می کنید با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. در مورد داروهای خود به آنها بگویید و بپرسید که آیا دستورالعمل خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید.

۸- میان وعده و بسته بندی غذای سبک بیاورید

بسیاری از افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند حالت تهوع را تجربه می کنند. در واقع فقط بوی غذا می تواند معده فرد را به هم بزند. در صورتی که غذا خوردن در رستوران به دلیل عطر و بوی غذا دشوار است، تنقلات مورد علاقه خود را همراه داشته باشید.

۹- از سفر لذت ببر

اگر در یک سفر تفریحی هستید، از آن لذت ببرید. دور نگه داشتن ذهن از سرطان می تواند به شما کمک کند بهتر با آن مقابله کنید. در مورد داروهای خود هوشمندانه عمل کنید و تا جایی که می توانید از استرس بی مورد خودداری کنید.

لذت بردن از سفر

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!