رژیم لاغری جنرال موتورز چیست

رژیم لاغری جنرال موتورز چیست؟

رژیم لاغری جنرال موتورز یک برنامه غذایی هفت روزه است که به شما کمک می کند تا تنها در یک هفته، تعداد زیادی از کیلوها را کاهش دهید. رژیم غذایی شامل حذف بسیاری از گروه های غذایی در حالی که فقط غذاهای خاصی را در روزهای خاص مصرف می کند. همچنین یک سوپ خاص وجود دارد که شرکت کنندگان باید هنگام اعتصاب غذا بخورند.

این رژیم به اصطلاح معجزه آسا توسط هیچ علمی پشتیبانی نمی شود. از آن به عنوان رژیم سم‌زدایی GM نیز یاد می‌شود، که یک پرچم قرمز دیگر است، زیرا سم‌زدایی‌های خودساخته از هر نوع ممکن است ایده خوبی نباشد. اگرچه سلول سبز رژیم غذایی GM را به عنوان یک رژیم غذایی کاهش وزن توصیه نمی‌کند. شما می توانید یکی از بهترین رژیم های لاغری را انتخاب کنید.

برنامه غذایی ۷ روزه رژیم لاغری جنرال موتورز

رژیم لاغری جنرال موتورز یک برنامه غذایی هفت روزه برای کاهش وزن است. این شامل خوردن غذاهای خاص در روزهای خاص، حذف بسیاری از گروه های غذایی و نوشیدنی ها و نوشیدن چیزی به نام “سوپ شگفت انگیز GM” در هنگام گرسنگی است. منشا رژیم غذایی (و هرگونه ارتباط با شرکت خودروسازی) ناشناخته است.

 • روز اول : فقط میوه. هر نوع میوه ای به جز موز و انبه بخورید. این رژیم شما را به خوردن خربزه برای کاهش وزن تشویق می کند، اگرچه هیچ مطالعه ای نشان نمی دهد که خربزه به طور خاص باعث کاهش وزن می شود.
 • روز دوم : فقط سبزیجات، خام یا پخته. سیب زمینی را به وعده صبحانه خود محدود کنید.
 • روز سوم : از هر نوع میوه و سبزیجات به جز موز و سیب زمینی استفاده کنید.
 • روز چهارم : فقط موز و شیر مجاز است. حداکثر ۶ عدد موز بزرگ یا ۸ عدد موز کوچک بخورید و سه لیوان شیر بنوشید. این رژیم شما را به نوشیدن شیر بدون چربی تشویق می کند، اما شیر کامل یا ۲ درصد را ممنوع نمی کند.
 • روز پنجم : می توانید قسمت هایی از گوشت گاو، مرغ یا ماهی بخورید. به غیر از گوشت، می توانید تا شش گوجه فرنگی (بله، شش گوجه فرنگی کامل)، سوپ شگفت انگیز جنرال موتورز مصرف کنید.
 • روز ششم : هر گونه گوشت، گوشت گاو، مرغ، یا ماهی، به علاوه سبزیجات نامحدود (بدون سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، ذرت، یا نخود فرنگی)
 • روز هفتم : فقط برنج قهوه ای، میوه، آب میوه و سبزیجات.

برنامه غذایی 7 روزه جنرال موتورز

آنچه می توانید بخورید

سوپ شگفت انگیز جنرال موتورز
سوپ شگفت انگیز جنرال موتورزحاوی کرفس، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل دلمه ای و کلم است.

میوه ها و سبزیجات
می توانید در روزهای خاصی میوه و سبزیجات بخورید، مانند:

خربزه
سیب
کلم بروکلی
هویج
اسفناج
گوجه فرنگیها

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  رژیم لاغری یک ماه برای کاهش وزن ۱۰ کیلویی

آنچه شما نمی توانید بخورید

غذاهای فراوری شده

بدون هیچ نوع غذای فرآوری شده، از جمله:

چیپس
کراکر
چوب شور
کیک ها
بیسکویت ها
بستنی و دسرهای دیگر
گرانولا

غذاهای فرآوری شده

دانه ها

هیچ غلاتی مانند نان، برنج و جو دوسر مجاز نیست، یک استثنا برای گیاهخواران وجود دارد که ممکن است به جای منابع پروتئینی برنج قهوه ای بخورند.

