رژیم ویت واچرز

رژیم ویت واچرز چیست؟

رژیم ویت واچرز (Weight Watchers) یک برنامه کاهش وزن با سیستم امتیازی است که نیازهای تغذیه‌ای شخصی شما را بر اساس قد، وزن، سن و سطح فعالیت شما محاسبه می‌کند. امتیازهای روزانه اختصاص داده شده برای شما با این هدف طراحی شده است. ردیابی آنچه می خورید هر غذا به عنوان یک مقدار امتیاز به اعضا آموزش داده می شود که از امتیازهای اختصاص داده شده در روز استفاده کنند، بدون اینکه زیاد یا کمتر شوند.

رژیم WW به اینکه یک برند سلامتی است به خود می بالد، اما در هسته آن، هنوز یک رژیم غذایی با هدف کاهش وزن است. در دنیایی که بازار رژیم غذایی بی‌پایان است و افراد لاغر جدید سالم هستند، یکی از بهترین رژیم غذایی برای لاغری است.

در سال رژیم ویت واچرز (Weight Watchers) یک ابتکار تغییر نام تجاری را با یک شعار جدید برای راه اندازی، “Wellness that Works” انجام داد. در حالی که سیستم امتیازدهی باقی مانده است، این سیستم اکنون به عنوان یک برنامه کاهش وزن (و سلامتی) شخصی به بازار عرضه می شود.

روزهای وزن کشی هفتگی و جلسات گروهی گذشته است. در عوض، غذای خود را به صورت دیجیتال ثبت کنید و به صورت مجازی از طریق برنامه WW پشتیبانی پیدا کنید. تغییر بزرگ دیگر برخی از غذاهای پر هزینه (مانند لوبیا، آووکادو و سیب زمینی) که دارای انرژی متراکم هستند، اکنون به صفر رسیده اند. اگرچه این یک پیروزی به نظر می رسد، اما ممکن است برای کسی که سعی دارد کالری دریافتی خود را محدود کند، گیج کننده باشد.

از سوی دیگر، سیستم امتیاز دهی ماهیت محدودکننده ای دارد و به طور بالقوه می تواند منجر به پرخوری یا ذخیره امتیاز برای پرخوری در روز بعد شود. همه اینها احتمالاً به همین دلیل است که WW سیستم خود را تغییر داد تا غذاهای “ZeroPoint” را مجاز کند، اگرچه مشخص نیست که آیا این برای برنامه بهتر است یا بدتر.

رژیم ویت واچرز چگونه کار می کند؟

Weight Watchers که اکنون WW نامیده می‌شود، مقادیر امتیازی را به غذا و نوشیدنی اختصاص می‌دهد که شما برای برآورده کردن بودجه روزانه خود به آن‌ها اضافه می‌کنید. هیچ غذای غیرمجاز وجود ندارد، اما به دلیل بودجه نقاط محدود، احتمالاً باید غذاهایی با کالری کمتر، حجم، فیبر و پروتئین بیشتر انتخاب کنید که ارزش امتیاز کمتری دارند.

اگر قصد دارید WW را امتحان کنید، بررسی جوانب مثبت و منفی ممکن است به تصمیم گیری شما کمک کند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  رژیم DASH یکی از بهترین برنامه های غذایی برای کل بدن

جوانب مثبت رژیم ویت واچرز

متعادل و انعطاف پذیر

برنامه‌های غذایی بی‌نظیر و یک‌اندازه برای همه مطمئناً برای همه کار نمی‌کند. اینجاست که رژیم ویت واچرز متفاوت است. تعویض یک برنامه غذایی با امتیاز به شما امکان می دهد غذاهایی را که می خواهید بخورید انتخاب کنید و آن ها را به دلخواه تقسیم کنید. توانایی خوردن بیشتر غذاهایی که دوست دارید در حین رژیم، پایبندی به برنامه را بهبود می بخشد

WW تغییراتی را ایجاد کرده است، مانند لیست ZeroPoint، که برای دستیابی به انعطاف پذیری در طول رژیم طراحی شده است. انتخاب آنچه در طول روز از بین فهرستی از غذاهای متعادل می خورید، WW را انعطاف پذیرتر می کند و جنبه دوست داشتنی برنامه است.

متعادل و انعطاف پذیر رژیم ویت واچرز

مهارت های مادام العمر را آموزش می دهد

رژیم ها موقتی هستند. با این حال، رژیم ویت واچرز (Weight Watchers) قصد دارد تا عادات و مهارت‌های سالم مادام‌العمر را آموزش دهد، مانند اندازه‌گیری وعده‌ها و ردیابی غذا، که می‌توانید آن‌ها را حتی زمانی که برنامه را دنبال نمی‌کنید، در برنامه روزانه خود بگنجانید.

مطالعات نشان می دهد که ردیابی میزان مصرف غذا با موفقیت درازمدت کاهش وزن مرتبط است

در حالی که اندازه‌گیری وعده‌های غذایی برای جلوگیری از پرخوری مهم است، یادگیری مصرف وعده‌های بزرگ‌تر از غذاهای کم‌انرژی (مانند غذاهای ZeroPoints) و وعده‌های کوچک‌تر غذاهای پرانرژی برای کاهش وزن پایدار و مدیریت وزن مهم‌تر است.

WW همچنین کتابخانه ای از نکات تغذیه سالم، توصیه ها، دستور العمل ها و موارد دیگر را ارائه می دهد که شما را به آشپزی در خانه تشویق می کند و مهارت های لازم برای تحقق آن را آموزش می دهد.

