چی بخوریم پریود بشیم؟

چی بخوریم پریود بشیم؟

تغذیه
بدون دیدگاه

چی بخوریم پریود بشیم؟ زنانی که از بیماری تنبلی تخمدان یا سایر مشکلات باروری مشابه رنج می برند، به سختی پریود خود را به موقع می گذرانند. در مواردی از این دست، عدم تعادل هورمون ها عمدتاً به عنوان علت تاخیر در جریان منظم قاعدگی دیده می شود. گاهی اوقات، دلایلی مانند استرس، پرخوری یا فشار بی‌رویه نیز باعث بی‌نظمی در پریود می‌شود، پریودهای دیررس می‌تواند استرس بیشتری ایجاد کند و سپس به یک چرخه معیوب تبدیل می‌شود. به منظور مبارزه با این امر، برخی از زنان به دنبال درمان پزشکی و شروع دارو بودند، در حالی که بسیاری از آنها به درمان آیورودا متوسل می شوند. بقیه چیزها به تغییر رژیم غذایی خود برای کاهش این وضعیت یا تمرکز بر تغییر سبک زندگی خود به امید مهلت است.

دیده شده است که به غیر از داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و ورزش منظم، عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد قاعدگی و تنظیم قاعدگی می شوند.

این یک واقعیت شناخته شده است که برای یک زن، قاعدگی منظم برای سلامت باروری او مهم است. این چیزی است که باروری و سطح هورمون های یک زن را متعادل نگه می دارد. با توجه به اینکه مصرف برخی غذاها علاوه بر داروی مناسب و رژیم غذایی متعادل باعث ایجاد پریود می شود. در ادامه با ما در سلول سبز همراه باشید تا به شما بگوییم چی بخوریم پریود بشیم؟

۱- قهوه برای زودتر پریود شدن و درد کمتر

گزارش شده است که وجود کافئین در قهوه باعث تحریک استروژن می شود که باعث می شود عادت ماهانه شما زودتر شروع شود. کافئین همچنین ماده شیمیایی شناخته شده برای تسکین درد در دوران قاعدگی است. غذاهای خاصی در دوران قاعدگی برای تسکین درد توصیه می‌شوند که قهوه به دلیل داشتن کافئین و خاصیت تسکین میگرن و سردرد، در میان آن‌ها برجسته‌تر است. پس هر موقع این سوال برایتان پیش آمد که چی بخوریم پریود بشیم؟ قهوه یکی از بهترین پاسخ ها می باشد.

قهوه برای زودتر پریود شدن و درد کمتر

۲- آجیل

یکی دیگر از پاسخ های مناسب برای سوال چی بخوریم تا پریود بشیم؟ آجیل است. خوردن میان وعده بادام و گردو می تواند راه خوبی برای آماده سازی خودتان قبل از هفته کوسه قریب الوقوع باشد. هر دوی این انواع آجیل سرشار از فیبر و پروتئین هستند. عملکرد آنها در القای گرمای داخلی می تواند پایه ای برای تنظیم دوره ها باشد. خوردن یک مشت از اینها قبل از پریود می تواند برای سلامتی و در نتیجه باروری شما مفید باشد.

چی بخوریم پریود بشیم؟ آجیل

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  چسبندگی رحم چیست؟(سندرم آشرمن)

۳- میوه های غنی از ویتامین C برای پریود به موقع

میوه هایی مانند پاپایا از کاروتن تشکیل شده است که به تحریک هورمون استروژن معروف است که باعث زودرس شدن پریود می شود. آناناس یکی دیگر از این میوه ها با ویتامین C بالا است که اعتقاد بر این است که در ناحیه لگن گرما ایجاد می کند و باعث انقباض بیشتر رحم می شود و دلیلی برای ریزش دیواره رحم است. از این پس، پریودهای خود را در زمان تعیین شده خود قرار دهید یا از تاخیر آن جلوگیری کنید.

میوه بعدی که می توانید برای اینکه چی بخوریم پریود بشیم؟ در نظر بگیرید انبه است. شناخته شده است که انبه در دوره قاعدگی اثرات مشابهی دارد. ویتامین C موجود در این میوه ها باعث افزایش میزان استروژن در بدن و کاهش هورمون پروژسترون می شود که به ترتیب باعث انقباض رحم و خرد شدن پوشش خونی می شود.

میوه های غنی از ویتامین C برای پریود به موقع

۴- خرما

میوه های خرما گرما تولید می کنند به همین دلیل در زمستان ها ترجیح داده می شوند. نوشیدن شیر خرما گرم قطعا می تواند در دوران قاعدگی تسکین دهنده باشد. اگر هر شب قبل از خواب در ماه های زمستانی مصرف شود، مطمئناً تأثیرات مثبتی بر سلامت باروری و قاعدگی شما خواهد داشت

خرما برای به موقع پریود شدن

۵- شکر زرد

شکر زرد یکی دیگر از مواد غذایی گرما زا است که در زمستان ترجیح داده می شود. اگرچه، در درجه اول برای درمان وقوع پریودهای کم شناخته شده است. با این حال، ثابت شده است که به موقع آوردن دوره های قاعدگی مفید است.

