هایفوتراپی بهتر است یا تزریق ژل پروفایلو

هایفوتراپی بهتر است یا تزریق ژل پروفایلو؟

پیری و ظهور علائم و نشانه‌های آن روی صورت یک امر اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه امروزه با کمک روش‌های درمانی جدید می‌توان علائم ناشی از پیری و افزایش سن را کاهش داد و موجب جوانسازی پوست صورت شد. در ادامه این بلاگ قصد داریم تا دو روش درمانی هایفوتراپی و ژل پروفایلو را با تمام معایب و مزایایی که دارند به شما معرفی کنیم.

هایفوتراپی چیست و چگونه انجام میشود؟

یکی از درمان‌های پزشکی که می‌تواند جایگزین مناسبی برای پوست صورت و لیفت آن باشد، هایفوتراپی است. در این روش لایه‌ای از پوست مورد هدف قرار می‌گیرد و بدین ترتیب این روش غیرتهاجمی به از بین بردن چین و چروک روی صورت کمک بسیاری می‌کند. این روش غیرتهاجمی بوده و نیازی به دوره ریکاوری ندارد.
هایفو تراپی یا  High-intensity Focused Ultrasound به معنی امواج متمرکز فراصورت است که شدت بسیار بالایی دارد و از جدیدترین روش‌های زیبایی است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. امواج استفاده شده در این روش در واقع همان امواجی هستند که در سونوگرافی استفاده می‌شوند. تفاوت این روش با سونوگرافی در آن است که امواج هایفوتراپی به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست صورت وارد می‌شود و موجب تحریک پوست به ساخت کلاژن خواهد شد.

برای انجام هایفوتراپی باید پوست خود را تمیز کنید تا عاری از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی باشد. پزشک ابتدا ناحیه مورد نظر را با استفاده از شوینده‌ها و ضدعفونی کننده‌های مخصوص تمیز می‌کند. در برخی مواقع برای جلوگیری از سوزش و درد از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند.
در مرحله بعد ژل لوبریکانت را روی پوست می‌زنند و با استفاده از دستگاه شدت و میزان امواج فراصوت را مشخص می‌کند. بدین ترتیب امواج با پالس‌هایی کوتاه روی پوست قرار می‌گیرند.

مزایای هایفوتراپی

این روش درمانی یک روش غیرتهاجمی بوده و نیازی به عمل جراحی و بیهوشی ندارد. به همین دلیل با مزایای بسیاری همراه است. از مزایای روش هایفو تراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماندگاری این روش درمانی بیش از سایر روش‌های جوانسازی پوست است، ۱ تا ۲ سال نتایج ناشی از هایفوتراپی روی صورت باقی می‌ماند.
 • مدت زمان جلسات درمانی کوتاه هستند، هر جلسه ۳۰ تا ۹۰ دقیقه است.
 • هایفوتراپی دوره نقاهت طولانی ندارد.
 • تعداد جلسات هایفوتراپی بسیار کم است، هر دوره درمانی نیاز به ۱ تا ۳ جلسه دارد.
 • هیچ گونه برش و تزریقی در محل تزریق انجام نمی‌شود، این درمان بدون درد و پانسمان است.
 • این روش درمانی را می‌توان با سایر روش‌های درمانی چون میکروبلیدینگ ترکیب کرد.
 • هزینه هایفوتراپی در مقایسه با سایر روش‌های درمانی بسیار کمتر است.

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی مانند سایر روش‌های جوانسازی پوست صورت، دارای عوارض بسیار کمی هستند. از عوارض هایفوتراپی می‌توان به قرمزی و التهاب ناحیه تزریق، تورم و… بعد از درمان اشاره کرد.

هزینه

قیمت هایفوتراپی هم مانند سایر عمل‌های جوانسازی پوست صورت، مشخص نیست. به طور میانگین می‌توان گفت که هزینه عمل هایفوتراپی حدود ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان است. اما این هزینه با توجه به عواملی چون تخصص پزشک، کلینیک مورد نظر، مواد تزریقی، شدت عارضه و ناحیه درمان، تعداد جلسات درمانی، میزان چین و چروک، شرایط پوست و…. متغیر خواهد بود.

ماندگاری

هایفوتراپی مانند دیگر روش‌های درمانی، یک روش کاملا موقت برای پوست صورت است. بنابر نظر پزشکان، بعد از گذشت سه ماه می‌توانید به نتیجه مطلوبی برسید. روند پیر شدن پوست صورت متوقف نمی‌شود، تنها با کمک این روش‌های درمانی می‌توان با کلاژن سازی پوست صورت موجب کند شدن روند پیری پوست شد. یک سال بعد از هایفوتراپی می‌توانید نسبت به تمدید مجدد آن اقدام کنید.

