درمان خانگی قرمزی چشم

۸ درمان خانگی قرمزی چشم

قرمزی چشم می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، آناتومی، جراحی گذشته، استفاده بیش از حد از قطره‌های چشمی تنگ کننده عروق، آلرژی، عفونت و غیره باشد و با تحریک یا التهاب در سطح چشم تشدید شود. در ادامه با ۸ روش تایید شده توسط متخصصان برای درمان خانگی قرمزی چشم آورده شده است.

۱. گرما درمانی را امتحان کنید

گرما به روغن کمک می کند تا از غدد عبور کند، که باید به کاهش تحریک کمک کند.

این غدد اشکی هستند که وقتی تا حدی مسدود می‌شوند التهاب سطح چشم را افزایش می‌دهند و واکنش قرمزی را افزایش می‌دهند. ممکن است چند هفته طول بکشد، اما گرما با به حداقل رساندن التهاب و هیپراسمولاریته (آب کمتر/افزایش املاح و موارد دیگر) در لایه اشک که باعث ایجاد واکنش قرمزی در بدن می‌شود، به طور موثر ظاهر پلک‌ها و چشم‌ها را بهبود می‌بخشد و یک درمان خانگی قرمزی چشم است.

گرما درمانی بر روی چشم

گرما درمانی  مستلزم قرار دادن یک تخم مرغ آب پز گرم، یک سیب زمینی در یک حوله کاغذی آغشته به آب گرم یا یک کیسه برنج در مایکروویو (مطمئن شوید که خیلی داغ نباشد) روی سطح پلک های بسته شما قرار می گیرد. این کار را تا جایی که می‌توانید گرم انجام دهید (بدون سوزش پلک‌ها!)، تا جایی که می‌توانید، تا زمانی که می‌توانید. در حالت ایده‌آل، حتی یک بار در روز به مدت ۱۰ دقیقه مؤثر است. پس از اتمام، به سمت داخل فشار دهید ( با انگشتان تمیز)، روی پلک، انگشتان را به سمت صفحه میانی چشم در جهت بالا برای پلک های پایین و جهت پایین برای پلک های بالا به سمت پایین بچرخانید.

۲. از کمپرس سرد استفاده کنید

اعمال دمای سرد روی چشم‌ها می‌تواند به کاهش التهاب و قرمزی کمک کند و باعث بهتر شدن کره چشم شود. این می تواند یک پارچه شستشوی خنک باشد (فقط از نرم و تمیز بودن آن برای کاهش جلوگیری از تحریک) یا حتی برش های خیار باشد. به سادگی برش های خیار خود را از قبل در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

درمان خانگی قرمزی چشم کمپرس سرد

۳. سم زدایی دیجیتالی و از هوای خشک

وقتی به اندازه کافی پلک نمی‌زنید، چشم‌هایتان به‌درستی روغن کاری نمی‌شوند، که می‌تواند باعث قرمزی شود: «ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم و وقتی با رایانه، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه کار نزدیک انجام می‌دهیم، تمایل داریم که خیره شویم و این میزان پلک زدن را کاهش می‌دهد. همچنین باعث ایجاد خستگی شبیه گرفتگی در عضلات متمرکز و همگرای چشم می‌شود. اگر زمان زیادی را با تلفن یا رایانه خود می گذرانید، سعی کنید هر چند دقیقه یک بار “مرحله چشمک زدن” را انجام دهید تا تعادل رطوبت چشمان خود را دست نخورده نگه دارید.

عینک های نور آبی نیز راه بسیار خوبی برای کمک به جلوگیری از خشکی چشم هستند، زیرا فشار روی آنها را هنگام استفاده از صفحه نمایش کاهش می دهند و به راحتی می توانید از ایم درمان خانگی قرمزی چشم استفاده کنید.

