بهترین مرطوب کننده برای پوست خشک

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک

در حالی که یک مرطوب کننده خوب صورت برای پوست سالم مهم است، تعریف “خوب” از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای یافتن بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک، موادی را در نظر بگیرید که با نوع پوست، آب و هوا و بودجه شما مطابقت دارد.

به طور کلی، خشکی پوست می تواند ناشی از هر چیزی باشد، از آب و هوای سرد و خشک گرفته تا بیماری های زمینه ای مانند دیابت و کم آبی. صرف نظر از علت خشکی پوست شما، زمانی که به دنبال یک مرطوب کننده خوب هستید، مهم است که محصولات دارای نرم کننده ها را انتخاب کنید.

برای یافتن بهترین کرم مرطوب‌ کننده‌ برای پوست‌ خشک، ابتدا گزینه‌های برتر را بررسی کردیم تا مطمئن شویم که دارای مواد با کیفیتی هستند که پوست را هیدراته و محافظت می‌کنند و رطوبت را جذب می‌کنند. برای آشنایی با بهترین کرم مرطوب کننده خارجی کلیک کنید.

کرم مرطوب کننده Embryolisse Lait-Crème Concentré

مشخصات کلیدی

مواد فعال : کره شی، اسیدهای چرب، پروتئین سویا | نوع: کرم | اندازه: ۱.۰۱ اونس مایع، ۲.۵۴ اونس مایع

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک کرم Embryolisse Lait-Crème Concentre است، زیرا غیر تحریک کننده است، با بافت شیری روی پوست می لغزد، به خوبی جذب پوست می شود و پوششی به جا می گذارد که خیلی شبنم دار یا مات نباشد. شی باتر موجود در این مرطوب کننده پوست را تغذیه و نرم می کند در حالی که موم زنبور عسل آن رطوبت را می پوشاند. هنگامی که ما آزمایش کردیم، متوجه شدیم که هیچ انتقالی پس از استفاده روی روبالشی یا لباس وجود ندارد.

پس از چهار هفته استفاده مداوم، سطح رطوبت پوست ما (همانطور که توسط دستگاه رطوبت خوان در آزمایشگاه ما اندازه گیری شد) به طور قابل توجهی بهتر بود. علاوه بر این، فردی که این مرطوب کننده را امتحان کرده پوست حساسی دارد، اما متوجه شد که این محصول به هیچ وجه پوست او را تحریک نمی کند. علاوه بر این، این مرطوب کننده حاوی پروتئین سویا است که نشان داده شده است که علائم پیری را بهبود می بخشد.

یادت باشه

این محصول حاوی ضد آفتاب نیست، به این معنی که هنگام آزمایش این محصول باید یک مرحله اضافی به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنیم. خوشبختانه با ضد آفتاب به خوبی لایه لایه می شود.

مزایا

رایحه سبک

برای پوست های حساس خوبه

بدون انتقال

معایب

حاوی SPF نیست

کرم مرطوب کننده Embryolisse

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک Byoma

مشخصات کلیدی

ترکیبات فعال : اسید هیالورونیک، ویتامین C | نوع: ژل | اندازه: ۱.۶۸ اونس سیال

چرا ما آن را توصیه می کنیم

ما کرم ژل مرطوب کننده بایوما را دوست داریم زیرا دارای همان مواد قدرتمندی است که می توان آن را در گزینه های گران تر اما با کسری از قیمت پیدا کرد. ترکیبات قابل توجه شامل آنتی اکسیدان هایی مانند نیاسینامید و چای سبز است که به حفظ سد طبیعی پوست کمک می کند تا رطوبتی که از قبل دارید حفظ شود. اسید هیالورونیک پوست را هیدراته و انعطاف پذیر نگه می دارد، که به ویرایشگر ما کمک کرد تا تفاوت قابل توجهی را در سطح کشسانی و رطوبت پوست او ببیند و احساس کند.

