لیپوساکشن

۹ حقیقت درباره لیپوساکشن

این مسئله ای است که جراحان پلاستیک هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند، ایجاد انتظارات واقع بینانه برای بیمارانشان. ترکیدن حباب افرادی که منتظر معجزه هستند یا افرادی که ممکن است به طور کامل محدودیت های جراحی پلاستیک را درک نکنند، جالب نیست. با این حال، کاملاً ضروری است که در مورد نتایج احتمالی و آنچه واقعاً واقع بینانه است، صریح و صادق باشیم.

از بین پنج روش رایج جراحی پلاستیک، به نظر می‌رسد که لیپوساکشن بیشترین تصورات نادرست را در مورد کارهایی که می‌تواند انجام دهد دارد. در زیر لیستی از کارهایی است که لیپوساکشن برای شما انجام نمی دهد.

۱- علائم کشیدگی پوست را حذف نمی کند

اسکارهای ناشی از علائم کشش در درم، لایه زیر اپیدرم که بالاترین لایه پوست است، ایجاد می شود. هنگامی که آنها رخ می دهند، ممکن است محو شوند اما هرگز به طور کامل ناپدید نمی شوند.

۲- سلولیت را از بین نمی برد

سلولیت ناشی از:

فیبرهایی که روی پوست به سمت پایین کشیده می شوند
فشار دادن چربی به پوست
لیپوساکشن می تواند به کاهش مقدار چربی که به سمت بیرون فشار می آورد به پوست کمک کند، اما برای الیافی که روی پوست کشیده می شوند و باعث فرورفتگی می شوند، کاری انجام نمی دهد. لیپوساکشن سلولیت را از بین نمی برد و ممکن است در بیمارانی که پوست شل دارند بدتر شود.

سلولیت

۳- باعث کاهش وزن نخواهد شد

لیپوساکشن به طور چشمگیری وزن شما را کاهش نمی دهد و نباید این کار را انجام دهد. در حالت ایده آل، افراد هنگام انجام لیپوساکشن باید وزن مناسبی نسبت به قد خود داشته باشند.

نواحی کوچک چربی که این افراد می خواهند با لیپوساکشن درمان شوند تغییری در وزن آنها ایجاد نمی کند زیرا چربی متراکم نیست و بنابراین وزن زیادی ندارد.

۴- جایگزین جراحی چاقی نمی شود

لیپوساکشن یک روش کانتورینگ بدن است، نه یک روش کاهش وزن. این یک واقعیت مهم است. برای کسانی که اضافه وزن دارند، لیپوساکشن ممکن است مفید باشد اگر بدانند که برای کاهش وزن نیست.

افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید در نظر داشته باشند که محدودیتی برای برداشتن چربی در طی یک عمل جراحی وجود دارد.

حتی اگر مقدار خوبی از چربی برداشته شود، ممکن است چنین تفاوت وزنی ایجاد نکند، اما لباس ها بهتر به نظر می رسند و راحت تر هستند.

حتی اگر چربی از طریق لیپوساکشن برداشته شود، بدون تغییر در عادات تغذیه و ورزش، می توان بر اثرات لیپوساکشن غلبه کرد.

لیپوساکشن ممکن است همچنان در کاهش لکه‌های برخی نواحی مانند ناحیه چانه مفید باشد.

جراحی چاقی

۵- عادات غذایی ضعیف را از بین نمی برد

پس از لیپوساکشن، تعداد سلول های چربی در یک ناحیه کاهش می یابد، اما از بین نمی رود. سلول های چربی باقیمانده می توانند با افزایش وزن گسترش یابند یا با کاهش وزن کوچک شوند.

ترکیب یک رژیم غذایی که بر میوه ها، سبزیجات و پروتئین های بدون چربی تاکید دارد و چربی ها و شکر یا شیرینی ها را به حداقل می رساند، به حفظ نتایج شما کمک می کند. لیپوساکشن به شما مجوز نمی دهد که هر چه می خواهید بخورید. اگر هدف شما این باشد به شدت ناامید خواهید شد.

۶- جایگزین ورزش نمی شود

پس از لیپوساکشن، شما باید برای سلامت درونی و بیرونی خود فعال بمانید. افزایش فعالیت به شما کمک می کند تا نتایج خود را حفظ کنید.

۷- چربی احشایی را از بین نمی برد

لیپوساکشن در بالای عضله و زیر پوست انجام می شود. شکمی که به دلیل چربی زیر عضله و اطراف اندام های داخلی برآمده یا گرد شده است با لیپوساکشن قابل کاهش نیست. به این نوع چربی، چربی داخل شکمی یا چربی احشایی می گویند.

این چربی روی ماهیچه هایی که دیواره شکم را تشکیل می دهند فشار می آورد. حتی اگر چربی از بالای عضله برداشته شود، فقط یک نسخه کوچکتر از شکم گرد خواهد بود. برای چربی داخل شکم، تغذیه مناسب و ورزش تنها راه حل است.

چربی احشایی

۸- تو رو به مدل تبدیل نمی کنه

مگر اینکه فیزیک شما قبل از جراحی پلاستیک به مدل لباس نزدیک بوده باشد و فقط کمی چربی داشتید که نیاز به کاهش داشته باشد، بعد از لیپوساکشن شبیه یک مدل لباس نخواهید بود. لیپوساکشن به سادگی فیزیک موجود شما را بهبود می بخشد.

۹- زندگی شما را تغییر نخواهد داد

لیپوساکشن صرفا یک روش برای کاهش چربی ناخواسته در نواحی خاص است. در حالی که ممکن است به شما کمک کند تا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و عزت نفس خود را بهبود ببخشید، ارتقای شغلی را تضمین نمی کند، به شما کمک نمی کند شریک عاشقانه جدیدی پیدا کنید یا یک رابطه را نجات دهید.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!