۴. از آرایش کردن فاصله بگیرید

متأسفانه آرایش شما می تواند باعث قرمزی چشمان شما شود. و منظور فقط آرایش هایی مانند خط چشم و ریمل نیست. حتی پودر صورت شما ممکن است مقصر باشد. سعی کنید محصولات مختلف را یکی یکی به مدت چند روز از استفاده نکنید و به وضعیت چشمان خود توجه داشته باشید تا متوجه شوید چه چیزی شما را آزار می دهد. همچنین ایده خوبی است که آرایش ضد حساسیت را بررسی کنید تا ببینید آیا این به شما کمک می کند یا خیر.

آرایش نکنید

۵. پلک ها و مژه های خود را تمیز کنید

حتماً پایه مژه‌هایتان را تمیز کنید، زیرا ممکن است در آنجا مواد محرک جمع شوند زیرا غدد چربی در حاشیه چشم‌هایتان وجود دارد. گاهی اوقات این روغن انباشته می‌شود، که محرک‌ها را جذب می‌کند و در نهایت، تمیز کردن پلک‌ها به طور منظم باعث می‌شود که پایه مژه‌ها تجمع روغن‌ها، پوسته‌ها، کنه‌های فولیکول (یوک) را به حداقل برسانند که همگی می‌توانند روی سطح چشم‌ها نفوذ کرده و باعث قرمزی شوند.

برای شروع درمان خانگی قرمزی چشم هر روز صبح پلک های خود را با آب گرم و یک پارچه شستشو بشویید. یک حوله تمیز و گرم بردارید، چشمان خود را ببندید و به مدت ۲۰ ثانیه به شدت روی لبه پلک بالا و پایین و پایه مژه ها بمالید.

۶. وقتی بیرون هستید از عینک آفتابی استفاده کنید

انجام اقدامات پیشگیرانه، اگرچه به خودی خود یک درمان نیست، اما در مراقبت از چشم به همان اندازه مهم است. این به نظر شهودی است، اما برخی از افراد ظاهر عینک آفتابی را دوست ندارند، بنابراین پوزخند می زنند و بدون توجه به آسیبی که خورشید ممکن است ایجاد کند، آن را تحمل می کنند.

استفاده از عینک آفتابی

۷. زیر کولر ننشینید

محل نشستن خود در دفتر یا خانه خود را یادداشت کنید. آیا نزدیک یک دریچه کولر یا پنجره هستید؟ اگر متوجه شدید که چشمان قرمز و تحریک شده دارید، ممکن است ناشی از وزش هوا در صورت شما باشد که باعث خشکی چشم می شود. حذف خود از محرک ممکن است بهترین گزینه و درمان خانگی قرمزی چشم در وهله اول باشد.

۸. از اشک مصنوعی استفاده کنید

بدیهی ترین و احتمالاً کم وقت ترین گزینه استفاده از اشک مصنوعی (معروف به قطره چشم) است. آنها ایمن‌ترین و ساده‌ترین راه‌حل برای چشم‌های تحریک‌شده است زیرا می‌توانند به دفع محرک‌ها و مبارزه با خشکی کمک کنند. در بیشتر موارد، می توانید هر چند وقت یکبار که نیاز دارید از قطره های روان کننده استفاده کنید. برخی از آنها حتی مختص استفاده کنندگان از تماس هستند.

درمان خانگی خشکی چشم اشک مصنوعی

این تکنیک های ساده برای درمان خانگی قرمزی چشم با مبارزه با علل اصلی آن از جمله: التهاب سطحی، هیپراسمولاریته و تحریک کار می کنند. با این حال، آنها نه ابلهانه هستند و نه جادویی. ناگفته نماند که هیچ مقدار از درمان طبیعی نمی تواند بر قرمزی ناشی از خواب کم، الکل زیاد، یا استفاده از داروهای خاص یا تفریحی غلبه کند. به اندازه کافی بخوابید، از بدن خود مراقبت کنید و از این نکات برای مراقبت از چشمان خود استفاده کنید.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!