سرطان سينه درد دارد

سرطان سینه درد دارد؟

سرطان سینه درد دارد؟ درد سینه می تواند استرس زا و نگران کننده باشد، به خصوص اگر مطمئن نباشید که چه چیزی باعث آن شده است. درد سینه برای اکثر افراد در یک نقطه یا نقطه دیگر رخ می دهد. دانستن بیشتر در مورد آن و اینکه چه زمانی ممکن است نشانه چیزی جدی باشد می تواند به شما کمک کند نقش فعالی در مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید.

این مقاله زمان‌هایی را که سرطان سینه دردناک است، نشانه‌های آن و اینکه آیا شما در معرض خطر ابتلا به بیماری پستان هستید توضیح می‌دهد.

تجربه درد سینه

درد سینه معمولاً نشانه سرطان سینه نیست. در واقع، بسیاری از افرادی که پس از انجام ماموگرافی مشکوک سرطان سینه تشخیص داده می‌شوند، شوکه می‌شوند دردی در سینهوجود نداشت، پس چگونه ممکن است مشکلی پیش بیاید؟

حقیقت این است که سرطان سینه بیماری است که در بافت پستان پنهان می شود. سرطان سینه معمولاً با ایجاد درد سینه شروع نمی شود، اما اگر سرطان گسترده یا پیشرفته شود، می تواند دردناک شود. البته، همیشه استثناهایی برای این قاعده کلی وجود دارد، بنابراین اگر درد سینه را تجربه می کنید و نگران سرطان سینه هستید، چه چیزی باید بدانید؟

بیشتر دردهای سینه خوش خیم است

درد سینه یا ماستالژی در سرطان سینه غیرمعمول است. اغلب اوقات، درد سینه همراه با چرخه قاعدگی شما اتفاق می‌افتد، اما می‌تواند با علل خوش‌خیم غیر هورمونی نیز مرتبط باشد. سایر بیماری های خوش خیم که می توانند باعث درد سینه شوند عبارتند از کیست سینه، فیبروآدنوم یا مسدود شدن مجاری شیر. و حتی اگر درد با این شرایط می تواند آزاردهنده باشد، معمولا خطرناک نیست.

دردهای خوش خیم سینه

آمار سرطان سینه و درد

در ادامه پاسخ به سوال سرطان سینه درد دارد به آمار می پردازیم. تومور سینه توده سختی از سلول های سرطانی سینه (معمولاً باعث درد سینه نمی شود مگر اینکه به اندازه قطر ۲ سانتی متر) یا بیشتر برسد. اما یک تومور می تواند بزرگتر از ۲ سانتی متر باشد و باز هم درد ایجاد نکند.

برای بسیاری از زنان، درد سینه علامت گزارش آنها نیست. یک مطالعه نشان داد که تنها ۶ درصد از زنان درد سینه را به عنوان علامت اصلی خود گزارش کردند. در حالی که اکثر زنان مبتلا به سرطان سینه گزارش می دهند که توده سینه علامت اصلی آنها است، ۱ از ۶ علامت متفاوتی از جمله درد سینه را گزارش می دهند.

درد سرطان سینه چگونه ممکن است احساس شود

در حالی که بسیاری از انواع درد سینه سرطانی نیستند، درد تنها در یک سینه ممکن است دلیلی برای تماس با پزشک باشد. درد خوش خیم پستان اغلب در هر دو طرف است. (یک استثناء درد پستان غیر هورمونی است که معمولاً در یک طرف است.)

درد سرطان سینه می تواند دائمی و بسیار خاص باشد، معمولاً فقط در یک نقطه درد می کند. مهم است که به یاد داشته باشید که سرطان سینه می تواند قبل از ایجاد درد در سینه شما وجود داشته باشد. اگر علائم دیگری از سرطان سینه، مانند انقباض نوک پستان (نوک سینه ای که به سمت داخل می چرخد)، تورم ناگهانی سینه، یا تغییرات پوستی ناگهانی دارید، برای معاینه بالینی پستان با پزشک خود مشورت کنید.

سرطان سینه التهابی و درد

سرطان سینه التهابی می تواند باعث درد سینه شود که معمولاً به سیکل شما ربطی ندارد.

همراه با درد، ممکن است متوجه قرمزی، بثورات پوستی و خارش سینه شدید شوید.

سرطان سینه و درد متاستاتیک

سرطان سینه متاستاتیک نیز ممکن است باعث درد شود. این می‌تواند ناشی از یک تومور بزرگ‌تر باشد (این تومورها اغلب بیش از ۲ سانتی‌متر قطر دارند) یا درد در سایر مناطق بدن به دلیل گسترش سرطان. اگر سرطان سینه به استخوان‌های شما سرایت کند، ممکن است باعث درد استخوان یا کمردرد همراه با ضعف پا شود. اگر سرطان به مغز شما سرایت کند، ممکن است باعث سردرد شود.

اگر سرطان سینه به سمت غدد فوق کلیوی حرکت کند، ممکن است کمردرد مبهم را احساس کنید. اگر سرطان سینه به کبد شما سرایت کند، ممکن است در قسمت سمت راست بالای شکم درد داشته باشید و زردی (تغییر رنگ زرد شدن پوست و زرد شدن پوست) ایجاد کنید. سفیدی چشم).

درد سرطان سینه

درد سینه و سرطان سینه در مردان

مانند سرطان سینه در زنان، سرطان سینه در مردان نیز اغلب بدون درد است. با این حال، این سرطان زودتر از تومور در اکثر زنان، ساختارهای مجاور را تحت فشار قرار می دهد. علاوه بر این، درد پستان ناشی از هورمون نیز در مردان کمتر رخ می دهد. اگر مردی هستید که درد سینه را تجربه می‌کنید، مطمئن باشید. سرطان سینه می تواند در مردان نیز رخ دهد.

آیا درد سینه خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد؟

اگرچه غیرمعمول است، اما برخی از شرایط دردناک سینه وجود دارد که ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد. هم اسکارهای رادیال و هم فیبروآدنومای چندگانه یا پیچیده خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهند. خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد. اکتازی مجرای خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد، و در حالی که فیبروآدنوم ساده خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد، فیبروآدنوم پیچیده فقط اندکی این خطر را افزایش می دهد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  تست سرطان سینه در منزل

چه زمانی به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مراجعه کنید

اگر به هر دلیلی درد سینه دارید، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. حتی اگر به دلیل سرطان نباشد، بسیاری از زنان متوجه می شوند که درد سینه کیفیت زندگی آنها را کاهش می دهد. در یک مطالعه، ۱۵ درصد از زنان در دوره‌ای از زندگی خود درد سینه‌ای را تجربه کردند که در کار و فعالیت‌های خانوادگی تداخل داشت. اگر هر گونه ناراحتی غیرمعمولی را تجربه می کنید، مطمئن شوید که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

منبع : verywellhealth

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!