چرا کاهش مصرف نمک بسیار سخت است

چرا کاهش مصرف نمک بسیار سخت است؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری قلبی بدون توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی خود، به طور متوسط ​​دو برابر مقدار توصیه شده نمک روزانه مصرف می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا کاهش مصرف نمک دشوار است، حتی در میان افرادی که شرایط سلامتی آنها توسط این ماده مغذی ضروری تشدید شده است. اگرچه برای افراد مهم است که اقداماتی را برای مدیریت مصرف نمک خود انجام دهند، اما برای سیاست گذاران نیز ضروری است که اقداماتی را برای کاهش محتوای نمک در غذاهای از پیش بسته بندی شده آغاز کنند.

چگونه سدیم اضافی بر افراد مبتلا به بیماری قلبی تأثیر می گذارد؟

خوردن بیش از حد نمک می تواند فشار خون شما را افزایش دهد، که می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد. به همین دلیل، انجمن قلب آمریکا (AHA) حد ایده آل ۱۵۰۰ میلی گرم نمک در روز را توصیه می کند.

در مطالعات جدید داده های بیش از ۳۱۰۰ فرد مبتلا به مشکلات قلبی را که در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه (NHANES) ثبت نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند، که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اداره می شود و عملیاتی شده است. از دهه ۱۹۶۰.۴ داده ها از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ جمع آوری شده است.

همه شرکت کنندگان مبتلا به نارسایی قلبی، سکته قلبی، آنژین صدری، یا بیماری عروق کرونر تشخیص داده شده بودند و آنها پرسشنامه هایی را درباره میزان مصرف نمک تکمیل کردند.

محققان دریافتند که ۸۹ درصد از شرکت کنندگان بیش از حد سدیم مصرف کردند. میانگین مصرف در میان شرکت کنندگان در مطالعه حدود ۳۰۰۰ میلی گرم در روز بود یا دو برابر حد توصیه شده ایده آل AHA. اگرچه این مطالعه فقط بر روی افراد مبتلا به بیماری قلبی متمرکز شده است، دریافت سدیم در بین تمام آمریکایی های ۱۴ ساله و بالاتر گزارش شده است.

محققان می خواستند ارزیابی کنند که آیا وضعیت اجتماعی اقتصادی بر مصرف سدیم در میان شرکت کنندگان در مطالعه تأثیر می گذارد یا خیر. در کمال تعجب، هیچ ارتباطی بین نسبت درآمد به فقر و دریافت نمک یافت نشد، که نشان‌دهنده یک چالش جهانی در بین گروه‌های اجتماعی و اقتصادی در پایبندی به دستورالعمل‌ها است.

محققان پشت گزارش جدید خاطرنشان کردند که محدودیت مطالعه این بود که داده‌هایی که آنها استفاده کردند از پرسشنامه‌ها تهیه شده بود. بنابراین، داده ها ممکن است در معرض سوگیری یادآوری قرار گرفته باشند. یا به عبارت دیگر، شرکت کنندگان در مطالعه ممکن است دقیقاً میزان نمک مصرفی خود را به خاطر نداشته باشند و گزارش نکرده باشند.

مطالعات آتی در مورد این موضوع باید شامل داده‌های اندازه‌گیری نمک ادرار ۲۴ ساعته باشد که به گفته محققان استاندارد طلایی برای تجزیه و تحلیل سطوح نمک یک فرد در نظر گرفته می‌شود.

کدام غذاها نمک بالایی دارند؟

۱۰ منبع برتر سدیم برای آمریکایی ها عبارتند از:

نان و رول
پیتزا
ساندویچ
آب سرد و گوشت های پخته شده
سوپ ها
بوریتو و تاکو
تنقلات خوش طعم (مانند چیپس، ذرت بو داده، چوب شور، مخلوط میان وعده و کراکر)
پنیر
تخم مرغ و املت
به گفته کارشناسان، با این حال، مقدار نمک موجود در این غذاها بسته به نوع موادی که استفاده می شود و محل تهیه آنها می تواند بسیار متفاوت باشد.

