بهترین قرص برای درد سیاتیک

بهترین قرص برای درد سیاتیک ؛ (سیکلوبنزاپرین)

درد سیاتیک در کنار درد دندان و درد کلیه کاندیدای قوی‌ترین و زجرآورترین دردها به شمار می‌رود. وقتی که شخصی دچار درد سیاتیک می‌شود، حال دلیل آن هر چیزی که باشد، فقط به یک مسکن قوی برای کاهش آن درد نیاز دارد و دیگر ذهنش به هیچ چیز قد نمی‌دهد.

به همین دلیل در این مقاله سلول سبز قصد داریم بهترین قرص برای درد سیاتیک را به شما معرفی کنیم تا اگر دچار این درد شدید سریع آن را خفه کنید. تا پایان مقاله با ما باشید تا ابتدا سیاتیک را بررسی کنیم و سپس انواع قرص و البته بهترین قرص برای کاهش درد سیاتیک را با هم بررسی کنیم.

سیاتیک چیست و چرا رخ می دهد

پیش از اینکه بهترین قرص برای درد سیاتیک را بررسی کنیم، لازم است که خود سیاتیک و علل شیوع درد سیاتیک را بررسی کنیم. سیاتیک (Sciatica) یک عصب نخاعی است که از کمر شروع شده و تا پشت ران ادامه می‌یابد. این عصب ممکن است به دلایل مختلف دچار گرفتگی و درد شود که به عنوان درد سیانیک شناخته می‌شود.

درد سیاتیک عمدتاً به عنوان درد در پهلو، سرشانه، پایین‌تر از زانو و درد و گرفتگی در ساق پا و پاها بروز می‌کند. معمولاً این درد از پشت یک یا هر دو پا شروع می‌شود و به طول ساق پا و ران بالا آمده و سپس به نواحی کمر و پهلو می‌رسد. تجربه درد سیاتیک بسیار دردناک است و برای کاهش درد آن قرص و داروهای زیادی طراحی شده که در بخش‌های بعد بهترین قرص درد سیاتیک را معرفی خواهیم کرد.

علل اصلی درد سیاتیک عبارتند از:

 1. ضربه به عصب سیاتیک: این عصب از نیم‌کره پشتی مغز خارج شده و از طریق شکم و لگن به پایین ترین قسمت بدن، یعنی پاها می‌رود. هر چیزی که این عصب را تحریک کند باعث ایجاد درد در آن می‌شود. این تحریکات شامل مواردی مانند برجای ماندن یک مهره فیسیکی، تومورها، التهابات، انزال نوسانی، تراشیدگی دیسک بین مهره‌ها (انتهایی‌ترین بخش هر مهره) و غیره می‌شود.
 2. دیسک لمین هرنیت: وقتی که یک دیسک بین مهره‌ها آسیب می‌بیند و مواد داخلی آن به بیرون ریخته می‌شود، باعث فشار به عصب سیاتیک می‌شود. این وضعیت به عنوان دیسک لمین هرنیت شناخته می‌شود.
 3. التهاب در ناحیه لگنی: التهاب مفاصل لگن می‌تواند باعث قشار بر عصب سیاتیک شده و در نتیجه منجربه درد سیاتیک شود.
 4. انزال نوسانی: اگر یکی از مهره‌ها از محل خود به سمت جلو جابجا شود و فشاری بر عصب سیاتیک اعمال کند، انزال نوسانی به وجود می‌آید. انزال نوسانی نیز از عوامل اصلی درد سیاتیک است.
 5. عوامل طبیعی: عواملی مانند چاقی، نشستن بیش از حد، حمل و جابجایی اشیاء سنگین، نشستن بر روی سطوح نرم مانند صندلی نرم یا تخت نرم ممکن است عامل ایجاد یا تشدید درد سیاتیک باشند.

نشستن بیش از حد و درد سیاتیک

برای درمان درد سیاتیک لازم است که حتما یک پزشک متخصص شما را معاینه کند. قرص‌های درد سیاتیک درمان‌گر نیستند و تنها به صورت موقت این درد را کاهش می‌دهند وگرنه به هیچ عنوان درمان محسوب نمی‌شوند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  قرص مسکن فوری درد کمر + علل کمر درد

انواع دارو برای کاهش درد سیاتیک

برای کاهش درد سیاتیک داروها و راه‌حل‌های درمانی زیادی ابداع شده است که البته از میان همه آنها قرص‌های مسکن با عملکردهای مختلف بهترین مورد هستند. اما در میان این قرص‌ها و داروها، بهترین قرص درد سیاتیک کدام است؟

برای اینکه بهترین قرص یا قرص‌ها را برای کاهش این درد مشخص کنیم لازم است که کمی بیشتر درباره روش درمان این درد بدانیم. در کل برای درمان درد سیاتیک از چند دسته دارو استفاده می‌شود که در ادامه آنها را به صورت مختصر بررسی کرده‌ایم.

