درمان خانگی التهاب مری

درمان خانگی برای التهاب مری + تغییرات سبک زندگی

علائمی مانند گلودرد، خارش گلو، صدای خشن و سوزش سر دل می تواند نشانه ای از التهاب مری باشد. اسفنکتر مری حلقه ای از ماهیچه است که از جریان اسید معده و غذا از معده به مری جلوگیری می کند. اگر تا آخر بسته نشود، دچار رفلاکس اسید و سوزش سر دل خواهید شد که به مری شما آسیب می رساند. در این مطلب از سلول سبز درباره درمان خانگی التهاب مری و سبک زندگی شما را راهنمایی خواهیم کرد.

با این حال، قبل از استفاده از داروهای طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. علاوه بر این، برای تأیید علت آسیب مری به پزشک خود مراجعه کنید تا بدانید که درمان مناسب را دریافت می کنید.

درمان خانگی التهاب مری

۱- داروهای گیاهی رفلاکس معده

اگر پزشکتان می گوید مشکلی ندارد، از یک داروی گیاهی رفلاکس معده استفاده کنید. درمان های گیاهی رفلاکس اسید عبارتند از شیرین بیان، بابونه، نارون لغزنده و گل ختمی. کپسول یا قرص را از داروخانه محلی خود، یک فروشگاه مواد غذایی بهداشتی یا آنلاین خریداری کنید. پس از بررسی با پزشک خود، از درمان گیاهی خود طبق دستورالعمل روی برچسب استفاده کنید.
داروهای گیاهی را بدون مشورت با پزشک خود مصرف نکنید، زیرا می توانند با برخی داروها تداخل داشته باشند. علاوه بر این، از پزشک خود بخواهید که دوز مناسب را برای شما توصیه کند.
توجه داشته باشید که شیرین بیان اگر در دوزهای بالا در طولانی مدت مصرف شود می تواند فشار خون را افزایش دهد.

شیرین بیان

۲- تکنیک های آرامش بخش

یکی دیگر از درمان های خانگی التهاب مری تکنیک های آرامش بخش است. از تکنیک های آرامش بخش برای کمک به جلوگیری از رفلاکس اسید استفاده کنید. متأسفانه، استرس ممکن است باعث رفلاکس اسید شود، بنابراین مهم است که سطح استرس خود را مدیریت کنید. برای کمک به کنترل استرس، از داروهای تسکین دهنده استرس در روزانه خود استفاده کنید. در اینجا چند تکنیک تمدد اعصاب وجود دارد که باید امتحان کنید :
حداقل ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید.
آرام سازی پیشرونده عضلانی را انجام دهید.
مراقبه تصویری هدایت شده را امتحان کنید.
بنویسید.
در مورد مشکلات خود با یک دوست صحبت کنید.

درمان خانگی التهاب مری مدیتیشن

۳- طب سوزنی

برای تسکین سوزش معده، طب سوزنی را امتحان کنید. در حالی که شواهد کمی دال بر کارکرد آن وجود دارد، ممکن است سوزش سر دل را با طب سوزنی تسکین دهید. در طول طب سوزنی، یک متخصص طب سوزنی دارای مجوز، سوزن های ریزی را به پوست شما وارد می کند تا فواید سلامتی مانند کاهش رفلاکس معده را به همراه داشته باشد. این ممکن است به مری شما اجازه دهد تا بهبود یابد. با یک متخصص طب سوزنی صحبت کنید تا دریابید که آیا درمان ممکن است به شما کمک کند.
برخی افراد متوجه می شوند که طب سوزنی سوزش معده  آنها را بهبود می بخشد، اما این روش برای همه یکسان نیست.
طب سوزنی معمولاً دردناک نیست، اما ممکن است کمی ناراحتی را تجربه کنید.
بهتر است قبل از انجام طب سوزنی با پزشک خود مشورت کنید.

طب سوزنی

۴- آنتی اسیدهای بدون نسخه

برای کنترل اسید معده از آنتی اسیدهای بدون نسخه استفاده کنید. ممکن است بتوانید با مصرف داروهای ضد اسید موجود در داروخانه ها آسیب اسید معده را کاهش دهید. آنتی اسیدها اسید معده را خنثی می کنند بنابراین نمی توانند باعث سوزش معده شوند. برچسب را بخوانید و داروهای ضد اسید خود را طبق دستور مصرف کنید. در صورت نیاز از آنها برای تسکین سوزش معده استفاده کنید.

قبل از استفاده این درمان خانگی التهاب مری با پزشک خود مشورت کنید.

