تیم پزشکی کاشت مو

کاشت مو چیست چطور انجام می شود و چقدر هزینه دارد ؟

کاشت مو یک روش پزشکی است که برای افرادی که با مشکل کمی تراکم مو یا ریزش مو روبرو هستند، به‌ویژه در مواردی مانند ریزش موی ارثی، به کار می‌رود. در این روش، موهای طبیعی شما به صورت دقیق و دسته‌بندی‌شده در مناطق خالی از مو کاشته می‌شوند تا به افزایش تراکم مو و بهبود ظاهر شما کمک کنند.

کاشت مو یکی از روش‌های مورد توجه در حوزه زیبایی است و برای افرادی که از مشکلات ریزش مو رنج می‌برند، یک گزینه مطلوب برای بازیابی اعتماد به نفس می‌باشد. این روش توسط پزشکان متخصص و تیم پزشکی آنها در کلینیک های معتبر کاشت مو انجام می شود.

در این مقاله، ما به بررسی عمیق‌تری از کاشت مو، انواع روش‌ها و تکنیک‌های مورد استفاده، مزایا و معایب آن، هزینه کاشت مو و معرفی بهترین کلینیک کاشت مو در تهران خواهیم پرداخت. اگر بتازگی به فکر درمان ریزش مو و کاشت موی طبیعی افتاده‌اید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو عبارت است از برداشت گرافت های مو از ناحیه بانک مو، دسته بندی و تقویت آنها و کاشت فولیکول های تقویت شده در نواحی بدون موی سر. کاشت مو به دو روش اصلی FUT و FUE انجام می شود. روش اول را برداشت نواری و جراحی کاشت مو و روش دوم را برداشت تک گرافت یا روش غیر جراحی کاشت مو نیز می نامند.

 Follicular Unit Transplantation (FUT) :

در روش برداشت نواری یا FUT یک برش خطی به طول ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر و عرض ۱.۵ تا ۲ سانتی در ناحیه بانک موی بیمار زده می شود. سپس پوست سر همراه گرافت های مو جدا شده و زیر میکروسکوپ به واحدهای کوچکتر تقسیم می‌شوند. سپس این فولیکولهای واحد در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند. از مزایای این روش می‌توان به بهره‌گیری از بهترین گرافت های مو، توانایی کاشت تعداد بیشتری مو در یک جلسه و نتایج طبیعی‌تر اشاره کرد.

Follicular Unit Extraction (FUE) :

در روش استخراج واحد های فولیکولی، هر فولیکول واحد به صورت جداگانه با استفاده از میکرو ابزارهای مخصوص برداشته می‌شود. در این روش از برش خطی بزرگ و بخیه و خونریزی شدید خبری نیست . این فولیکولها به دقت و به شکل یک به یک از ناحیه بانک موی بیمار برداشت می‌شوند. پس از برداشت گرافت های مو و تقویت آنها، به ناحیه مورد نظر انتقال داده و کاشته می‌شوند.

از مزایای این روش می‌توان به عدم نیاز به برش خطی بزرگ و دوره نقاهت کوتاه‌تر از روش FUT اشاره کرد. همچنین، این روش مناسب برای افرادی است که ممکن است نیاز به کاشت مو در نواحی مختلف سر داشته باشند.

در نهایت، انتخاب بین دو روش FUT و FUE به عوامل متعددی اعم از نیاز بیمار، نوع و حجم ریزش مو، بودجه مالی و توصیه پزشک بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود که قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش برای شما مشخص شود.

تفاوت روش FUT با FUE

هزینه کاشت مو چقدر است ؟

قیمت کاشت مو به عوامل مخلتفی مانند نوع روش کاشت مو، میزان ریزش مو، تعداد گرافت کاشته شده، میزان مهارت تیم پزشکی، تجهیزات کلینیک و ابزارهای مورد استفاده بستگی دارد. هرچه مهارت تیم پزشکی بیشتر و کلینیک خوش نام تر باشد، معمولا هزینه بیشتری دریافت می شود.

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۲ بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان متفاوت می باشد. (منبع کلینیک خانه سفید تهران)

توصیه های قبل از کاشت مو

در ادامه این مقاله، لیستی از همه نکات ضروری قبل از کاشت مو ارائه خواهیم داد تا با شناخت و اجرای آنها، به نتایج خوبی در کاشت مو دست یابید.

روند مصرف داروها قبل از کاشت مو

برخی داروها هستند که طبق توصیه پزشک، لازم است قبل از کاشت مو مورد استفاده قرار گیرند. برخی داروها نیز به دلیل ایجاد اختلال در روند کاشت مو، باید قطع مصرف شوند. به طور کلی پزشک باید در جریان لیست داروهای مصرفی شما قرار گیرد؛ زیرا ممکن است لازم باشد برخی از آنها تغییر یابند یا قطع شوند.