میوه ها و سبزیجات

در روزهای خاصی، شما نمی توانید هیچ میوه یا سبزی بخورید یا مجاز به خوردن میوه ها یا سبزیجات خاصی مانند :

سیب زمینیها
ذرت
نخود فرنگی
موز
انبه

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  رژیم تخم مرغ : غذاهای مجاز و برنامه غذایی ۳ روزه

نحوه تهیه رژیم لاغری جنرال موتورز و نکات

انتخاب غذاهایی که در رژیم لاغری جنرال موتورز می خورید لزوما بد نیست (همگی به تنهایی غذاهای سالمی هستند)، اما ترکیباتی که در آنها مجاز به خوردن آنها هستید عجیب به نظر می رسد و حتی می تواند به ایجاد ذهنیت های نگران کننده کمک کند.

اگر رژیم غذایی را بیش از هفت روز در نظر گرفته شده دنبال کنید، این عمل ممکن است منجر به اختلال در عادات غذایی شود.

چیزی به نام زمان بندی “توصیه شده” در رژیم لاغری جنرال موتورز وجود ندارد و این اجباری است. شما در واقع می توانید در هر زمانی از روز که مناسب شماست غذا بخورید، اما فقط مجاز به ترکیب برخی غذاها در روزهای خاصی در طول هفته هستید.

به اندازه کافی جالب توجه است که رژیم غذایی جنرال موتورز هیچ محدودیت کالری یا محدودیت مقدار غذا را مشخص نمی کند. شما مختار هستید که هر چقدر که می خواهید بخورید، اگرچه پرخوری هر غذایی می تواند به پیشرفت کاهش وزن شما آسیب برساند.

ممکن است در رژیم غذایی GM مشکلی با آن نداشته باشید، زیرا همه غذاهای مجاز نسبتاً کم کالری هستند. این بدان معناست که می توانید حجم بیشتری غذا بخورید اما کالری کمتری دریافت کنید.

هنگامی که بین وعده های غذایی گرسنه می شوید، رژیم غذایی جنرال موتورز شما را تشویق می کند که «سوپ شگفت انگیز GM» را بخورید که از کرفس، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل دلمه ای و کلم تشکیل شده است. در حالی که این مواد مغذی هستند، بعید است که این سوپ به کاهش وزن کمک کند.

در هر روز که نیاز به دریافت پروتئین است، گیاهخواران می توانند برنج قهوه ای یا پنیر را به جای مرغ، گوشت گاو یا ماهی جایگزین کنند. به خاطر داشته باشید که اگرچه محتوای پروتئین پنیر ممکن است تا حدودی با منابع پروتئین حیوانی قابل مقایسه باشد، محتوای پروتئین برنج قهوه ای اینطور نیست.

نحوه تهیه رژیم لاغری جنرال موتورز

مزایای رژیم لاغری جنرال موتورز

 • با وجود ویژگی‌های خاص و ساختار ناپایدار، رژیم غذایی GM برخی از ویژگی‌های سلامتی قابل توجه را حفظ می‌کند.
 • شامل غذاهای سالم : اگر سازندگان رژیم غذایی GM هر کاری را درست انجام دادند، این بود که گروهی از مواد غذایی سالم را انتخاب کردند، حتی اگر در طول هفت روز پخش شوند. فواید سلامتی ممکن است به دلیل ساختار رژیم غذایی تقریباً بیهوده باشد، اما با این وجود، انتخاب های غذایی (میوه ها، سبزیجات، پروتئین حیوانی، شیر و سوپ بر پایه سبزیجات) فواید سلامتی خود را دارند. سوپ یک راه عالی برای مصرف سبزیجات و آب است و با افزایش احساس سیری و سیری باعث کاهش وزن می شود.
 • کالری را محدود نمی کند : یکی از نکات بسیار قابل توجه رژیم لاغری جنرال موتورز در مقایسه با سایر رژیم های غذایی مد روز این است که بر محدودیت کالری تأکید نمی کند. البته، خوردن بیشتر میوه ها و سبزیجات واقعاً به کاهش وزن کمک می کند زیرا این محصول دارای تراکم کالری پایینی است.
 • بر هیدراتاسیون تاکید می کند : رژیم غذایی شما را به نوشیدن یک سوپ سبزیجات با آبگوشت تشویق می کند که راهی عالی برای مصرف همزمان مایعات و مواد مغذی است (فقط مراقب میزان مصرف سدیم خود باشید). اما علاوه بر سوپ، رژیم غذایی جنرال موتورز بر هیدراتاسیون تاکید دارد و شما را تشویق می‌کند که همراه و در بین تمام وعده‌های غذایی خود آب زیادی بنوشید.