ایجاد تغییرات در سبک زندگی

۱- کاهش وزن

برای کاهش خطر رفلاکس معده، وزن خود را متعادل نگه دارید. هنگامی که وزن اضافی بدن را حمل می کنید، ممکن است به اسفنکتر مری شما فشار وارد کند. این ممکن است اسفنکتر مری شما را باز کند و به اسید معده شما اجازه خروج داده و به مری شما آسیب برساند. با پزشک خود صحبت کنید تا وزن مطلوب مورد نظر خود را بیابید. سپس، رژیم غذایی خود را تغییر دهید و فعالیت خود را افزایش دهید تا به شما در رسیدن و حفظ وزن سالم کمک کند.

برای این درمان خانگی التهاب مری نیز نیاز به مشورت با پزشک دارید. به طور مشابه، بدون مشورت با پزشک خود برای اطمینان از بی خطر بودن آنها، تغییراتی در رژیم غذایی یا ورزش ایجاد نکنید.

کاهش وزن

۲- قرص ها را با یک لیوان پر آب بخورید

قرص ها را با یک لیوان پر آب بخورید تا در گلویتان گیر نکنند. قرص ها ممکن است در گلوی شما گیر کنند که می تواند مری شما را تحریک کند. برای جلوگیری از این امر، هر بار که یک قرص برای شستن آن مصرف می کنید، یک لیوان پر آب بنوشید. این ممکن است از مری شما محافظت کند.
اگر بیش از ۱ قرص مصرف می‌کنید، آن‌ها را هر بار یکی ببلعید تا راحت‌تر از بین بروند. با این حال، شما نیازی به نوشیدن بیش از ۱ لیوان آب ندارید.

۳- قبل از خواب غذا نخورید

۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا خوردن را متوقف کنید. بعد از خوردن غذا، چند ساعت طول می کشد تا بدن غذای شما را هضم کند. اگر در این مدت دراز بکشید، محتویات معده و اسید معده شما ممکن است به مری شما سرازیر شود. از خوردن وعده های غذایی و میان وعده های آخر شب خودداری کنید تا با شکم پر به رختخواب نروید.
همچنین کمک می کند تا خود را روی بالش نگه دارید یا سر تخت خود را بالا ببرید تا غذا و اسید معده شما به سمت پایین جریان یابد. این ممکن است از آسیب رساندن به مری شما جلوگیری کند. این درمان خانگی التهاب مری ساده ترین روش است.

قبل از خواب غذا نخورید

۴- بعد از غذا ورزش نکنید

۲-۳ ساعت بعد از غذا صبر کنید تا ورزش شدید انجام دهید. در حالی که پیاده روی بعد از خوردن غذا اشکالی ندارد، اما ورزش شدید ممکن است اسید معده را به سمت مری شما برساند. برای جلوگیری از آسیب بیشتر مری، اجازه دهید غذای شما حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از ورزش هضم شود. این ممکن است به شما کمک کند از رفلاکس اسید جلوگیری کنید تا مری شما بتواند بهبود یابد.
به عنوان مثال، ممکن است ۲ ساعت بعد از وعده غذایی بعد از ظهر، درست قبل از شام، ورزش کنید. به طور مشابه، ممکن است صبح ها قبل از خوردن صبحانه ورزش کنید.

۵- آدامس بجوید

برای افزایش تولید بزاق آدامس بجوید که اسید را خنثی می کند. هنگامی که آدامس می جوید، دهان شما به طور طبیعی بزاق بیشتری تولید می کند. از آنجایی که بزاق اسید معده را خنثی می کند، جویدن آدامس ممکن است به بهبود مری شما کمک کند. یک آدامس بعد از غذا یا زمانی که دچار سوزش سر دل می‌شوید بجوید.

در این درمان خانگی التهاب مری از آدامس با طعم نعنا استفاده نکیند زیرا باعث تولید اسید شود، طعم هایی غیر از نعنا را انتخاب کنید.

درمان خانگی التهاب مری آدامس بجوید

۶- سیگار نکشید

برای جلوگیری از خشک شدن مری، سیگار را ترک کنید. احتمالاً می دانید که سیگار به سلامتی شما آسیب می رساند، اما دود سیگار مری شما را خشک می کند و به رگ های خونی شما آسیب می رساند. سیگار کشیدن همچنین اسفنکتر مری شما را شل می کند، که به اسید معده شما اجازه می دهد به سمت مری شما جریان یابد. ترک سیگار بسیار دشوار است، بنابراین با پزشک خود در مورد داروهای کمکی برای ترک سیگار صحبت کنید تا به شما کمک کند سیگار را برای همیشه قطع کنید.

پزشک ممکن است برای شما چسب‌ها، قرص‌های پاستیل، آدامس، طب سوزنی و داروهای تجویزی برای کمک به ترک سیگار تجویز کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!