لیزر موهای زائد در چند جلسه جواب میدهد

لیزر موهای زائد در چند جلسه جواب میدهد ؟ آیا مراجعه برای لیزر همیشگی است ؟

لیزر موهای زائد برای نواحی مختلفی از صورت و بدن انجام می شود و افراد همچون خانم ها و آقایان برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن خود، از این روش استفاده می کنند. بگفته وبسایت خوبا ( معرفی کننده خدمات تخصصی لیزر و زیبایی ) طی فرایند لیزر، فولیکول های مو که محل اصلی رشد مو هستند، تحت تاثیر قرار می گیرند و با از بین رفتن فولیکول ها، مو رشد نمی کند. فولیکول های مو متعدد هستند و از هر فولیکول هم چند مو رشد می کند به همین دلیل برای از بین بردن فولیکول ها با دستگاه لیزر نیاز به چند جلسه لیزر می باشد تا تمام فولیکول ها تحت تاثیر قرار بگیرند.

لیزر موهای زائد تا چند جلسه جواب میده؟

بسیاری از افرادی که تصمیم به لیزر موهای زائد بدن خود دارند، این سوال را می پرسند که لیزر موهای زائد تا چند جلسه جواب میده و آیا همواره باید برای لیزر به کلینیک مراجعه کنند؟ در این رابطه باید بگوییم که تعداد جلسات جواب دهی لیزر برای افراد مختلف با توجه به شرایط متفاوتی که دارند، فرق می کند.

فولیکول های مو شامل انواع فعال و غیرفعال هستند و برای نابودی کامل و حداکثری آنها نیاز به حداقل ۶ تا ۸ جلسه لیزر می باشد. افراد دارای نوسانات هورمونی بالا و آقایان هم نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند و ممکن است طی ۱۰ تا ۱۲ جلسه لیزر به نتیجه برسند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بستگی به چرخه روش موها نیز دارد. هر فولیکول مو در سه فاز رشد، انتقال و استراحت قرار دارد و در هر جلسه لیزر، حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد فولیکول ها که در فاز رشد هستند، تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین برای نابود شدن حداکثر فولیکول ها، باید جلسات لیزر را حداقل تا ۶ جلسه پیگیری کنید.

مراحل مختلف لیزر موهای زائد صورت و بدن

شما طی جلسات لیزر موهای زائد بدن و صورت خود، چند مرحله را طی می کنید که این مراحل به شرح زیر هستند :

جلسه اول تا دوم

طی جلسات درمانی اول تا دوم لیزر، شاهد ریزش موهای خود خواهید بود. بعد از هر بار لیزر تا جلسه دوم، به مدت دو هفته موهای شما ریزش خواهند داشت و بعد از دو هفته، با سرعت خیلی کم شروع به رشد می کنند. شما می توانید برای شیو موهای زائدی که رشد می کنند، از تیغ یا ژیلت استفاده کنید و روز قبل از هر جلسه لیزر هم حتما موهای زائد را شیو کنید.

جلسه سوم و چهارم

بعد از سومین جلسه لیزر موهای زائد بدن و صورت خود، شاهد رشد مجدد موهای زائد خواهید بود و شاید تصور کنید که به نتیجه مطلوب نرسیده اید اما دلیل رشد موهای زائد این است که فولیکول های غیرفعال، فعال شده اند و از آنها مو رشد می کند. این فولیکول های فعال، در مراحل بعدی لیزر از بین خواهند رفت.

بعد از جلسه چهارم

تا جلسه چهارم لیزر، بیش از ۵۰ درصد موهای زائد بدن شما ریزش کرده اند اما همچنان بعضی از فولیکول ها فعال هستند. از جلسه چهارم به بعد، تمرکز بیشتری بر روی از بین بردن حداکثری فولیکول ها وجود دارد و تا جلسه ششم تا حداکثر هشتم، بیش از ۹۰ درصد آنها از بین خواهد رفت.