خوردنی های برای پریود به موقع شکر زرد

۶- بهترین دمنوش برای پریود شدن زردچوبه

زردچوبه به عنوان محرک جریان خون در رحم و ناحیه لگن عمل می کند. اثرات ضد اسپاسم آن رحم را گسترش می دهد و شروع قاعدگی را نشان می دهد. نوشیدن زردچوبه با آب داغ یا شیر می تواند برای زنانی که به زودی عادت ماهانه خود را در زمان برنامه ریزی شده خود می بینند بسیار مفید باشد.

بهترین دمنوش برای پریود شدن زردچوبه

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  فیبروکیستیک سینه چیست؟

۷- زنجبیل

اگر به دنبال درمان طب سنتی برای سول  چی بخوریم پریود بشیم؟ زنجبیل بهترین انتخاب است. زنجبیل یکی دیگر از نظم دهنده های قاعدگی است و به طور طبیعی به عنوان یک گیاه دارویی شناخته می شود که به تحریک قاعدگی معروف است. زنجبیل را می توان در طول سال به اشکال مختلف مصرف کرد، از غذا گرفته تا نوشیدنی. اگر به شکل چای دم کرده داغ که با عسل شیرین می شود مصرف شود، تأثیر آن بیشتر خواهد بود.

عسل به خودی خود برای بدن شما به خصوص در دوران قاعدگی بسیار تسکین دهنده است. هنگامی که با زنجبیل ترکیب می شود، با افزایش گرمای داخلی بدن شما و باعث می شود که دوره های پریود زودتر از موعد ایجاد شود، تأثیر آن را افزایش می دهد.

زنجبیل برای پریود به موقع و بدون درد

علاوه بر خواص کلی که در بالا ذکر شد، بیشتر این غذاها (زنجبیل، زردچوبه، بادام، آناناس) دارای خواص ضد التهابی هستند که می‌توانند به از بین بردن دردهای قاعدگی نیز کمک کنند.

۸- هویج

با مصرف هویج زود پریود شوید

هویج حاوی بتاکاروتن و سایر ترکیبات فعال زیستی است که می‌تواند به شما کمک کند با ایجاد ریزش پوشش داخلی رحم که باعث زودتر پریود شدن می شود.

آنچه شما باید انجام دهید

هویج را در آب بجوشانید و مستقیم مصرف کنید.
از طرف دیگر، می توانید آب هویج را یک یا دو بار در روز بنوشید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

با نزدیک شدن به قاعدگی می توانید این درمان را ۱ تا ۲ بار در روز دنبال کنید.

۹- دانه رازیانه

دانه های رازیانه می توانند دوره زودرس را تحریک کنند.

عصاره دانه رازیانه می تواند به عنوان یک قیچی عمل کند. این بدان معنی است که ممکن است جریان خون از رحم را افزایش دهد و در نتیجه باعث ایجاد قاعدگی زودرس شود.

شما نیاز خواهید داشت

۲-۳ فنجان آب جوشیده
۱ قاشق غذاخوری دانه رازیانه

آنچه شما باید انجام دهید

آب را در یک قابلمه بجوشانید.
به این کار دانه های رازیانه را اضافه کنید و بگذارید بجوشد.
این محلول را بعد از صاف کردن بنوشید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

می توانید این درمان را در فواصل منظم در روز دنبال کنید.

برای پریود شدن چی بخوریم رازیانه

۱۰- انار

یکی دیگر از پاسخ های سوال چی بخوریم پریود بشیم انار است.

انار می تواند فعالیت فازیک چرخه قاعدگی را تنظیم کند و در نتیجه یک دوره منظم را تضمین کند. فعالیت استروژنی آنها ممکن است به ایجاد یک دوره اولیه کمک کند. اما این درمان فاقد پشتوانه علمی است.

۱۱- برگ جعفری

جعفری منبع غنی از ترکیبات زیست فعال است که ممکن است فعالیت استروژنی را در بدن شما افزایش دهد. همچنین یک عامل ضد اسپاسم عالی است که می تواند درد ناشی از انقباضات رحمی را در دوره اولیه کاهش دهد.

آنچه شما باید انجام دهید

چند برگ جعفری را در آب جوش دم کنید.
آن را صاف کرده و برگها را خشک کنید.
برگ های خشک شده جعفری را سه بار در روز مصرف کنید.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

می توانید این کار را یک هفته یا ۱۰ روز قبل از پریود دنبال کنید.

برای زود پریود شدن چی بخوریم جعفری

۱۲- روغن کرچک

یکی دیگر از خوارکی ها برای پریود شدن چی بخوریم روغن کرچک است.

اسید ریسینولئیک جزء اصلی روغن کرچک است. شناخته شده است که باعث انقباضات رحمی می شود. این به نوبه خود ممکن است باعث ایجاد یک دوره اولیه شود.

شما نیاز خواهید داشت

کمپرس گرم
۱/۲ قاشق غذاخوری روغن کرچک

آنچه شما باید انجام دهید

مقداری روغن کرچک را به آرامی روی قسمت پایین شکم خود ماساژ دهید.
از کمپرس گرم در قسمت پایین شکم خود استفاده کنید
بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه بماند.

هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید

می توانید این کار را دو بار در هفته قبل از پریود انجام دهید.

۱۳- دانه کنجد

دانه های کنجد به قاعدگی زودرس کمک می کند.

دانه های کنجد حاوی ترکیبات زیست فعالی هستند که می توانند جریان قاعدگی را القا و منظم کنند. از این رو، مصرف کنجد ممکن است باعث زودرس پریود شود.

۴/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!