هیچ غذایی ممنوع نیست

غذاهای غیرمجاز یا ممنوعه تمایل دارند به رفتارهای غذایی نامنظم از جمله پرخوری منجر شوند. ممکن است در تجربه خود متوجه این موضوع شوید هر چه بیشتر به خود بگویید نمی توانید غذا یا گروه غذایی خاصی داشته باشید، بیشتر میل می کنید. آن غذا این که به خودتان اجازه دهید هر چیزی بخورید، روشی متفاوت برای کنترل بیشتر بر آنچه می خورید به شما می دهد.

مطالعات نشان می دهد که وقتی غذاهای دسر یا غذاهای غیرمجاز معمولی همراه با یک وعده غذایی خانوادگی برای کودکان سرو می شود، آنها در نهایت بدون توجه به اندازه وعده غذایی، کمتر غذا می خورند. به جای فهرستی از غذاهایی که می توانید یا نمی توانید رژیم غذایی ویت واچرز (Weight Watchers) به شما «PersonalPoints» برای شمارش و FitPoints می دهد که به شما امکان می دهد در حین تمرین، امتیازهای شخصی بیشتری کسب کنید.

هیچ غذایی ممنوع نیست

کاهش وزن آهسته و پیوسته

 رژیم غذایی ویت واچرز طراحی شده است تا به شما کمک کند ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم در هفته کم کنید.

به طور کلی، داستان های بی شماری در وب سایت WW و از طریق یک جستجوی سریع در اینترنت وجود دارد. از نظر علمی، مطالعات مختلفی به همین نتیجه رسیده اند.

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ که در Lancet منتشر شد، کاهش وزن را در بین افرادی که از مواد خودیاری استفاده می‌کردند، مراقب‌های وزن به مدت ۱۲ هفته و مراقب‌های وزن برای ۵۲ هفته مقایسه کرد. برنامه ۵۲ هفته ای به نتایج بهتری نسبت به برنامه ۱۲ هفته ای منجر شد و برنامه ۱۲ هفته ای نتایج بهتری نسبت به برنامه خود هدایتی داشت.

کاهش وزن سریع منجر به احتمال بیشتری برای بازیابی وزن در دراز مدت می شود. اشکالی ندارد که این روش کاهش وزن به یک شعار “آهسته و پیوسته” پایبند باشد.اگر می خواهید وزن کم کنید و آن را حفظ کنید، آهسته و پیوسته برنده است.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  رژیم گیاهخواری + برنامه غذایی ۷ روزه

ورزش را ترویج می کند

 به بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ ساله توصیه می‌کند که حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط در طول هفته یا ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی هوازی شدید در طول هفته انجام دهند. علاوه بر این، فعالیت های تقویت کننده عضلات باید دو روز در هفته انجام شود.

رژیم غذایی ویت واچرز به شما کمک می کند تا اهداف فعالیت روزانه و هفتگی ایجاد کنید و سپس با دادن امتیازهای شخصی اضافی برای هر تمرین اضافه شده به بودجه هفتگی شما را تشویق می کند تا به این اهداف دست یابید. WW آن را سبک نگه می دارد و شما را تشویق می کند تا تمریناتی را که دوست دارید انتخاب کنید.

رژیم ویت واچرز ترویج ورزش

جوانب منفی رژیم ویت واچرز

شمارش امتیاز می تواند خسته کننده باشد

بسیاری از مردم شمارش امتیاز و پیگیری تغذیه خود را آزاردهنده می دانند. همچنین تلاش برای ماندن در بودجه روزانه خود می تواند استرس زا باشد. ناگفته نماند، برای برخی افراد، تمرکز عمیق روی آنچه در طول روز می خورند، می تواند منجر به یک رابطه ناسالم با غذا و ایجاد رفتارهای غذایی نامنظم شود. کاملاً برعکس آنچه برای کاهش وزن پایدار و سالم لازم است.

شمارش امتیاز

وزن کشی هفتگی ضروری است

برای ردیابی پیشرفت خود باید هفته ای یک بار در یک جلسه حضوری یا مجازی وزنه بزنید. برای برخی از افراد، این می تواند استرس غیرضروری را در اطراف عدد روی ترازو ایجاد کند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از وزن کردن در مقابل افراد دیگر احساس ناراحتی کنند.

اگر بر اساس وزنتان بر روی ترازو، روز بدی را سپری می کنید، احتمالاً وزن کردن خود عادت عاقلانه ای نیست. از سوی دیگر، برخی از افراد وزن کشی هفتگی را برای نظارت بر پیشرفت خود مفید و دلگرم کننده می دانند و آنها را پاسخگو و در مسیر درست نگه می دارند.

آزادی بیش از حد

برای برخی، دسترسی نامحدود به غذاهای با امتیاز صفر ممکن است در این مرحله از سفر کاهش وزن آنها بسیار چالش برانگیز باشد. اگر فکر می کنید بعداً در روز در خوردن غذاهای بدون امتیاز زیاده روی می کنید یا امتیازات شخصی را برای غذاهای کم مغذی پس انداز می کنید، پیدا کردن یک برنامه کاهش وزن ساختارمندتر ممکن است برای شما مناسب تر باشد.
ممکن است منجر به رژیم غذایی ناسالم شود

افرادی که رژیم می گیرند می توانند استرس ناشی از شمارش امتیازات و دنبال کردن یک برنامه را تضمین کنند. اگر برنامه غذایی شما زندگی اجتماعی شما را مختل می کند یا افکار شما را تحت سلطه خود در می آورد، برای شما ناسالم می شود. بسیاری از اجزای رژیم غذایی ویت واچرز (Weight Watchers) می توانند به رژیم غذایی ناسالم کمک کنند، از جمله ردیابی غذاها، شمارش امتیاز، و ذخیره امتیاز برای غذاهای افراطی.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!