معایب رژیم لاغری جنرال موتورز

اجازه ندهید مزایای فوق شما را فریب دهد و فکر کنید رژیم GM یک الگوی غذایی پایدار و سالم است. معایب رژیم غذایی جنرال موتورز به شدت بیشتر از جوانب مثبت آن است.

 • تنظیم عجیب و ناپایدار : حتی اگر ادعای جسورانه “تا ۶ کیلوگرم از دست دادن در یک هفته” درست باشد (که به احتمال زیاد اینطور نیست)، این یک راه قابل کنترل برای کاهش وزن نیست. در حالی که کاهش وزن سریع جذاب به نظر می رسد، احتمالاً به جای چربی بدن، وزن آب و توده بدون چربی بدن را کاهش می دهید.
 • ادعاهایی که توسط علم پشتیبانی نمی شود : رژیم لاغری جنرال موتورز ادعاهای بسیار جسورانه ای دارد که توسط هیچ مطالعه علمی معتبر یا سازمان های معتبر و معتبر پشتیبانی نمی شود. و نام یک برند معروف را به خود اختصاص می دهد که ربطی به تغذیه و زندگی سالم ندارد.
 • متعادل نبودن : شواهد محدودی وجود دارد که نشان می‌دهد خوردن میوه به عنوان میان‌وعده می‌تواند به کاهش وزن کمک کند (بر خلاف خوردن تنقلات فرآوری‌شده)، اما خوردن فقط میوه برای یک روز می‌تواند باعث افزایش قند خون و سقوط بدون پروتئین و چربی شود تا به هضم آهسته کمک کند.
 • فاقد مواد مغذی ضروری است : در حالی که رژیم GM شامل برخی از غذاهای مغذی است، شکاف بسیار زیادی در دریافت مواد مغذی ایجاد می‌کند، زیرا به طور کامل دو گروه غذایی اصلی را حذف می‌کند : غلات (مگر اینکه گیاه‌خوار باشید و برنج قهوه‌ای بخورید) و چربی‌های سالم. . بدون غلات کامل، ممکن است با کمبود شدید انرژی دست و پنجه نرم کنید (کربوهیدرات ها منبع انرژی ترجیحی بدن شما هستند) و بدون چربی های سالم، به خوبی، نتایج نامطلوبی ممکن است رخ دهد.
 • ممکن است منجر به تیرگی رابطه با غذا شود : هر گونه رژیم غذایی که گروه های غذایی را محدود می کند می تواند منجر به اختلال در عادات غذایی شود. این چیزی است که باید هنگام وزن کردن گزینه های رژیم غذایی خود در نظر بگیرید، به خصوص اگر در گذشته با اختلالات غذایی دست و پنجه نرم کرده اید. اگر تمایل دارید غذاها را اخلاقی کنید (یعنی به غذاها برچسب “خوب” و “بد” بدهید) رژیم GM ممکن است برای شما مناسب نباشد. ممکن است با رژیمی که قوانین محدودکننده ای اعمال نمی کند و به شما امکان می دهد بسیاری از غذاها و خوراکی های مغذی مصرف کنید، وضعیت بهتری داشته باشید.
نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!