همچنین عاری از محرک‌های رایج مانند پارابن، الکل و رایحه‌ها است که آن را به گزینه‌ای محکم برای افرادی که پوست حساس دارند تبدیل می‌کند. در آزمایش، متوجه شدیم که آن سبک وزن است و بافتی ابریشمی دارد. فرمول بدون روغن باعث ایجاد احساس چربی در صورت شما نمی شود و ما دریافتیم که این محصول پایه ای عالی برای آرایش یا ضد آفتاب است.

یادت باشه

در آزمایش‌هایمان، متوجه شدیم که جذب این ماده کمی بیشتر از سایرین طول می‌کشد، مخصوصاً زمانی که گرم یا عرق کرده بودیم.

مزایا

متخصص پوست تست شده

بدون الکل و عطر

لایه پذیر

معایب

مدتی طول می کشد تا جذب شود

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک Byoma

کرم مرطوب کننده Neutrogena Hydro Boost

مشخصات کلیدی

ترکیبات فعال : هیالورونیک اسید، گلیسیرین | نوع: ژل | اندازه: ۱.۷ اونس

چرا ما آن را توصیه می کنیم

کرم مرطوب کننده Neutrogena Hydro Boost  مورد علاقه ما در داروخانه برای پوست های خشک است زیرا به راحتی در قفسه ها پیدا می شود، دارای اثرات خنک کننده است و شامل مواد فعال عالی است و در لیست بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک قرار می گیرد.

در آزمایش، این مرطوب‌کننده بدون روغن روی هیچ سطحی منتقل نمی‌شود، منافذ ما را مسدود نمی‌کند و به کنترل چربی هنگام لایه‌برداری روی ضد آفتاب یا آرایش کمک می‌کند. این فرمول دارای قوام متعادلی است که غنای کرم را با مزایای خنک کنندگی ژل ارائه می دهد. همچنین حاوی اسید هیالورونیک است که برای آبرسانی به پوست مفید است.

یادت باشه

این یک فرمول غلیظ نیست، بنابراین اگر احساس می‌کنید پوستتان در طول روز خشک می‌شود، ممکن است مجبور شوید آن را دوباره استفاده کنید.

مزایا

خنک کننده

منافذ را مسدود نمی کند

بسته بندی پایدار

معایب

ممکن است در محیط های خاصی به دو لایه نیاز داشته باشد

آسان برای استفاده سریع

کرم مرطوب کننده Neutrogena Hydro Boost

کرم مرطوب کننده Tatcha The Water Cream

مشخصات کلیدی

ترکیبات فعال : گل رز وحشی ژاپنی، سوسن پلنگ ژاپنی، مجتمع hadasei-3 | نوع: کرم | اندازه: ۰.۳۴ اونس، ۱.۷ اونس

چرا ما آن را توصیه می کنیم

کرم آب Tatcha را برای کسانی که پوست مستعد آکنه را تجربه می‌کنند عالی است، زیرا منافذ ما را مسدود نمی‌کرد، از چرب شدن ناحیه T جلوگیری می کند و حتی پس از چهار هفته آزمایش در خانه، جوش‌ها را کاهش داد.

این مرطوب کننده با رایحه گل رز سبک است و به سرعت جذب پوست می شود. بعد از استفاده از این مرطوب کننده در صبح ها در طول آزمایش، تفاوت قابل توجهی در پوست ما مشاهده شد. ما به طور قابل توجهی درخشان تر از قبل به نظر می رسیدیم و احساس می کردیم.

یادت باشه

قیمت این محصول را برای برخی به یک محصول گران تبدیل می کند. بسته بندی نیز سازگار با محیط زیست نیست.