کاربردهای هایفوتراپی

از این روش درمانی پزشکی می‌توان برای بخش‌های مختلف صورت استفاده کرد:

 • از بین بردن چین و چروک صورت
 • سفت کردن و لیفت پوست گردن
 • لیفت صورت
 • بهبود خط خنده
 • از بین بردن غبغب
 • بهبود خط دکلته
 • از بین برنده چین و چروک دور چشم
 • لیفت گونه، ابرو و چانه
 • بهبود خط چانه

ژل پروفایلو چیست و چه کاربردی دارد؟

ژل پروفایلو

یکی دیگر از روش‌های جوانسازی پوست صورت که علاوه بر رفع چین و چروک صورت می‌تواند موجب لیفت صورت شود، ژل پروفایلو است. ماده اصلی استفاده شده در ژل پروفایلو اسید هیالورونیک است که می‌تواند موجب پر کردن چین و چروک صورت شود.

ژل پروفایلو را تنها کسانی می‌توانند تزریق کنند که بالای ۳۰ سال سن داشته باشند. بعد از ۳۰ سالگی تولید کلاژن، الاستین، اسید هیالورونیک در پوست صورت کاهش پیدا می‌کند. کاهش ساخت این ترکیبات در پوست صورت می‌تواند موجب ظهور چین و چروک و افتادگی پوست صورت شود.

ژل پروفایلو برخلاف دیگر ژل‎های تزریقی باعث افزایش حجم ناحیه مورد نظر نمی‌شود. در مقابل این ژل موجب هیدراته شدن پوست صورت و جوانسازی آن می‌شود. ژل پروفایلو حدود ۲۸ روز در پوست باقی می‌ماند و تلاش می‌کند تا پوست صورت را تحریک به ساخت کلاژن کند.

مزایا

از مزایای تزریق ژل پروفایلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیدراته کردن پوست صورت
 • جلسات درمانی کوتاه مدت
 • درد و سوزش بسیار کم در زمان تزریق
 • سازگاری بسیار بالا با پوست صورت
 • لیفت کردن پوست صورت
 • ماندگاری بیشتر در مقایسه با برخی روش‌های درمانی

عوارض

عوارض ژل پروفایلو هم مانند سایر درمان‌های پوستی است. التهاب، سوزش، قرمزی، حساسیت به لمس و…. از رایج‌ترین عارضه‌های ژل پروفایلو است که بعد از ۲۴ ساعت از بین می‌روند.

هزینه 

هزینه ژل پروفایلو با توجه به ناحیه مورد نظر و میزان استفاده از ژل متفاوت است. به طور میانگین هزینه تزریق یک سرنگ دو سی سی ژل پروفایلو حدود ۵.۸۰۰.۰۰ تومان است.

ماندگاری

برای ماندگاری نتایج حاصل از ژل پروفایلو هر فردی به دو جلسه با فاصله زمانی یک ماهه نیاز دارد. البته در برخی افراد با توجه به نوع پوست و عارضه‌های پوستی ممکن است این تعداد جلسات بیشتر شود.
مدت زمان ماندگاری ژل پروفایلو در بیشتر افراد حدود ۶ ماه بوده و بعد از گذشت این مدت زمان برای حفظ ژل پروفایلو باید مجددا آن را تکرار کرد.

کاربرد

از پروفایلو برای نواحی مختلفی چون گردن، صورت، بازو، دست و ناحیه دکلته استفاده می‌کنند.

هایفوتراپی بهتر است یا تزریق ژل پروفایلو؟

هایفوتراپی

همانطور که در ابتدا بلاگ عنوان کردیم و طبق مطلب منتشر شده در رابطه با هایفوتراپی کلینیک صدف : این روش درمانی می‌تواند بافت‌های بدن را در عمق زیادی هدف قرار دهد و به‌منظور سفت شدن پوست، لیفتینگ پوست و کانتورینگ بدن استفاده شود. دستگاه هایفو با تاباندن انرژی به لایه‌های عمیق بازسازی کلاژن و تولید کلاژن جدید را برای ناحیه تحت‌درمان به ارمغان می‌آورد. این روش به‌قدری سریع، راحت و بدون نیاز به استراحت است که به آن «لیفت صورت در وقت نهار» هم می‌گویند.

اما ژل پروفایلو می‌تواند در مدت زمان کمی موجب تولید سلول‌های بنیادی شود که در جوانسازی پوست نقش بسیار تاثیرگذاری دارد.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم تا در رابطه با هایفوتراپی و ژل پرفایلو اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه انجام این خدمات زیبایی می‌توانید به وب‌سایت کلینیک صدف مراجعه کنید.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!