لیپوماتیک ۳۶۰ درجه چیست

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه چیست  و چه کاربردی دارد؟

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، روشی نوین برای پیکرتراشی بدن با برداشت چربی از نواحی مختلف به طور همزمان است که نتایج یکنواخت و طبیعی با بهبودی سریع‌تر فراهم می‌کند.

یکی از روش‌های زیبایی و لاغری، لیپوماتیک ۳۶۰ درجه است. در روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه ، چربی از نقاط مختلف بدن با استفاده از تکنولوژی لیپوساکشن برداشته می‌شود. روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه با استفاده از یک دستگاه لیپوساکشن انجام می‌گیرد که قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه را دارد. در این دستگاه لوله نازکی به نام کانولا به بدن وارد می‌شود و باعث جدا کردن چربی‌های اضافی از بافت پیرامون و جذب آن‌ها می‌شود. در لیپوساکشن ۳۶۰ درجه، چربی ۳۶۰ درجه در اطراف قسمت میانی بدن به صورت کامل حذف می‌شود. با استفاده از لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، ناحیه‌های فوقانی و تحتانی شکم، پهلو‌ها و هم‌چنین چربی میانی و پایین کمر درگیر می‌شوند.

توصیه پزشک به افرادی که چربی اضافی در سراسر ناحیه شکم داشته و پوست آن‌ها خاصیت ارتجاعی خوبی دارد، روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه است؛ به این روش لیپوساکشن محیطی هم گفته می‌شود. این تکنیک، لیپوساکشن استانداردی را در سرتاسر قسمت میانی بدن، مثل شکم، کمر، پهلو‌ها و وسط و پایین کمر شامل می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به دو سوال لیپوماتیک ۳۶۰ درجه چیست و لیپوساکشن ۳۶۰ درجه چیست؟ ، جواب دهیم.

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه به ‌عنوان علامت تجاری یا نام خاصی از روش لیپوساکشن در نظر گرفته نمی‌شود. منظور از لیپو ۳۶۰ این است که بر روی شکم، پهلو و پشت لیپوساکشن انجام می‌دهد.

همچنین دقت کنید که بین لیپوماتیک ۳۶۰ درجه و لیپوساکشن کل بدن، تفاوت‌هایی وجود دارد. در لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، چربی قسمت‌های میانی از بین می‌رود و در قسمت‌های ساق پا یا قسمت بالای کمر، تاثیری ندارد. لیپوساکشن به عنوان یک عمل زیبایی، سلول‌های چربی را از نواحی خاص بدن برمی‌دارد. با این کار، خطوط صاف و باریکی ایجاد می‌شود و ظاهر زیبایی به وجود می‌آورد.

بین لیپوماتیک و لیپوساکشن ۳۶۰ درجه تفاوت‌هایی وجود دارد. یکی از این تفاوت‌ها این است که لیپوساکشن سنتی بر‌روی یک ناحیه خاص در یک بازه زمانی معین تاثیر می‌گذارد، در حالی که تاثیر لیپوماتیک ۳۶۰ درجه بر چندین ناحیه از شکم به طور هم‌زمان است. در واقع روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه به‌عنوان یک روش جامع و کارآمد شناخته می‌شود.

لازم به ذکر است که روش‌ پیکرتراشی برای کاهش وزن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این روش، چربی‌های اضافی سرسخت را که در مقابل رژیم و ورزش مقاوم هستند، کاهش می‌دهد.

آشنایی با رویکرد پزشکی لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

عمل جراحی لیپوماتیک ۳۶۰ درجه از قسمت‌های فوقانی و تحتانی شکم شروع می‌شود. این عمل از قسمت‌های زیر سینه شروع می‌شود و تا پایین و بالای لگن ادامه پیدا می‌کند.

در این روش، طرفین بدن تا ستون فقرات نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. به این مرحله از عمل پیکرتراشی جانبی قدامی شکم نیز می‌گویند. این عمل در زنان قسمت میانی پشت، دقیقا زیر خط سوتین را نیز در بر دارد.

لیپوماتیک یک روش انقلابی کاهش چربی است که دقت و کارایی بالایی را ارائه می دهد. یکی از مزایای اصلی لیپوماتیک، نیز همین دقت آن است همان طور که در تصویر زیر می بینید،محل برش چربی، یعنی همان جاییکه کنولا وارد آن شده است با توجه به قطر کنولا بسیار کوچک است

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه می‌تواند از طیف‌های معمولی لیپوساکشن استاندارد استفاده کند.

نواحی قابل درمان با لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

با استفاده از لیپوماتیک ۳۶۰ که روشی از لیپوساکشن است، تمامی قسمت‌های میانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. قسمت‌هایی که لیپوماتیک ۳۶۰ درجه می‌تواند بر آن‌ها تاثیر بگذارد، شامل ناحیه‌های شکم، قسمت‌های فوقانی و تحتانی شکم، مورب و قسمت میانی به کمر است.

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه دوره نقاهت کمتری دارد و افراد تحت درمان، بعد از چند روز می‌توانند به کار‌های روزمره خود ادامه دهند. البته برخی از افراد به استراحت جزئی نیاز دارند. بدن هر فرد در برابر هر روش جراحی متفاوت عمل می‌کند. در این مورد مشورت با دکتر مربوطه بهترین گزینه برای افراد است.

روش انجام لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه از هیچ دستگاه یا روش خاصی مانند لیپوساکشن لیزری با ویزر استفاده نمی‌کند. در لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، عمل جراحی با استفاده از لیپوست و یا تجهیزات استاندارد لیپوساکشن انجام می‌شود. در هر روشی، خطر شل شدن پوست بعد از برداشتن چربی وجود دارد. لیپوماتیک ۳۶۰ درجه مشکل شل شدن پوست را برطرف می‌کند و این ویژگی به عنوان مهم‌ترین ویژگی آن تلقی می‌شود.

