آیا امپرازول سرطان زاست؟

آیا امپرازول سرطان زاست؟

بیماری
بدون دیدگاه

افرادی که نگران سلامتی خود هستند در مورد عوارض جانبی بالقوه و خطرناک استفاده طولانی مدت از مهارکننده های ترشح اسید مانند ارتباط بین امپرازول و سرطان معده، نکسیوم و بیماری مزمن کلیه مطالعه می کنند. در نتیجه بسیاری از بیماران داروهای خود را بدون صحبت با پزشک متوقف می کنند که این نیز می تواند خطرناک باشد. در ادامه این مطلب به سوال آیا امپرازول سرطان زاست؟ پاسخ می دهیم.

مهارکننده های ترشح اسید (PPI) گروهی از داروها هستند که برای کنترل اسید اضافی معده طراحی شده اند. بیماران مبتلا به سوزش سر دل مکرر ، رفلاکس اسید و بیماری ریفلاکس معده ممکن است پس از گذراندن دوره درمان PPI علائم را تسکین دهند. داروهای PPI در دوزهای بدون نسخه و با نسخه موجود است.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) توصیه می کند برای درمان سوزش سر دل مکرر ، PPI ها را طبق دستورالعمل ۱۴ روزه مصرف کنید. بیش از سه درمان ۱۴ روزه در طول یک سال توصیه نمی شود. با این وجود بیمارانی که در معرض زخم معده قرار دارند اغلب PPI ها را بیشتر مصرف می کنند. سایر بیماران به جای تغییر عادات غذایی خود به PPI وابسته می شوند و معتقدند چون داروها بیش از سه دهه است که در دسترس هستند باید ایمن باشند.

پزشکان تخمین می زنند که نزدیک به ۷۰ درصد افرادی که در حال حاضر از نکسیوم و امپرازول و سایر داروهای PPI استفاده می کنند می توانند با رژیم غذایی علائم سوزش سر دل و رفلاکس را کنترل کنند.

امپرازول و سرطان معده

خطر امپرازول و سرطان معده

یک مطالعه اخیر ارتباط بین PPI هایی مانند امپروزال و سرطان معده را در میان سایر عوارض جانبی گزارش کرده است. برخی از داروهای سوزش سر دل با خطر ابتلا به سرطان معده مرتبط هستند گزارش ها در حال حاضر هشدار دهنده هستند.

محققان در این مطالعه گزارش کردند که PPI خطر ابتلا به سرطان معده را دو برابر می کند. پس تا اینجا جواب سوال آیا امپرازول سرطان زاست؟ گرفتیم اما ادامه مطلب را بخوانید تا از نگرانی های شما کاسته شود.

بر اساس داستان نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷ یک مطالعه ارتباط بین داروهای سوزش سر دل  مانند امپرازول و Prevacid و سرطان معده را نشان داد. اگرچه خطر ابتلا به سرطان معده در افرادی که حامل باکتری معده معروف به هلیکوباکتر پیلوری هستند افزایش می یابد حتی زمانی که باکتری ها از طریق داروهای سوزش معده ریشه کن شده اند ممکن است سرطان معده همچنان ایجاد شود.

محققان معتقدند دلیل این امر ممکن است استفاده طولانی مدت از داروهای PPI سوزش سر دل ، مانند نکسیوم، امپرازول و Prevacid باشد.

بر اساس این مطالعه ۶۳،۳۹۷ نفر در هنگ کنگ برای درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری مورد بررسی قرار گرفتند. از آن گروه ۳،۲۷۱ نفر با داروهای PPI سوزش سر دل و ۲۱،۱۷۹ نفر با آنتاگونیست گیرنده H2 نوع متفاوتی از داروهای ضد اسید که با جلوگیری از تولید هیستامین در معده کار می کند تحت درمان قرار گرفتند.

محققان دریافتند در طول ۷ سال ۱۵۳ نفر مبتلا به سرطان معده شده بودند.

این اعداد بیش از دو برابر شیوع سرطان را در بین افرادی که با مسدود کننده های H2 درمان شده بودند نشان می دهد. عوامل کنترل شده برای مطالعه شامل کنترل چاقی، استفاده از استاتین، فشار خون بالا، مصرف الکل و سیگار کشیدن بود.

سرپرست این مطالعه استاد پزشکی در دانشگاه هنگ کنگ گفت: “حتی پس از ریشه کن کردن هلیکوباکتر پیلوری خطر سرطان با PPI ها همچنان ادامه دارد.” او هشدار داد که “خطر مطلق زیاد نیست و من نمی خواهم مردم را از مصرف این داروها در مواقع ضروری دلسرد کنم. افرادی هستند که از آنها بسیار سود می برند. “

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!