ترک الکل به مدت یک ماه

با ترک الکل به مدت یک ماه چه اتفاقی در بدن شما می افتد؟

ترک الکل برای مدت کوتاهی فوایدی دارد از جمله بهبود خواب و هیدراتاسیون که می تواند در عرض ۲۴ ساعت پس از قطع نوشیدن الکل رخ دهد.

بعد یک روز از ترک الکل

اگر به شدت الکل مصرف می کنید، ممکن است به محض هشت ساعت پس از هوشیاری علائم ترک الکل را مشاهده کنید. افراد اغلب مضطرب، تحریک پذیر و بی قرار می شوند.

این علائم در عرض ۷۲ ساعت به اوج خود می رسد، اما افرادی که علائم جدی ترک الکل دارند باید با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کار کنند زیرا این تجربه می تواند کشنده باشد.

اگر گهگاهی یا اجتماعی الکل می‌خورید، ممکن است در روز اول سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود زیرا مبارزه با عفونت‌ها برای بدن برای ۲۴ ساعت پس از مست شدن سخت‌تر است.

نوشیدن الکل همچنین با کنترل کمتر تکانه همراه است، بنابراین حتی یک روز بدون نوشیدن می تواند احتمال آسیب های تصادفی را کاهش دهد.

بعد یک هفته از ترک الکل

تصور می شود مصرف الکل باعث التهاب روده و تغییر میکروبیوتای روده می شود.

اگر نوشیدن الکل را به مدت یک هفته متوقف کنید، ممکن است متوجه تغییرات مثبتی در سیستم گوارشی خود شوید.

الکل یک عامل تحریک کننده برای پوشش داخلی دستگاه گوارش است.در یک هفته، پوشش شروع به ترمیم می کند، علائم سوزش معده باید کاهش یابد یا از بین برود.

الکل همچنین با کیفیت خواب پایین مرتبط است، بنابراین ممکن است بعد از یک هفته بدون الکل احساس انرژی بیشتری کنید.

بعد ۳۰ روز از ترک الکل

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ نشان داد که یک ماه ترک از الکل برای افرادی که مصرف متوسط الکل دارند کافی است تا در مقاومت به انسولین، فشار خون، وزن بدن و فاکتورهای رشد مرتبط با سرطان پیشرفت کنند.

یک فاصله کوتاه مدت از الکل به سلول های کبد اجازه می دهد تا از آسیب سمی مداوم ناشی از الکل بهبود یابند.

پس از ۳۰ روز از ترک الکل، مغز و فرآیندهای فکری شما ممکن است واضح تر شوند.

فواید ترک الکل بعد از ۳۰ روز

اگر بتوانید مصرف الکل را بیش از یک ماه محدود کنید، می تواند سلامت قلب شما را بهبود بخشد و خطر سکته مغزی و برخی سرطان ها را کاهش دهد.

حدود ۹۰ درصد از افرادی که زیاد الکل مصرف می کنند به بیماری کبد الکلی مبتلا می شوند، در حالی که ۲۰ تا ۴۰ درصد به هپاتیت الکلی مبتلا می شوند که زمانی رخ می دهد که کبد آسیب دیده و ملتهب شود.

هپاتیت شدید الکلی در نیمی از بیمارانی که به این بیماری مبتلا می شوند، می تواند در ۳۰ روز کشنده باشد. بیمارانی که زنده می‌مانند و تلاش می‌کنند از الکل اجتناب کنند، می‌توانند عملکرد کبد را بهبود بخشند، حتی اگر بهبودی ماه‌ها طول بکشد.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!