غذای تهیه شده در خارج از خانه اغلب بیشترین نمک مصرفی یک فرد را تشکیل می دهد. هفتاد و یک درصد از سدیم مصرفی آمریکایی ها از غذاهای فرآوری شده یا غذاهای رستورانی تامین می شود. ۱۴٪ از غذاهای طبیعی حاصل می شود. ۶٪ از غذاهای پخته شده و تهیه شده در خانه حاصل می شود. و ۵٪ در سفره اضافه می شود (به عنوان مثال، زمانی که مردم به شدت به غذاهای خود نمک می زنند).

چالش های کاهش مصرف نمک

اگرچه مصرف نمک ممکن است تحت تأثیر وضعیت اجتماعی-اقتصادی قرار نگیرد، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود مردم در مصرف کمتر سدیم مشکل داشته باشند.

به عنوان مثال، نمک در بسیاری از غذاها رایج است. بیشتر غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده درجاتی از سدیم را در خود دارند. برخی از آنها مواردی هستند که ممکن است افراد به طور معمول متوجه نشوند که دارای سدیم هستند، مانند نوشابه ها، نمک در چاشنی ها برای بهبود طعم استفاده می شود، بنابراین بسیاری از مردم به مصرف آن عادت دارند تا به طعم بهتر غذا کمک کنند.

تغییر رفتار افراد (و تغذیه خود به روش هایی که مصرف نمک را کاهش می دهد) حتی پس از تشخیص بیماری قلبی ممکن است دشوار باشد.این فقدان اراده نیست که باعث می‌شود برای تغییر رفتار تلاش کنیم. بدن ما طوری تنظیم شده است که به وضعیت موجود بچسبد… برای بسیاری از ما، بزرگترین چالش مقابله با صدای درونی است که علامت ایست مانند “چه فایده ای دارد” یا “مهم نیست” است. من نمی توانم این کار را انجام دهم.

اما برای همه افراد مهم است که مصرف نمک خود را مدیریت کنند، نه فقط کسانی که در معرض خطر مشکلات قلبی هستند. برای همه، چه مبتلا به فشار خون بالا باشد چه نباشند، بسیار مهم است که مراقب مصرف خود برای کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا و بدتر شدن شرایط قلبی باشند.

او نکات زیر را برای کاهش مصرف نمک توصیه کرد :

سعی کنید از غذاهای بسیار فرآوری شده اجتناب کنید و در صورت امکان غذاها را در خانه تهیه کنید.

هنگام خرید مواد غذایی برچسب مواد غذایی را بخوانید و سعی کنید از محصولاتی که بیش از ۱۴۰ میلی گرم سدیم در هر وعده دارند خودداری کنید.
مقدار نمک اضافه ای که هنگام پخت و پز استفاده می کنید را کاهش دهید. به جای آن از ادویه ها، گیاهان و ادویه ها برای طعم دادن به غذاها استفاده کنید.

میوه و سبزیجات بیشتری بخورید.

میوه ها و سبزیجات کلیدی هستند زیرا برخی از آنها (از جمله موز) سرشار از پتاسیم هستند که ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که نوشیدن قهوه و/یا آب همراه با غذاهای حاوی سدیم نیز ممکن است مفید باشد، زیرا ممکن است سدیم را از طریق ادرار دفع کنید، اما کارشناسان می‌گویند مهم‌ترین تاکتیک در کاهش مصرف نمک، مصرف کمتر این ماده مغذی به جای مصرف است. مصرف بیشتر غذاها و نوشیدنی های خاص برای مقابله با اثرات آن.

کدجو گفت که سیاست گذاران باید سهم خود را برای رسیدگی به این موضوع بهداشت عمومی نیز انجام دهند. او توضیح داد که آنها باید سیاست هایی را برای کاهش سطح سدیم در غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده در طول تولید اجرا کنند. همکاری با تولیدکنندگان مواد غذایی برای فرموله مجدد محصولات و رستوران ها به منظور کاهش محتوای سدیم در وعده های غذایی می تواند تاثیر قابل توجهی بر مصرف سدیم در کل جمعیت داشته باشد و نتایج سلامت قلبی عروقی را بهبود بخشد.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!