تشخيص سرطان سينه در منزل

تست سرطان سینه در منزل

زنان
بدون دیدگاه

زنان باید هر ماه معاینه سینه خود را انجام دهند تا تغییرات را مشاهده کرده و احساس کنند. معاینات منظم سینه می تواند به شما در حفظ سلامت پستان و تشخیص زودهنگام سرطان سینه کمک کند، در صورتی که درمان آسان تر است و احتمال درمان بیشتر است. اکثر توده ها و ناهنجاری ها سرطان نیستند اما باید تغییرات را به پزشک خود گزارش دهید. در ادامه راهکارهایی برای تست سرطان سینه یا خودآزمایی سرطان سینه در منزل آشنا خواهید شد.

خودآزمایی سینه چیست؟

خودآزمایی سینه یک روش گام به گام است که زنان می توانند برای بررسی سینه های خود از آن استفاده کنند. با مشاهده و احساس منظم به سینه های خود می توانید متوجه هر چیزی که غیر طبیعی به نظر می رسد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  بهترین غذاهای ضد سرطان سینه

چرا باید تست سرطان سینه در منزل انجام دهم؟

معاینات ماهانه سینه می تواند به شما در تشخیص تغییراتی که ممکن است نشانه های عفونت یا سرطان سینه باشد (مانند توده های سینه یا نقاطی که احساس متفاوت می کنند) کمک کند. وقتی سرطان سینه زود تشخیص داده شود شانس زنده ماندن بسیار بیشتر است.

آیا زمان خاصی از ماه وجود دارد که باید معاینه سینه انجام دهم؟

زنان باید هر ماه یکبار یک معاینه سینه انجام دهند. زنانی که هنوز در دوران قاعدگی هستند (قاعدگی منظم دارند) باید بعد از پریود خود معاینه سینه انجام دهند. زنانی که قاعدگی خود را متوقف کرده اند و کسانی که قاعدگی های نامنظمی دارند می توانند هر ماه یک روز را انتخاب کنند. روزی را انتخاب کنید که ثابت باشد و به راحتی به خاطر سپرده شود مانند اولین روز ماه، آخرین روز ماه یا شماره مورد علاقه شما.

تست سرطان سینه در منزل چقدر طول می کشد؟

تست سرطان سینه در منزل تنها چند دقیقه طول می کشد و می تواند به راحتی در برنامه روزانه شما ایجاد شود. در موارد زیر می توانید معاینه سینه انجام دهید :

لباس پوشیدن در روز یا بیرون آوردن لباس در شب.
دراز کشیدن در رختخواب صبح یا هنگام خواب.

دوش گرفتن.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  کیست سینه چیست؟

مراحل خودآزمایی سینه چگونه است؟

۱. بازرسی بصری : اولین گام برای برای تست سرطان سینه در منزل مشاهده ظاهر سینه های می باشد. با برداشتن پیراهن و سوتین، جلوی آینه بایستید. دستان خود را در کنار خود قرار دهید. به دنبال هر گونه تغییر در شکل سینه، تورم سینه، گودی در پوست یا تغییر در نوک سینه ها باشید. در مرحله بعد بازوهای خود را به سمت بالا بلند کرده و به دنبال همان چیزها باشید. در نهایت دستان خود را روی باسن خود قرار دهید و محکم فشار دهید تا ماهیچه های سینه شما خم شوند. دوباره به دنبال تغییرات مشابه باشید. حتماً به هر دو سینه نگاه کنید.

تشخیص سرطان سینه در منزل مرحله ۱

۲. بررسی دستی هنگام ایستادن : با برداشتن پیراهن و سوتین از دست راست خود برای بررسی سینه چپ خود استفاده کنید و برعکس. با سه انگشت میانی ، هر قسمت از یک سینه را فشار دهید. از فشار سبک ، سپس متوسط ، سپس سفت استفاده کنید. احساس توده، لکه های ضخیم یا سایر تغییرات را احساس کنید. یک الگوی دایره ای ممکن است به شما کمک کند مطمئن شوید که به هر نقطه ضربه زده اید. سپس بافت زیر بازو را فشار دهید. مطمئن شوید که زیر ناحیه سینه را چک کرده و سپس نوک پستان را به آرامی فشار دهید تا ترشحات بررسی شود. مراحل را در طرف دیگر بدن خود تکرار کنید.

خودآزمایی سینه برای سرطان

۳. بازرسی دستی هنگام دراز کشیدن : وقتی دراز می کشید بافت سینه شما به طور یکنواخت گسترش می یابد. بنابراین این موقعیت خوبی برای احساس تغییرات است، به خصوص اگر سینه های شما بزرگ هستند. دراز بکشید و یک بالش زیر شانه راست خود قرار دهید. بازوی راست خود را پشت سر قرار دهید. با استفاده از دست چپ، تکنیک مشابه مرحله ۲ را اعمال کنید ، با استفاده از انگشتان خود تمام قسمت های بافت سینه و زیر بازو را فشار دهید. در نهایت، بالش را با طرف دیگر عوض کنید و سینه و زیر بغل دیگر را بررسی کنید. مطمئن شوید که زیر ناحیه سینه را چک کرده و سپس نوک پستان را به آرامی فشار دهید تا ترشحات بررسی شود.

تست سرطان سینه در منزل

چه زمانی باید در مورد چیزی که در معاینه سینه خود پیدا می کنم با پزشک خود تماس بگیرم؟

اگر یک توده یا هرگونه تغییر نگران کننده دیگری پیدا کردید ، آرام باشید. اکثر یافته های خودآزمایی نشانه سرطان سینه نیستند. اما در صورت مشاهده موارد زیر ، باید همچنان با پزشک خود تماس بگیرید :
تغییر در ظاهر، احساس یا اندازه سینه.
تغییر ظاهر یا احساس نوک پستان.
گود شدن یا جمع شدن پوست.
برآمدگی، گره سخت یا نقطه ضخیم در بافت سینه.
ترشح نوک سینه.
نوک سینه یا ناحیه دیگری که به سمت داخل کشیده می شود.
درد در یک نقطه که برطرف نمی شود.
بثورات روی نوک سینه.
تورم یک یا هر دو سینه.
گرما، قرمزی یا لکه های تیره روی پوست.

سرطان سینه یکی از سرطان های شایع در زنان می باشد که می توان با این خودآزمایی سرطان سینه  زود این بیماریرا پیدا کرده و به راحتی درمان کرد.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!