جراح متخصص با درنظر گرفتن منحنی‌های طبیعی بیمار، تلاش می‌کند که با روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، قسمت میانی با ظاهر زیبا و و متناسب ایجاد کند. باریک و صاف شدن پهلو‌ها، شکم و کمر از مزایای روش لیپوماتیک ۳۶۰ به شمار می‌رود. در حالت کلی افرادی که دارای شاخص توده بدنی ۳۰ یا کمتر هستند و پوست آ‌ن‌ها خاصیت ارتجاعی خوبی دارد و از چربی موضعی در ناحیه میانی برخوردار هستند، به عنوان کاندید مناسبی برای انجام لیپوماتیک ۳۶۰ درجه شناخته می‌شوند.

روش انجام لیپوماتیک ۳۶۰ درجه
این روش شامل برداشتن چربی از نواحی مختلف بدن به صورت ۳۶۰ درجه است

معمولا لیپوماتیک ۳۶۰ درجه در جلو و پشت بدن اجرا می‌شود تا بدن به اندازه ۳۶۰ درجه درمان شود و بهترین نتیجه را از روش فوق دریافت کند. در صورتی که فقط قسمت جلوی بدن تحت تاثیر قرار گیرد، ممکن است نتیجه دلخواه به دست نیاید. علت این امر، سه بعدی بودن فضای بدن است؛ بنابراین تحت تاثیر قرار دادن بدن از دو طرف با روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه باعث می‌شود که کانتورینگ بدن ایجاد شود.

مزیت‌های لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه دارای مزیت‌هایی نسبت به سایر شکل‌های لیپوساکشن است. لیپوماتیک ۳۶۰ درجه به نتایج نهایی تمرکز می‌کند، در حالی که در سایر روش‌ها، کل مقدار چربی برداشته شده، در نظر گرفته می‌شود. در روش های سنتی، هدف اصلی جراحی، ظاهر و نمایه نهایی نیست. همچنین با استفاده از لیپوماتیک ۳۶۰ درجه و یا لیپوساکشن محیطی، نتایج جامع‌تری برای افرادی که به دنبال اندام زیبا و خوش فرم هستند، حاصل می‌شود.

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه مخصوص کسانی است که انتظار قسمت میانی باریک‌تر و صاف‌تری دارند. سایر مزیت‌های لیپوماتیک ۳۶۰ درجه شامل موارد زیر است:

  • داشتن شکم صاف
  • باریک شدن پهلو‌ها و فرم‌دهی به آن‌ها
  • داشتن تناسب همه جانبه و ظاهر صاف
  • امکان ترکیب با سایر روش های پیکرتراشی مانند تزریق چربی و…

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه به عنوان راه حل مناسب برای افرادی که با رژیم و ورزش کاهش وزن می‌دهند، ولی به اندام ایده‌آل نمی‌رسند، شناخته شده است.

دوره نقاهت لیپوماتیک ۳۶۰ درجه

بعد از عمل جراحی به روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، اکثر فعالیت‌های روزمره افراد بعد از چند روز از سر گرفته می‌شود. بعد از گذشت دو الی  سه هفته نیز می‌توانند فعالیت‌های شدید بدنی را نیز انجام دهند. داشتن درد خفیف، کبودی و تورم از علائم طبیعی بعد از عمل لیپوماتیک ۳۶۰ درجه است

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه یک روش پیشرفته لیپوساکشن است که چربی‌های زائد را با دقت بالا از تمام زوایای بدن حذف می‌کند. این تکنولوژی جدید بهبود یافته، نتایجی متقارن و طبیعی به ارمغان می‌آورد. دوره نقاهت این روش معمولاً چند هفته طول می‌کشد و بیمار باید از فعالیت‌های سنگین پرهیز کند.

در صورت داشتن درد شدید، خونریزی و سایر علائم، بایستی با پزشک مربوطه سریعا تماس بگیرید. نتیجه نهایی بعد از گذشت دو تا سه ماه بروز می‌کند ولی با کاهش تورم در فرد، مقدار قابل توجهی از نتیجه مشهود است. نتایج حاصل از لیپوماتیک ۳۶۰ درجه در صورت رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش به مدت طولانی و رضایت بخش حفظ می‌شود.

دوره نقاهت لیپوماتیک ۳۶۰ درجه
به دلیل استفاده از فناوری‌های جدید و دقیق، عوارض کمتری دارد

لیپوماتیک ۳۶۰ درجه یک روش مدرن لیپوساکشن

در این مقاله به جواب سوال لیپوماتیک ۳۶۰ درجه چیست و  لیپوساکشن ۳۶۰ درجه چیست؟ ، رسیدیم و دانستیم که لیپوماتیک ۳۶۰ درجه به عنوان یک روش مدرن لیپوساکشن نسبت به روش‌های سنتی لیپوساکشن، طرفداران زیادی پیدا کرده است. هم‌چنین مزایای بیشتری در روش لیپوماتیک ۳۶۰ درجه نسبت به روش‌های قبلی وجود دارد. این عمل جراحی مانند سایر عمل‌های زیبایی باید تحت نظر پزشک متخصص و کلینیک معتبر انجام گیرد تا نتایج بهتری از آن حاصل شود. هم‌چنین برای دستیابی به بهترین نتیجه از عمل لیپوماتیک ۳۶۰ درجه، رعایت نکات قبل و بعد از عمل لازم و ضروری است.  

برگرفته از مجله گروه لیزر ایرانیان (https://iranianlaser.com/blog)

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!