دلایل نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

در بخش قبلی توضیح دادیم که لیزر موهای زائد تا چند جلسه جواب میده اما بعضی از افراد با وجود پیگیری تمام جلسات لیزر خود، به نتیجه مطلوب نمی رسند و همچنان موهای زائد آنها رشد می کند. نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد می تواند به دلایل زیر باشد :

مناسب نبودن دستگاه

دستگاه های لیزر، انواع مختلفی دارند و افراد برای رسیدن به نتایج ایده آل باید به دنبال دستگاهی باشند که مناسب پوست آنهاست. بعضی از دستگاه های لیزر، مناسب پوست های گندمی تا روشن هستند اما بعضی دیگر از دستگاه ها مثل دستگاه دایود، بر روی پوست های تیره با موهای ضخیم و مشکی، جواب دهی بهتری دارند. توصیه می شود درباره انواع دستگاه های لیزر تحقیق کنید و برای رسیدن به نتیجه بهتر، به کلینیکی مراجعه کنید که دارای دستگاه به روز و استاندارد است.

رنگ مو

عامل بعدی که باعث نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد می شود، رنگ مو است. اکثر دستگاه های لیزر موجود در بازار بر روی موهای تیره که دارای ملانین بیشتری هستند، جواب دهی بهتری دارند و اگر موهای شما نازک و بور است، ممکن است جواب دهی لازم را از لیزر نداشته باشید.

ماهر نبودن اپراتور

به گفته سایت پزشکا عدم مهارت تکنسین از دلایل جواب نگرفتن از لیزر موهای زائد است. اپراتور دستگاه لیزر باید تخصص و مهارت کافی برای استفاده از دستگاه را داشته باشد و بتواند تنظیمات و شدت دستگاه را متناسب با نوع پوست، رنگ پوست و مو و ضخامت موها، انجام دهد. همچنین تکنسین باید از تعداد شات های مناسب برای لیزر موهای زائد نواحی مختلف بدن استفاده نماید. بعضی از مراکز لیزر برای کاهش هزینه های نگهداری از دستگاه، تعداد شات های کمتری را بر روی پوست اعمال می کنند و در نتیجه زیباجو نمی تواند به نتایج خوب برسد.

بی نظمی در مراجعه به جلسات لیزر

برای اینکه از لیزر موهای زائد بدن و صورت به نتایج خوب برسید باید در مراجعه به جلسات لیزر خود منظم باشید و برنامه ریزی کنید. پس اینکه لیزر موهای زائد تا چند جلسه جواب میده بستگی به نظم شما دارد و اگر می خواهید به نتایج خوب برسید باید هر ۴ تا ۶ هفته برای لیزر صورت و هر ۶ تا ۸ هفته برای لیزر بدن، مراجعه کنید.

عدم شارژ لیزر

بعضی از افراد بعد از اتمام جلسات اصلی لیزر، برای شارژ لیزر اقدام نمی کنند و به همین دلیل موهای زائد به رشد خود ادامه می دهند. شما پس از ۶ الی ۸ جلسه لیزر در فواصل زمانی ۶ تا ۸ هفته، باید پیگیر جلسات شارژ لیزر هم باشید. زمان شارژ لیزر از دو ماه یکبار شروع می شود و به شش ماه یکبار و سپس سالی یکبار می رسد.

استفاده از دستگاه های مختلف لیزر

بعضی از زیباجویانی که موهای زائد خود را لیزر می کنند، مدام دستگاه لیزر خود را عوض می کنند و این موضوع می تواند باعث عدم رسیدن به نتایج مطلوب شود. توصیه می شود پس از تحقیق درباره یک دستگاه لیزر و اطمینان از کیفیت آن، تا تکمیل جلسات لیزر خود از دستگاه دیگری استفاده نکنید. البته گر بعد از ۶ جلسه همچنان موهای زائد شما رشد می کنند، باید به فکر تعویض دستگاه لیزر باشید.

از ریشه خارج کردن مو

دلیل دیگر نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد، استفاده از روش هایی مانند موچین و اپیلاسیون است که باعث می شوند مو از ریشه خارج شود و لیزر تاثیری نداشته باشد. توصیه می شود برای از بین بردن موهای زائد خود پیش از هر جلسه لیزر، از ژیلت استفاده کنید

مصرف داروهای دارای تداخل با مو

مصرف بعضی از داروها با لیزر تداخل دارد زیرا این داروها به طور طبیعی باعث افزایش رشد موهای صورت و بدن می شوند از جمله :

  • سیکلوسپورین
  • تستوسترون
  • ماینوکسیدیل
  • استروئیدهای آنابولیک
  • گلوکوکورتیکوئیدها
  • دانازول
  • فنی توئین
  • و…
نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!