چگونه دیسک گردن را با فیزیوتراپی درمان کنیم

چگونه دیسک گردن را با فیزیوتراپی درمان کنیم؟

یکی از شایع ترین مشکلات گردن، مربوط به دیسک یا همان Cervical Disc است. در واقع زمانی که مهره های گردن آسیب ببینند تا جابجا شوند، با احساس درد شدیدی مواجه خواهید شد که برای برطرف کردن این مشکل، بایستی به پزشک مراجعه کرده تا راه های درمان را پیش روی شما قرار دهد. در بسیاری از کلینیک ها، انجام حرکات ورزشی و همینطور فیزیوتراپی را جایگزین استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی می دانند. به همین خاطر برای اینکه بدانید چگونه دیسک گردن را با فیزیوتراپی درمان کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید فیزیوتراپی انجام شود؟

از مهم ترین کاربردهای دستگاه فیزیوتراپی، کاهش درد و گرفتگی عضلات است. به همین خاطر پزشکان استفاده از این دستگاه را توصیه می کنند. از آنجایی که هزینه های فیزیوتراپی متفاوت بوده، به نظر می رسد با توجه به قیمت دستگاه فیزیوتراپی خانگی، خرید این دستگاه را در الویت قرار دهید. چراکه درمان دیسک گردن، تنها یکی از مواردی است که با این دستگاه قابل درمان است.

بیشتر بخوانید» کافی است درباره کاربرد دستگاه های فیزیوتراپی، جستجو کنید؛ مجاب می شوید که بدون درنظر گرفتن قیمت دستگاه فیزیوتراپی خانگی، مدلی از این وسیله را تهیه کرده تا بتوانید درمان را در خانه هم داشته باشید. برای آشنایی بیشتر و مشاهده قیمت، اینجا کلیک کنید.

چه زمانی استفاده از دستگاه فیزیوتراپی باید استفاده کرد؟

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی تنها یکی از راه های کاهش درد است. اما بهتر است با گردن درد و عوامل آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین روش را برای درمان انتخاب کنید. وقتی با یکی از مشکلات مانند موارد زیر رو به رو شدید، رفتن به کلینیک یکی از راه های درمان خواهد بود.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی برای دیسک گردن یک وسیله درمانی است که به منظور کاهش درد و بهبود عملکرد گردن استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها اغلب از تکنولوژی‌های مختلفی مانند ترکیبات صوتی، تکنیک‌های تحریک الکتریکی یا حتی ترکیبات حرارتی برای ارائه درمان استفاده می‌کنند.

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی خانگی برای دیسک گردن باید با دقت و توجه به دستورالعمل‌های تولید کننده انجام شود. قبل از استفاده از این دستگاه، بهتر است با پزشک یا فیزیوتراپیست مشورت کنید تا مطمئن شوید که این روش مناسب برای شماست و به درستی انجام می‌شود.

انجام حرکات ورزشی برای درمان دیسک گردن

انجام حرکات ورزشی برای درمان دیسک گردن

وقتی با احساس ناخوشایند درد در ناحیه گردن رو به رو شدید، ممکن است تنها به استفاده از قرص های شل کننده عضله و کمپرس آب گرم فکر کنید. این در حالی است که انجام ورزش‌های مناسب برای گردن درد، هم تا حد زیادی در روند درمان موثر واقع شود.

انجام حرکات ورزشی مناسب می‌تواند به تقویت عضلات گردن، کاهش درد و بهبود عملکرد گردن کمک کند. در ادامه به برخی از حرکات ورزشی مناسب برای دیسک گردن اشاره می‌کنم:

 1. گردش گردن: با آرامی و به طور ملایم، سر را به سمت چپ و راست چرخانید. این حرکت باعث افزایش انعطاف‌پذیری گردن می‌شود.
 2. خم کردن گردن: سر را به آرامی به سمت جلو و عقب خم کنید. این حرکت به تقویت عضلات گردن کمک می‌کند.
 3. کشش گردن: با نشستن روی صندلی، دست را روی سر قرار داده و سر را به آرامی به سمت یکی از شانه‌ها کشید. این حرکت به کشش عضلات گردن کمک می‌کند.
 4. حرکات گردشی: انجام حرکات گردشی مانند پیچش گردن و حرکات مختلف گردشی دیگر می‌تواند به افزایش انعطاف‌پذیری و بهبود حالت عمومی گردن کمک کند.
 5. تمرینات تعادل: انجام تمرینات تعادلی مانند ایستادن روی یک پا یا تعادل بر روی یک توپ ورزشی می‌تواند به تقویت عضلات گردن و کمک به حفظ استحکام و پایداری گردن کمک کند.

