برداشتن خال با سرکه سیب

نحوه برداشتن خال با سرکه سیب ؛ آیا ارزش ریسک را دارد؟

خال‌ ها یکی از قابل تشخیص‌ترین ضایعات پوستی هستند. آنها معمولاً نقاط کوچک و گرد با سایه قهوه ای هستند. اگر در گذشته خال داشته‌اید (یا دارید)، می‌دانید که چقدر جذاب نیستند. آنها عمدتا بدون درد هستند و به ندرت منجر به عوارض سلامتی می شوند. اگر کنجکاو هستید که بدانید نحوه برداشتن خال با سرکه سیب چگونه است؟ این مطلب از سلول سبز را مطالعه کنید.

سرکه سیب از تخمیر آب سیب در باکتری ها و مخمرها برای تشکیل اسید استیک تولید می شود که بعداً به سرکه تبدیل می شود. تحقیقات نشان می دهد که سرکه سیب حاوی چندین اثر آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است که به کاهش وزن، کاهش سطح قند خون و کاهش کلسترول و سایر فواید کمک می کند.

سرکه سیب یک عنصر رایج در بیشتر غذاها است. به عنوان افزودنی در انواع محصولات و همچنین در سس سالاد برای حفظ طراوت استفاده می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که مردم از سرکه سیب برای رفع خال استفاده می کنند. برای اولین بار، این یکی از ساده ترین درمان های طبیعی است که می توانید در راحتی خانه خود انجام دهید. همچنین برای اکثر افراد یک روش بدون درد است، مقرون به صرفه است و جای زخم کمی دارد.

احتیاط : امتیازات ممکن است ارزش ریسک را نداشته باشند.

نحوه برداشتن خال با سرکه سیب

ما بر این توصیه صحیح ایستاده ایم که نباید این کار را انجام دهید. ما این اطلاعات را فقط برای کامل بودن ارائه می دهیم زیرا این مقاله ای در مورد نحوه برداشتن خال با سرکه سیب است.

از سوهان ناخن برای سوهان زدن خال استفاده کنید.
از ناحیه اطراف خال محافظت کنید.
سرکه سیب را بمالید.
هر روز پنبه را تعویض کنید.

مرحله ۱ : از سوهان ناخن برای سوهان کشیدن خال استفاده کنید

سوهان ناخن می تواند به آرامی خال صاف را سوهان بکشد. این کار برداشتن خال با سرکه سیب را آسان‌تر می‌کند. این ممکن است به این دلیل باشد که سطح خال خراشیده شده است و سرکه سیب را قادر می سازد تا بهتر به خال نفوذ کند. برخی حتی ترجیح می دهند به جای پرکردن خال گوشتی آن را با چاقو بزنند که می تواند منجر به مشکلات جدی شود.

سوهان ناحن

مرحله ۲ : از ناحیه اطراف خال محافظت کنید

برای محافظت از پوست اطراف خال می‌توان از Q-tip یا earbud برای اعمال یک مانع محافظ در اطراف خال استفاده کرد. کرم راش پوشک، روغن کرچک و روغن نارگیل روغن‌های غلیظ و طبیعی هستند که می‌توانند سایر نواحی پوست را از سرکه سیب مسدود کنند. هر ماده غیر محلول در آب و غیر تحریک کننده، به عنوان مثال، وازلین، این کار را انجام می دهد.

وازلین

مرحله ۳ : سرکه سیب را بمالید

مرحله بعدی اعمال سرکه سیب به طور مستقیم روی خال با استفاده از یک سواب پنبه ای پوشیده شده با نوار پزشکی یا یک باند چسبنده است. سرکه سیب به مقدار کم برای جلوگیری از تماس آن با پوست سالم استفاده می شود. هر قسمتی از پوست اطراف آن که با سرکه تماس داشته باشد باید کاملا با آب شسته شود.

مالیدن سرکه بر روی خال

مرحله ۴: هر روز پنبه را تعویض کنید

برای برداشتن خال با سرکه سیب همین روش هر ۲۴ ساعت تکرار می شود و تکه پنبه را جایگزین می کند. هر روز تکرار می شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

ممکن است پنج تا ده روز طول بکشد تا خال برای همیشه خشک شود و کنده شود. به خاطر داشته باشید که همه خال ها به طور مشابه به درمان سرکه سیب پاسخ نمی دهند. هر خال ممکن است بافت رنگ را تغییر دهد، ظاهر یک دلمه را به خود بگیرد یا حتی برگردد.

قبل از از بین بردن خال های غیرقابل تشخیص، باید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بخواهید مطمئن شود که مشکوک به نظر نمی رسند. 

به طور کلی، توصیه می کنیم قبل از استفاده از سرکه سیب روی خال خود احتیاط کنید. اگر قرار بود این کار را انجام دهد، هنگامی که خال پوست کنده می شود، پوست زیرین یا صورتی یا رنگ روشن تر می شود. این یک واکنش التهابی است که بخشی از روند بهبودی است. یک یا دو هفته آینده یک مرطوب کننده ملایم روی این ناحیه ظاهر را بهبود می بخشد. در این مدت، پوست جدید نباید برای مدتی در معرض نور شدید خورشید قرار گیرد، زیرا این امر می تواند باعث ایجاد یک ناحیه دقیق از آفتاب سوختگی شدید شود.

توجه داشته باشید : مطالعات انجام شده بر روی سرکه سیب نشان می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که این روش حذف خال موفق یا حتی ایمن باشد. در واقع، اکثر متخصصان حذف خال سرکه سیب را به عنوان یک درمان خانگی معتبر نمی دانند.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!