درد نوک سینه بعد از پریود

علت درد نوک سینه بعد از پریود

زنان
بدون دیدگاه

همه ما می دانیم درد پریود چه احساسی دارد. دست کم ناراحت کننده است. با این حال، درد نوک سینه همه چیز را بدتر می کند. آیا شما موافق نیستید؟ اما علت درد نوک سینه بعد از پریود چیست؟

درد سینه را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد. چرخه ای و غیر چرخه ای.

چرخه ای : درد چرخه ای مستقیماً با هورمون های بدن مرتبط است. کارشناسان می گویند که ⅔ از زنانی که با درد سینه مواجه هستند، درد سینه دوره ای دارند. در بین زنان بین ۲۰ تا ۳۰ سال شایع است.

غیر چرخه ای : معمولاً فقط یک سینه را درگیر می کند، این نوع به چرخه قاعدگی مربوط نمی شود. از یک الگوی غیر معمول پیروی می کند. این به دلیل بیماری، آسیب، کیست، دارو، جراحی و غیره ایجاد می شود.

چرا نوک سینه های من بعد از پریود درد می کند؟

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که علت درد نوک سینه بعد از پریود چیست؟ یا فریاد بزند: “من پریود شدم اما سینه هایم هنوز درد دارند!” اجازه دهید به شما بگوییم چرا.

بدن یک زن در طول چرخه قاعدگی دستخوش تغییرات متعددی می شود. کرامپ، نفخ، حساسیت و غیره. بسیاری از زنان در این دوره درد و حساسیت سینه را تجربه می کنند که به عنوان ماستالژیا یا درد سینه دوره ای شناخته می شود. این اغلب منجر به درد سینه در طول قاعدگی می شود.

معمولاً پس از اتمام دوره، درد دوره ای کاهش می یابد. با این حال، برخی از زنان پس از قاعدگی نیز سینه‌های دردناکی را تجربه می‌کنند. پس وقتی سینه هایتان بعد از پایان قاعدگی هنوز درد دارند، چه کار می کنید؟

درد نوک سینه بعد از پریود می تواند دلایل مختلفی مانند عدم تعادل هورمونی داشته باشد. قاعدگی ترشح استروژن را در مراحل اولیه چرخه افزایش می دهد و باعث عدم تعادل هورمونی می شود. این امر بر مجاری شیر سینه تأثیر می گذارد و در نتیجه باعث حساسیت سینه ها پس از پریود می شود.

این همچنین می‌تواند منجر به درد نوک سینه‌ها شود، به این معنی که به طور کلی، هنگام لمس و زمانی که لباس می‌پوشید، درد می‌کنند.

درد نوک سینه بعد از پریود

علل درد سینه بعد از پریود

برای پاسخ به اینکه چرا درد سینه رخ می دهد؟ در زیر به برخی از دلایلی که ممکن است باعث درد سینه شوند اشاره شده است.
بارداری ممکن است باعث درد سینه شود :

بارداری باعث تغییرات هورمونی در بدن زن می شود که منجر به حساس شدن سینه ها می شود. حدود ۷۶ درصد از زنان ادعا کردند که درد سینه را در سه ماهه اول خود تجربه کرده اند. در ماه های اولیه بارداری، زنان ممکن است درد سینه و لکه بینی را تجربه کنند.

اگر از خود می پرسید: “چرا سینه های من بعد از پریود درد می کنند؟” تست بارداری بدهید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  درد نوک سینه نشانه چیست؟

درد سینه به دلیل مصرف دارو

عوارض جانبی دارو شامل درد سینه در طول دوره یا بعد از پریود است. مشخص شده است که برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی فلوکستین با اکیموز پستان (بیماری که می تواند باعث درد شدید نوک سینه شود) ارتباط مستقیم دارند.

سایر داروها مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و قرص های ضد بارداری نیز می توانند منجر به درد نوک سینه بعد از پریود شوند.

جدای از آن، درمان جایگزینی هورمونی می‌تواند باعث ایجاد درد سینه‌ای شود.

دارو

جراحت مسئول درد سینه است

تحقیقات نشان می دهد که آسیب ناشی از تکرار وظایف یا تصادف می تواند بر عضله سینه ای ماژور تأثیر بگذارد. عضله در نزدیکی ناحیه زیر بغل قرار دارد. ضربه به این ماهیچه‌ها می‌تواند باعث درد زیر سینه چپ، سمت راست یا حتی کل ناحیه سینه شود.

ماستیت می تواند منجر به درد سینه شود:

ورم سینه (ماستیت) یک عفونت سینه در زنان شیرده است که باعث درد سینه می شود. علائمی مانند تورم، قرمزی، درد در یک یا هر دو سینه را نشان می دهد. در اینجا، باکتری وارد نوک پستان ترک خورده یا زخم شده و در نتیجه بافت سینه ملتهب می شود و باعث  درد نوک سینه بعد از پریود می شود.

برفک می تواند باعث درد سینه شود

این بیماری توسط قارچی به نام کاندیدا آلبیکنس، یک باکتری رایج جریان خون ایجاد می شود. گاهی اوقات، این باکتری به طور غیرقابل کنترلی تکثیر می شود و باعث عفونت شدید و حساس شدن سینه ها می شود.

کیست سینه می تواند باعث درد سینه شود

کیست سینه ها رشد غیرطبیعی کیسه مانند پر از مایع هستند که می توانند باعث درد سینه شوند. ممکن است شما را متحیر کند که چرا سینه های شما پس از پایان دوره قاعدگی همچنان دردناک است. ۱۰ درصد از زنانی که از درد نوک سینه بعد از پریود شکایت دارند، کیست سینه دارند.

کیست سینه

سرطان سینه

سرطان سینه شایع ترین سرطان در بین زنان هندی است. در مراحل اولیه سرطان، درد به ندرت احساس/دیده می شود. با این حال، همانطور که تومور بزرگتر می شود و به بافت های سالم گسترش می یابد، می تواند باعث درد شود. درد سینه به طور کلی یکی از اولین علائم سرطان سینه است.
برخی از شرایط پزشکی مانند کوستوکندریت، اسیدیته و سنگ کیسه صفرا می توانند باعث درد تیراندازی در ناحیه نزدیک سینه شوند، اما از نظر فنی درد سینه نیستند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  چی بخوریم پریود بشیم؟

سایر علل شایع درد نوک سینه بعد از پریود

سینه‌های بزرگ و سنگین می‌توانند بافت‌های سینه (به نام رباط کوپر) را کشیده و در نتیجه سینه‌ها دردناک شود.
سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی ناسالم می تواند منجر به درد سینه شود. مطالعات ادعا می کنند که مصرف زیاد غذاهای چرب، کافئین و سیگار می تواند باعث حساسیت سینه شود.
اسکار حاصل از بیوپسی قبلی (نمونه ای از بافت گرفته شده از بدن برای معاینه پزشکی) نیز گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه شود.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!