قبل از انجام هر گونه حرکت ورزشی برای دیسک گردن، بهتر است با پزشک یا فیزیوتراپیست مشورت کنید تا از انتخاب حرکات مناسب و صحیح برای شرایط خود اطمینان حاصل کنید. همچنین حتماً قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید، با پزشک خود مشورت کنید.

انجام حرکات ورزشی برای درمان دیسک گردن

فیزیوتراپی گردن در درمان کدام بیماری ها تاثیر دارد؟

فیزیوتراپی گردن و استفاده از دستگاه فیزیوتراپی تنها برای کاهش درد این ناحیه نیست، بلکه موارد زیر را هم می توان با استفاده از این دستگاه درمان کرد:

 • سردردهای سرویکوژنیک
 • میگرن
 • اسپاسم عضلانی گردن
 • آرتروزهای ناحیه گردن
 • اختلالات فاست های گردنی
 • عارضه سر به جلو
 • شانه های برآمده
 • تریگر پوینت های عضلات پشت گردن
 • عارضه ویپلش
 • انواع شکستگی های گردن
 • دیسک های گردن

درباره تاثیر استفاده از فیزیوتراپی بر دیسک گردن بیشتربدانید!

فیزیوتراپی یکی از روش‌های مؤثر در درمان دیسک گردن می‌باشد. درمان فیزیوتراپی برای دیسک گردن شامل تمرینات تقویتی، تمرینات انعطافی، ماساژ، تنظیم‌های اسکلتی، و توانبخشی عضلات گردن و شانه می‌شود. تأثیرات مثبت این روش شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. کاهش درد: تمرینات فیزیوتراپی می‌تواند به تقویت عضلات محیطی دیسک گردن کمک کند و فشار روی دیسک را کاهش دهد که باعث کاهش درد می‌شود.
 2. افزایش انعطافی: تمرینات انعطافی و ماساژ می‌توانند انعطافی عضلات و بافت‌های محیطی دیسک گردن را افزایش دهند و از سفت شدن آنها جلوگیری کنند.
 3. تقویت عضلات: تمرینات تقویتی می‌توانند عضلات گردن و شانه را تقویت کرده پایداری و پشتیبانی بیشتر برای ستون فقرات ایجاد کنند.
 4. بهبود قدرت و عملکرد: با افزایش قدرت و انعطافی عضلات، بیماران ممکن است عملکرد روزمره خود را بهبود بخشند و به فعالیت‌های روزانه خود برگردند.
 5. پیشگیری از عود درد: با انجام تمرینات فیزیوتراپی منظم، می‌توان از عود درد و تشدید شدن وضعیت دیسک گردن جلوگیری کرد.

به هر حال، قبل از شروع هر نوع درمان فیزیوتراپی باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا برنامه مناسبی برای شما تنظیم شود.

هزینه هرجلسه فیزیوتراپی چقدراست؟

هزینه هر جلسه فیزیوتراپی گردن ممکن است متغیر باشد و بستگی به موقعیت جغرافیایی، تخصص و تجربه فیزیوتراپ، مدت زمان جلسه و نوع خدمات ارائه شده داشته باشد. اما این مبلغ ممکن است در برخی مناطق یا تأسیسات دیگر متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با مرکزهای فیزیوتراپی مختلف تماس بگیرید و قیمت‌ها را مقایسه کنید. به همین خاطر خرید دستگاه فیزیوتراپی خانگی مقرون به صرفه خواهدبود.

کلام پایانی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، دیسک گردن است که باید برای درمان، راه های مختلفی را در نظر گرفت. بهتر است قبل از اینکه اقدامی برای درمان انجام شود، منشا آن را شناسایی کرده تا متد درستی انتخاب شود. با این حال استفاده از فیزیوتراپی برای دیسک گردن روشی مناسب خواهدبود.

منبع

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!