 1. ضد التهابات غیراستروئیدی (NSAIDs): داروهایی مانند ایبوپروفن (Ibuprofen) و ناپروکسن (Naproxen) از دسته NSAIDs هستند و به عنوان داروهای ضد التهابی و کاهنده درد مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند التهاب و تورم عصب سیاتیک را کاهش دهند.
 2. مسکن‌ها: داروهای مسکن مانند ترامادول (Tramadol) و اکستندرین (Oxycodone) ممکن است در موارد شدید، برای کاهش درد سیاتیک تجویز شوند. این داروها به عنوان داروهای ضد درد قوی عمل می‌کنند و استفاده از آنها باید حتما زیر نظر پزشک باشد.
 3. استروئیدها: داروهای استروئیدی مانند پردنیزولون (Prednisolone) و دکادرون (Dexamethasone) ممکن است در مواردی که التهاب عصب سیاتیک شدید باشد، تجویز شوند. این داروها به عنوان داروهای ضد التهابی قوی عمل می‌کنند و در کاهش درد سیاتیک بسیار موثر هستند.
 4. ضد افسردگی‌ها : برخی داروهای ضد افسردگی مانند آمیتریپتیلین (Amitriptyline) و نورتریپتیلین (Nortriptyline) ممکن است برای کاهش درد سیاتیک و کاهش علائم عصبی مانند سوزش التهابی سیاتیک که بسیار دردناک است تجویز شوند.
 5. شل کننده‌های عضلانی: داروهای شل‌کننده عضلانی مانند کاریزوپرودول (Cyclobenzaprine) می‌توانند به عنوان بهترین قرص درد سیاتیک تجویز شوند تا عضلات را وارد فاز استراحت کرده و از درد سیاتیک بکاهند.

نکته مهم در همه این موارد این است که حتماً قبل از استفاده از هر دارویی برای درمان درد سیاتیک، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و البته به یاد داشته باشید که این بهترین قرص درد سیاتیک به هیچ عنوان درمان قطعی محسوب نمی‌شود.

قرص برای درد سیاتیک

درمان های طبیعی درد سیاتیک کدام است

حال که بهترین قرص درد سیاتیک را شناختیم بد نیست راجع‌به اینکه چه درمان‌‎های طبیعی و خانگی هم برای درمان درد سیاتیک وجود دارد آشنا شویم.  راه‌های درمانی در گذشته که دسترسی به قرص و داروخانه برای همگان ممکن نبود به کار می‌رفته است و  بعضی از آنها همچنان مفید هستند. مواردی که مفید هستند را درادامه آورده‌ایم:

 1. گرما و سرما: استفاده از کمپرس گرم یا سرد بر روی محل می‌تواند به تسکین و التهاب درد کمک کند. برای برخی افراد، گرما موثرتر است، در حالی که برای دیگران استفاده از کمپرس سرد بهتر عمل می‌کند.
 2. تمرین‌های توانبخشی: تمرین‌های خفیف توانبخشی، عضلات پشتی و عصب سیاتیک را تقویت کرده و به کاهش درد و تنش عضلاتی کمک می‌کنند. تمرین‌های افزایش انعطاف‌پذیری مانند یوگا نیز ممکن است برای کاهش درد سیاتیک مفید باشند.
 3. ماساژ: ماساژ ملایم و تخصصی می‌تواند در کاهش تنش عضلانی و تسکین درد سیاتیک مفید باشد. برای اینکار حتما از متخصصین ماساژ با تجربه استفاده کنید.
 4. تغذیه مناسب: رژیم غذایی سالم و مصرف مواد غذایی ضد التهاب مانند میوه‌ها و سبزیجات، ماهی‌های چرب (مثل ماهی سالمون) و زنجبیل می‌تواند به کاهش التهاب و درد سیاتیک کمک کند.
 5. استفاده از روش‌های کاهنده استرس: استرس می‌تواند درد را تشدید کند. تمرینات آرامش بخش مانند تنفس عمیق، یوگا، یا مدیتیشن می‌توانند به کاهش استرس و تسکین درد کمک کنند.

ماساژ برای درد سیاتیک

در مواقع ضروری بهترین قرص درد سیاتیک کدام است

هرچند همه قرص‌ها و روش‌های درمانی که نام بردیم برای کاهش درد سیاتیک بسیار مناسب هستند، اما هنگامی که درد به آستانه خود رسیده و نمی‌توانید تحمل کنید، بهترین قرص درد سیاتیک که فورا درد آن را کاهش می‌دهد، سیکلوبنزاپرین است که بسیار سریع عمل کرده و درد شما را سریعا کاهش می‌دهد.

حرف آخر

در این مطلب سعی کردیم ابتدا سیاتیک و علل بروز درد در آن را بررسی کنیم و سپس به‌سراغ بررسی بهترین قرص درد سیاتیک برویم. قرص‌ها با عملکردهای مختلفی وجود دارند که به‌‎عنوان درمان‌کننده درد سیاتیک عمل می‌کنند. همچنین درمان‌‎های خانگی و طبیعی کاهش درد سیاتیک را هم بررسی کردیم.

در نهایت این نکته را باید درنظر داشته باشید که هیچ کدام از این قرص‌ها و درمان‌های طبیعی راه درمان درد سیاتیک نیست و برای این کار باید حتما یک پزشک متخصص شما را معاینه و تحت درمان قرار دهد.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!