مزایا

به سرعت جذب می شود

ایده آل برای آب و هوای سردتر

بدون بو

معایب

آسان برای استفاده سریع

کرم مرطوب کننده Tatcha The Water Cream

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک اسکین پاور SK-II

مشخصات کلیدی

ترکیبات فعال : گلیسیرین، پیترا، عصاره زنبق، عصاره دوکودامی، عصاره گل صد تومانی و نیاسینیمید | نوع: کرم | اندازه: ۲.۷ اونس

چرا ما آن را توصیه می کنیم

پوست های حساس به دلیل ترکیبات موجود در محصولات، استرس یا عوامل محیطی به راحتی می توانند ملتهب یا تحریک شوند، اما کرم اسکین پاور SK II در آرام کردن آن موثر است. کرم اسکین پاور SK II محصولی بدون چربی است که صورت شما را مرطوب نگه می دارد و منافذ پوست را شفاف نگه می دارد.

این یک محصول بسیار غنی با قوام خامه ای است که در طول آزمایش مانند کره روی پوست ما پخش می شود. ظرف ۱۰ دقیقه به طور کامل جذب شد، که ممکن است کمی بیشتر از آن باشد که برخی مایل به صبر باشند. اما، پس از دوره آزمایشی چهار هفته ای، پوست حساس ما صاف به نظر می رسید و بدون هیچ گونه تحریکی نرم تر به نظر می رسید.

یادت باشه

این محصول گران‌تر است، اما اگر بتوانید آن را تغییر دهید، فکر می‌کنیم ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

مزایا

جوش ها را کاهش می دهد

منافذ را نمی بندد

رایحه دلپذیر گل رز

معایب

غیر پایدار

بهترین مرطوب کننده برای پوست خشک اسکین پاور SK-II

کرم مرطوب کننده Caudalie

مشخصات کلیدی

ماده فعال : اسید هیالورونیک | نوع: کرم | اندازه: ۱.۵ اونس

چرا ما آن را توصیه می کنیم

مرطوب کننده غنی از سد پوستی Caudalie Premier Cur دارای اسید هیالورونیک است که برای حفظ رطوبت و بازسازی پوست عالی است. ما نتایج این ماده فعال را تقریباً بلافاصله در حین آزمایش دیدیم که مرطوب کننده به داخل آن فرو رفت و باعث شد پوست ما نه تنها مرطوب شود بلکه احساس رطوبت می کند. همچنین با طراوت، روشن تر و حجیم تر به نظر می رسد.

این مرطوب کننده برای پوست های فوق العاده خشک وقتی در آزمایشگاه استفاده می شود، مخملی و کره ای است. و در طول آزمایش در خانه، ویرایشگر ما متوجه شد که هیچ انتقالی روی بالش یا ملحفه وجود ندارد. مهمتر از آن، صبح روز بعد، پوست او احساس تغذیه کرد پس می توانید این کرم را به عنوان بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک در نظر بگیرید.

یادت باشه

در حالی که کرم به سرعت جذب می شود، پس از جذب محصول متوجه یک باقیمانده جزئی شدیم.

مزایا

بافت پوست را یکدست می کند

آرامش بخش

رایحه طبیعی و خاکی

معایب

پس از استفاده کمی باقیمانده باقی می ماند

کرم مرطوب کننده Caudalie

بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست خشک Augustinus Bader

مشخصات کلیدی

مواد فعال : پروتئین هیدرولیز شده برنج، TFC8 | نوع: کرم | اندازه: ۱ اونس

چرا ما آن را توصیه می کنیم

کرم غنی آگوستینوس بادر دارای یک مجتمع ثبت اختراع (TCF-8) است که توسط دکتر بادر توسعه یافته است که نوسازی فعال سلولی و ترمیم بافت را تقویت می کند. این مرطوب‌کننده از طریق مطالعات بالینی مختلف ثابت کرده است که به شکل‌گیری و رشد پوست سالم‌تر کمک می‌کند، که به کاهش خطوط ریز، هیپرپیگمانتاسیون و بافت اسکار (همراه با مرطوب‌کننده پوست خشک) کمک می‌کند.