 • داروهای ضد انعقاد خون : برخی داروها مانند وارفارین، هپارین و آسپرین به دلیل کاهش غلظت خون می توانند باعث مشکلاتی همچون خونریزی، کندی روند التیام زخم ها، اختلال در خون رسانی به فولیکول ها بعد از کاشت مو و … شوند. بنابراین اگر به هر دلیلی سابقه مصرف این نوع داروها را دارید، پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید. دانستن سابقه مصرف این نوع داروها می تواند در تصمیم گیری پزشک نسبت به انتخاب نوع روش کاشت مو، موثر باشد.
 • داروهای ضد التهاب : در صورت مصرف داروهایی همچون اکسدرین (آکسار)، تریامسینولون موضعی، مفنامیک اسید و مسالامین با پزشک خود موضوع را مطرح کنید.
 • داروهای ضد ریزش موبرخی زیباجویان قبل از کاشت مو و بنابر تجویز پزشک، داروهای ضد ریزش مو مانند مایندوکسیدیل را مصرف می نمایند. یکی از تاثیرات این داروها بازتر شدن حفره ای است که تارهای مو از آنجا رشد می کنند. این امر ممکن است هنگام برداشت یا کاشت گرافت ها باعث ایجاد مشکل شود. بنابراین طبق توصیه پزشکان، مصرف این داروها باید قبل از کاشت مو قطع شود. استفاده مجدد از این نوع داروها بعد از عمل با تجویز و تشخیص پزشک معالج شما بلامانع است.
 • داروهای مسکن و خواب آور : در صورت مصرف داروهای مسکن و خواب آوری مانند آنتی هیستامین ها، استامینفون ها، تیوریدازین، کلرپرومازین، آلپرازولام، تری فلئوپرازین و … حتما موضوع را با پزشک خود مطرح نمایید.

کاشت مو به روش FUE

مصرف مشروبات الکلی قبل از کاشت مو

حداقل یک هفته قبل از کاشت مو، مصرف مشروبات الکلی ممنوع است. مشروبات الکلی به دلیل اتانول موجود در آنها، سبب افزایش خون ریزی در حین جراحی شده و روند انعقاد خون را با مشکل مواجه می کنند. همچنین مشروبات الکلی می توانند باعث کم اثر شدن داروی بی حس شوند و در نتیجه احتمال بروز درد را افزایش می دهند.

آرایش موها قبل از کاشت مو

اگر قصد کوتاه کردن موهای خود قبل از عمل را دارید، بهتر است در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید. زیرا بعضی از روش های کاشت مو، نیاز به تراشیدن موی سر دارند؛ به همین دلیل کوتاه کردن موها قبل از کاشت مو به این روش ها، عملا کاری بیهوده خواهد بود.

در مورد رنگ کردن موها نیز، بهتر است بدانید که از سه روز قبل از کاشت مو نباید موهای خود را رنگ کنید. همچنین قبل از کاشت مو باید مطمئن شوید که رنگ های باقیمانده بر روی پوست سرتان به خوبی پاک شده اند؛ چرا که در این صورت تشخیص موهای سفید توسط پزشک، ساده تر خواهد بود.

آزمایشات لازم قبل از کاشت مو

پس از شرکت در جلسه مشاوره کاشت مو، درصورتی که کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشید، پزشک آزمایشاتی را برای شما تجویز می کند تا از وضعیت سلامتی شما اطلاعات کسب کند. این آزمایشات شامل موارد زیر هستند:

 • CBC
 • BUN
 • PT
 • PTT
 • FBS
 • HIV
 • HbsAg
 • HbsAb
 • HCV
 • CREATININ

آزمایشات فوق باید در حالت ناشتا انجام شوند.

طراحی خط رویش مو

نحوه تغذیه قبل از کاشت مو

مواد غذایی مقوی حاوی ویتامین ها و پروتئین را در وعده های غذایی خود بگنجانید. همچنین در طول روز به مقدار کافی آب بنوشید. زنجبیل را در مقادیر بالا مصرف نکنید. مصرف زیاد زنجبیل باعث افزایش خون ریزی می شود. مصرف جیبینگ نیز موجب افزایش خونریزی می شود، هرچند تاثیرات رفع خستگی دارد اما بهتر است به دلیل کاهش قند خون استفاده نگردد.

سیر نیز جزو مواد غذایی با اثر ضدپلاکتی است. اگرچه که سیر ماده غذایی بسیار موثر با ویژگی آنتی اکسیدان، ضد قارچ و ضد باکتری است و باعث کاهش فشار خون و کلسترول می شود؛ با این حال به دلیل افزایش خون ریزی باید یک هفته قبل از کاشت، مصرف آن را قطع نمایید.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!