مسواک زدن با جوش شیرین

مسواک زدن با جوش شیرین ؛ آیا واقعا کار می کند؟

دهان و دندان
بدون دیدگاه

بی کربنات سدیم (جوش شیرین) یک ماده اصلی خانگی است که عمدتاً در پخت و تمیز کردن استفاده می شود. با این حال، برخی از افراد از جوش شیرین برای شرایط مرتبط با سلامتی مانند تسکین زخم های دهان، سوزش سر دل و مسواک زدن دندان ها استفاده می کنند. تحقیقات از استفاده از خمیر جوش شیرین برای تمیز کردن و سفید کردن دندان ها حمایت می کند، اما طعم و بافت جوش شیرین می تواند آزاردهنده باشد. به عنوان یک جایگزین، محصولات دندانی حاوی جوش شیرین به طور گسترده در دسترس هستند. در این مقاله مزایا و معایب مسواک زدن با جوش شیرین مورد بحث قرار می گیرد.

آیا مسواک زدن با جوش شیرین بی خطر است؟

محققان بررسی کرده اند که آیا جوش شیرین به عنوان خمیر دندان بی خطر است یا خیر. مطالعات در مورد ایمنی آن به عنوان یک پاک کننده دندان به این نتیجه رسیده اند :

سایندگی کم
به حساسیت ریشه کمک نمی کند
برای افرادی که رژیم های کم نمک دارند بی خطر است

علاوه بر این، محققان ساینده بودن جوش شیرین را در خمیردندان های تجاری ارزیابی کردند و دریافتند که محصولات حاوی جوش شیرین ایمن و کم ساینده هستند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  روش صحیح مسواک زدن ؛ هر آنچه که باید بدانید

مزایای مسواک زدن با جوش شیرین

مسواک زدن دندان با جوش شیرین فواید زیادی دارد. این روشی ارزان برای سفید کردن دندان ها است و می تواند پلاک و خطر ابتلا به ژنژیویت (بیماری لثه) را کاهش دهد.

دندان ها را سفید می کند

سایندگی ملایم جوش شیرین آن را به محصولی ایده آل برای پاک کردن لکه ها تبدیل می کند و تحقیقات از استفاده از آن به عنوان سفید کننده دندان حمایت می کند. یک مطالعه نشان داد که خمیر دندان جوش شیرین به عنوان پاک کننده لکه و سفید کننده موثر است.

سفید کردن دندان ها

ارزان است

جوش شیرین ارزان است. بنابراین، اگر بودجه کافی دارید و نمی توانید روش ها یا محصولات گران قیمت سفید کردن دندان را بپردازید، جوش شیرین یک جایگزین عالی و کم هزینه است.

پلاک و التهاب لثه را کاهش می دهد

جوش شیرین یک ماده پاک کننده عالی برای از بین بردن پلاک، پوشش چسبنده ای از باکتری است که روی دندان ها تجمع می یابد. خواص پاک کنندگی آن آن را برای تمیز نگه داشتن دهان ایده آل می کند.

یک مطالعه نشان داد که خمیر دندان حاوی جوش شیرین در از بین بردن بیوفیلم پلاک موثر است.

در مطالعه دیگری، محققان دریافتند مصرف کنندگان خمیر دندان جوش شیرین پس از شش ماه خونریزی لثه، التهاب لثه و تشکیل پلاک را کاهش دادند.

ممکن است باکتری ها را کاهش دهد

محققان دریافتند جوش شیرین به دلیل اثر خنثی کننده آن بر اسیدهای تولید شده توسط باکتری های دهان، باکتری های دهان را کاهش می دهد. این فرآیند می تواند اتصال باکتری ها به دندان را مختل کند و در نتیجه احتمال رشد پلاک را کاهش دهد.

از بین بردن باکتری های دهان با جوش شیرین

معایب مسواک زدن با جوش شیرین

در حالی که مزایای زیادی برای استفاده از خمیر جوش شیرین برای دندان ها وجود دارد، برخی از معایب نیز وجود دارد.

در برابر حفره ها محافظت نمی کند

یکی دیگر از معایب استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن دندان ها این است که فلوراید لازم برای محافظت از پوسیدگی دندان را ندارد. در یک بررسی، محققان دریافتند که خمیر دندان فلوراید اثر وابسته به دوز بر پیشگیری از پوسیدگی دارد. استفاده از جوش شیرین به تنهایی توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) تایید نشده است زیرا فاقد فلوراید است.

سفید کردن چشمگیر کمتر

در حالی که جوش شیرین یک عامل سفید کننده عملی و کم هزینه برای لکه های سطحی است، اما نسبت به سایر محصولات تجاری یا خدمات حرفه ای کمتر موثر است. دلیل آن این است که محصولات تجاری و خدمات حرفه ای موجود بر روی مواد قوی تر، از جمله عوامل سفید کننده برای لکه های عمیق تر، متکی هستند.

طعمی غیر جذاب دارد

جوش شیرین مزه خوبی ندارد و می تواند مانند ماسه بین دندان های شما باشد. اگر نمی توانید جوش شیرین مخلوط با آب را تحمل کنید، بسیاری از خمیردندان های تجاری حاوی جوش شیرین هستند.

طعم بد جوش شیرین

محصولات دندانپزشکی جوش شیرین

بسیاری از تولیدکنندگان خمیردندان محصولاتی دارند که حاوی جوش شیرین هستند. برخی از محصولات حاوی جوش شیرین عبارتند از:

سفید کننده جوش شیرین کرست و پراکسید
جوش شیرین کلگیت و سفید کننده پراکسید
بازو و چکش Advance White Breath Freshening
هدف ژل نعناع تازه سفید کننده با جوش شیرین
جوش شیرین Ultra Brite و سفید کننده پراکسید
محافظ حفره جوش شیرین طبیعی Tom’s of Maine

هنگام خرید خمیر دندان، برچسب آن را بخوانید تا مطمئن شوید که حاوی فلوراید برای حداکثر محافظت از حفره است و حاوی مهر تایید ADA است.

مسواک زدن با جوش شیرین چقدر در از بین بردن جرم موثر است؟

تحقیقات نشان داده است که جوش شیرین در از بین بردن جرم دندان ها بسیار موثر است. ساینده بودن آن به حذف پلاک کمک می کند، در حالی که خاصیت خنثی کنندگی آن از چسبیدن باکتری ها به دندان جلوگیری می کند.

جوش شیرین چقدر سریع دندان ها را سفید می کند؟

از آنجایی که جوش شیرین دندان ها را با پاک کردن لکه ها سفید می کند، باید بلافاصله پس از مسواک زدن، اثرات سفید کنندگی را مشاهده کنید. با این حال، ممکن است چندین بار مسواک زدن نیاز باشد تا لکه ها به طور کامل پاک شوند.

چند بار باید دندان های خود را با جوش شیرین مسواک بزنید؟

استفاده از جوش شیرین به عنوان خمیر دندان روزمره بی خطر است. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک آماده سازی جوش شیرین خانگی فاقد یک عنصر ضروری برای کاهش حفره ها است - فلوراید. بنابراین، بهتر است از یک محصول حاوی فلوراید استفاده کنید و جوش شیرین را برای یک اسکراب گاه به گاه ذخیره کنید.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!