پس از چهار هفته آزمایش، متوجه بهبود بافت پوست در اطراف گونه ها و بینی شدیم. قوام آن نسبت به سایر مرطوب کننده ها برای پوست خشک غلیظ تر است، اما بسیار سبک وزن است و به سرعت جذب پوست می شود. پوست ما پس از استفاده بدون انتقال روی سطوح دیگر احساس طراوت و طراوت به نظر می‌رسد. در حالی که این محصول برای افرادی که به دنبال پوست سالم تری هستند عالی است، ما این محصول را به ویژه برای انواع پوست های بالغ توصیه می کنیم.

یادت باشه

ما از اینکه بطری چقدر مات بود را دوست نداشتیم. ما نمی‌توانستیم بگوییم چه مقدار محصول در بطری باقی مانده است، و (با توجه به قیمت آن) این بسیار مهم است.

مزایا

بدون عطر

ضد پیری

بافت پوست را بهبود می بخشد

معایب

آسان برای استفاده سریع

کرم مرطوب کننده Augustinus Bader

هنگام خرید مرطوب کننده به چه نکاتی توجه کنیم؟

مواد تشکیل دهنده : اگر پوست حساسی دارید و محصولات حاوی اسیدهای لایه بردار (مانند سالیسیلیک، گلیکولیک یا اسید لاکتیک) نسبت به محصولات معطر هشدار می دهد، زیرا می توانند پوست را بیشتر تحریک کنند. در عوض، به دنبال محصولی باشید که حاوی مواد انسدادی، نرم کننده و مرطوب کننده باشد. نرم کننده ها مواد شیمیایی هستند که در خارجی ترین لایه پوست باقی می مانند و به عنوان روان کننده برای کمک به رفع خشکی، بهبود خطوط ریز و چین و چروک و بهبود واکنش به مواد محرک عمل می کنند. نرم کننده ها شامل سرامیدها، روغن نارگیل و کره شیا هستند. مواد انسدادی یک لایه محافظ بر روی پوست شما ایجاد می کنند تا مانعی برای جلوگیری از از دست دادن رطوبت ایجاد کنند و نمونه هایی از آن شامل موم زنبور عسل، اسکوالن و کره شی است. بسیاری از مواد می توانند هم انسداد و هم نرم کننده باشند. در همین حال، مرطوب کننده ها آب را به سمت پوست می کشند. به عنوان مثال می توان به اسید هیالورونیک، آلوئه ورا و آلفا هیدروکسی اسید اشاره کرد.

نوع : هنگام انتخاب یک مرطوب کننده، معمولاً با دو گزینه مواجه می شوید: مرطوب کننده های مبتنی بر روغن و آب. در حالی که یکی لزوما بهتر از دیگری نیست، فرمولاسیون بر بافت، ویسکوزیته و احساس آن بر روی پوست تاثیر می گذارد. مرطوب‌کننده‌های مبتنی بر آب اغلب سبک‌تر بوده و سریع‌تر جذب می‌شوند، در حالی که گزینه‌های مبتنی بر روغن ممکن است آبرسانی بیشتری داشته باشند و ظاهری درخشان ایجاد کنند. اگر با پوست بسیار خشک دست و پنجه نرم می کنید، محصولات مبتنی بر روغن ممکن است انتخاب بهتری باشند زیرا به جلوگیری از هدررفت آب و تامین آب هیدراتاسیون کمک می کنند.

بیماری‌های پوستی : کسانی که از بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس رنج می‌برند، می‌توانند به طور قابل توجهی از مرطوب کردن پوست خود بهره ببرند. روغن‌ها و کرم‌های ضخیم‌تر بهترین هستند زیرا شرایط پوستی می‌تواند باعث خشکی بیش از حد شود. دوباره به دنبال محصولاتی باشید که دارای نرم کننده های انسدادی مانند سرامیدها، روغن های معدنی و موم زنبور عسل هستند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که محصول حاوی عطر یا رنگ نیست زیرا این می تواند احتمال تحریک شما را افزایش دهد.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!