عمل آب سیاه چگونه است

عمل آب سیاه چگونه است و چند روز طول می کشد؟

عمل آب سیاه (گلوکوم) برای کمک به کاهش فشار چشم انجام می شود که فشار داخل چشم نیز نامیده می شود. جراحی گلوکوم می تواند به حفظ بینایی شما و جلوگیری از کاهش بیشتر بینایی کمک کند.

یکی از رایج ترین جراحی های آب سیاه ترابکولکتومی نام دارد. ترابکولکتومی گاهی اوقات به عنوان جراحی فیلتراسیون نیز شناخته می شود. شما باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تأیید کنید که چه نوع جراحی گلوکوم انجام می دهید. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد اتفاقاتی که در روز جراحی گلوکوم شما رخ خواهد داد، آورده شده است.

قبل از جراحی

قبل از عمل آب سیاه، کادر پزشکی که با جراح چشم کار می کنند ممکن است چند سوال از شما بپرسند و به شما کمک کنند احساس راحتی بیشتری داشته باشید. آنها شما را به اتاق عمل می‌برند، جایی که روی برانکارد دراز می‌کشید.

همچنین می توانید چشم خود را تمیز کنید و صورت خود را با پارچه ای بپوشانید، به جز چشمی که برای جراحی تعیین شده است. برای کمک به اندازه‌گیری ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن، دستگاه‌های نظارتی متصل خواهید داشت.

چشم جراحی به صورت موضعی در داخل و اطراف چشم بیهوش می شود و اجازه می دهد تا جراحی بدون بیهوشی عمومی انجام شود.

یک متخصص بیهوشی وجود خواهد داشت که داروهای آرامبخش را به صورت داخل وریدی (به صورت IV) به شما می دهد و این به شما کمک می کند تا در طول عمل جراحی گلوکوم خود را آرام نگه دارید. شما ابزارهایی را در اطراف چشم قرار خواهید داد تا به باز نگه داشتن آن کمک کنند.

قبل از جراحی گلوکوم

در طول جراحی

در طول عمل آب سیاه، شما بیدار خواهید بود اما نمی توانید ببینید چه اتفاقی می افتد. ممکن است متوجه نورهای روشن در چشم عمل شوید یا خیر. به احتمال زیاد صحبت های مردم را خواهید شنید.

سعی کنید آرام بمانید، بدون سرفه، خاراندن صورت یا حرکت دادن پاها. اگر احساس درد کردید، به کارکنان اتاق عمل اطلاع دهید. دریافت داروی اضافی برای توقف درد امکان پذیر است.

اکثر مردم در طول عمل چیزی را در اطراف چشم خود احساس نمی کنند. در موارد نادری که فرد بسیار مضطرب است یا قادر به ثابت ماندن نیست، از بیهوشی عمومی استفاده می شود تا فرد برای جراحی گلوکوم بیدار نباشد.

یک جراح چشم، یک پرستار، دستیاران جراحی و کارکنان بیهوشی برای جراحی گلوکوم شما حضور خواهند داشت. جراح شما از یک میکروسکوپ دوچشمی برای کمک به دیدن چشم در حین جراحی استفاده می کند.

اگر ترابکولکتومی انجام دهید، که یکی از رایج ترین روش های گلوکوم است، چه اتفاقی می افتد:

جراح شما سوراخی در ملتحمه ایجاد می کند، که غشایی است که جلوی چشم را می پوشاند و در داخل پلک ها قرار دارد. باز کردن معمولاً در مکانی انجام می شود که دیگران معمولاً قادر به دیدن آن نیستند، معمولاً در زیر پلک فوقانی.

یک فلپ در صلبیه یا قسمت سفید چشم بریده می‌شود و جراح شما سوراخی در قسمت داخلی چشم در زیر فلپ ایجاد می‌کند. این ناحیه که حباب نامیده می شود، به مایعی که به آن زلالیه گفته می شود کمک می کند تا به روشی کنترل شده از چشم خارج شود.

ممکن است یک سوراخ دوم در اطراف لبه عنبیه، که قسمت رنگی چشم است، داشته باشید. دهانه دوم به بافت عنبیه کمک می کند تا ناحیه جدیدی را که مایع می تواند از چشم خارج شود مسدود نکند.

جراح چشم شما از بخیه برای اتصال مجدد لبه های فلپ به صلبیه استفاده می کند.

سپس ناحیه دارای فلپ و دهانه با بخیه بسته می شود.

جراح چشم از قطره یا پماد چشمی روی چشم استفاده می کند. این قطره های دارویی می توانند به جلوگیری از زخم یا عفونت کمک کنند.
شما یک پچ یا محافظ روی چشم خود قرار می دهید تا از عفونت محافظت کند.

گاهی اوقات، ترابکولکتومی همراه با عمل آب مروارید انجام می شود. اگر هم نیاز به ترابکولکتومی دارید و هم نیاز به برداشتن آب مروارید دارید، این کار مناسب است.

در حین جراحی چشم

بعد از جراحی آب سیاه

پس از جراحی، شما زمان استراحت در اتاقی جدا از ناحیه عمل خواهید داشت. قبل از اینکه مرکز جراحی را ترک کنید، جراح چشم شما ممکن است فشار چشم شما را بررسی کند. زمانی که جراح چشم گفت اشکالی ندارد می توانید به خانه بروید

قبل از رفتن، دستورالعمل‌های کتبی درباره کارهایی که باید و نباید انجام دهید پس از رسیدن به خانه دریافت خواهید کرد. دستورالعمل ها همچنین دارای یک شماره تلفن برای تماس با هرگونه سؤال عمومی یا در صورت وجود شرایط اضطراری هستند. اگر از قبل برنامه ریزی نشده باشد، کارکنان جراح چشم ممکن است از این زمان برای برنامه ریزی قرار ملاقات های بعدی استفاده کنند.

شما باید کسی را داشته باشید که بتواند شما را به خانه برساند. این به این دلیل است که شما داروهای آرام بخش دریافت کرده اید. همچنین، چشمی که تحت عمل آب سیاه قرار گرفته است، بسته می‌شود، که دیدن آن را تنها با یک چشم سخت می‌کند و ممکن است درک عمق شما تحت تأثیر قرار گیرد. در صورت نیاز، دست شخصی که شما را برای دور زدن همراهی کرده است بگیرید.

بعد از جراحی آب سیاه

عمل آب سیاه چشم چقدر طول میکشد؟

عمل آب سیاه معمولاً ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!