روتین پوست خشک

روتین پوست خشک + (صبح و شب)

خشکی پوست اغلب می تواند یک کابوس باشد، به خصوص در فصل های خشک تر پاییز و زمستان. در غیاب برنامه و روتین پوست خشک، ممکن است هنگام آماده شدن برای مدرسه یا محل کار، مشکلات زیادی ایجاد کند. بدتر زمانی اتفاق می‌افتد که بخواهید برای لذت بردن از یک عصر برفی با دوستان خود بیرون بروید اما نگران نباشید با یک روتین مراقبت از پوست می توانید این مشکل را حل کنید.

این یکی از بدترین احساسات است که انگشتان خود را در امتداد پوست خود بکشید تا آن را خشک، لکه دار و پوسته پوسته کنید. وقتی آرایش خشک می‌کنید، به سرعت به شکل بدی در می‌آید، زیرا شروع به ریزش می‌کند و باعث می‌شود به نظر برسید که در استخری از پودر تالک فرو رفته‌اید.

تعداد افرادی که پوست خشک دارند بیشتر از آن چیزی است که بتوان روی انگشتان خود حساب کرد. در میان دلایل متعدد، کمبود هیدراتاسیون، ژنتیک و عوامل محیطی مهم ترین عامل در نظر گرفته می شوند. اما بیشتر این مشکلات اغلب ناشی از انتخاب نامناسب محصولات پاک کننده روزانه است که رطوبت را از بین می برد و پوست شما را خشک و خارش می کند.

اگر از محصولات متناسب با نوع پوست خود استفاده نمی کنید یا از محصولات مناسب برای نگرانی های پوستی هدفمند استفاده نمی کنید، داشتن پوست خشک شایع تر است. با این حال، این بدان معنا نیست که یک علت گمشده است. شما می توانید مسیری انحرافی داشته باشید و یک روتین پوست خشک را هدف قرار دهید تا پوست نرم، سالم و زیبای خود را بازیابی کنید.

وارد شدن به روتین صحیح مراقبت از پوست

هیچ راه حل یکبار مصرفی برای پوست خشک وجود ندارد، در درجه اول به این دلیل که فرد نمی تواند بافت پوست خود را تغییر دهد. بنابراین مراقبت از بافت پوست شما یک فرآیند مداوم است، به خصوص اگر حساس (چرب یا خشک) باشد. بنابراین باید یک برنامه روتین مراقبت از پوست خشک را فهرست کنید، یکی برای صبح و دیگری برای عصر، و به آن پایبند باشید.

آیا می دانستید؟ یک روال شخصی مراقبت از پوست برای پوست های خشک نیازی به پیچیده و وقت گیر ندارد. یک روال ساده با محصولاتی که با پوست شما سازگار هستند، باعث آبرسانی و جوانسازی آن می شود.

روتین صحیح مراقبت از پوست

روتین مراقبت از پوست برای پوست های خشک

روتین صبحگاهی

روتین صبحگاهی به برنامه مراقبت از پوست صبح زود شما اشاره دارد. از آنجایی که همه ما سعی می کنیم یک روز را مثبت شروع کنیم، منطقی است که روز خود را با یک برنامه پاکسازی، تقویت کننده و مرطوب کننده (CTM) مناسب برای بهترین نتایج شروع کنیم.

مرحله ۱ : پوست خود را تمیز کنید

از یک شوینده بدون سولفات برای از بین بردن چربی، کثیفی و عرقی که ممکن است در طول شب روی صورت شما جمع شده باشد، استفاده کنید. پاک کننده های حاوی کرم یا روغن معمولا برای پوست های خشک بهترین هستند. علاوه بر این، پاک کننده های مبتنی بر کرم به دلیل بافت ضخیم، آبرسانی بیشتری به پوست شما می بخشند.

مرحله ۲ : آن را تقویت کنید

در مرحله ای بعدی روتین پوست خشک از یک تونر بدون الکل برای آبرسانی و آماده سازی پوست برای محصولات مراقبت از پوست خود استفاده کنید. استفاده از تونر صورت بدون سم برای پوست های خشک در هند، پوست صورت شما را شاداب می کند، چربی های طبیعی را از بین نمی برد و تعادل pH پوست را حفظ می کند.

مرحله ۳: مقداری سرم، لطفا!

در مرحله بعد، سرم مغذی مورد نظر خود را اعمال کنید. در حالی که ممکن است گزینه های مختلفی در بازار وجود داشته باشد، انتخاب گزینه ای که نیازهای منحصر به فرد پوست شما را برآورده می کند ضروری است. اگر پوست خشکی دارید استفاده از آن با خاصیت آبرسانی بهتر است.

سرم برای مراقبت از پوست

مرحله ۴ : اکنون کرم دور چشم!

برای تغذیه و روشن شدن آن، کمی از کرم دور چشم سبک را زیر چشمان خود بکشید. از آنجایی که پوست زیر چشم بسیار شکننده است، هنگام ماساژ پوست زیر چشم باید از حرکات سبک استفاده کنید. استفاده از کرم دور چشم مرطوب کننده می تواند از سیاهی دور چشم و کیسه های پف کرده دور چشم جلوگیری کند.

مرحله ۵ : پوست خود را مرطوب کنید

از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا تمام مزایایی را که محصولات شما برای روتین پوست خشک استفاده کرده اید را حفظ کند. همچنین پوست را آبرسانی کرده و به تقویت سد رطوبتی طبیعی پوست کمک می کند. برای پوست های خشک، توصیه می کنیم از مرطوب کننده های مبتنی بر کرم استفاده کنید تا پوست شما برای مدت طولانی تری هیدراته بماند. همچنین می توانید از روغن گل رز برای به دست آوردن نتایج مشابه استفاده کنید.

مرحله ۶ : ضد آفتاب را نادیده نگیرید

آن را با کرم ضد آفتاب غیر چرب با SPF 30 یا بیشتر بپوشانید. استفاده از کرم ضد آفتاب چه در داخل خانه و چه در خارج از منزل ضروری است. هنگامی که در خارج از منزل هستید، کرم ضد آفتاب به عنوان یک سد محافظ عمل می کند که به محافظت از پوست شما در برابر آلاینده های محیطی و اشعه های مضر UV کمک می کند که می توانند پوست شما را خراب کنند. اگر مرطوب کننده شما قبلا دارای SPF است، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

نکته : هزینه نباید عامل تعیین کننده ای در هنگام خرید باشد. استفاده از محصولات مراقبت از پوست ارزان و ساده اغلب ممکن است هزینه کمتری برای شما داشته باشد اما ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند تورم و خارش نیز شود.

روتین پوست خشک ضد افتاب

روال شب

پوست به طور طبیعی خود را در هنگام خواب ترمیم می کند. از این رو، خلاص شدن از شر محرک ها و ارائه مواد مغذی اضافی قبل از تسلیم شدن، حیاتی است. این کار را می توان با استفاده از بهترین کیفیت محصولات ضروری مراقبت از پوست برای روتین پوست خشک انجام داد.

مرحله ۱ : آرایش را پاک کنید

پاک کننده های ملایم را انتخاب کنید تا تمام آثار آرایش شما پاک شود. رز مایسلار آب ایمن و ملایم ما به شما کمک می کند تا کار را بدون سر و صدا انجام دهید. همچنین دارای یک برس سیلیکونی داخلی است که به آرامی کثیفی و کثیفی را بدون ایجاد اختلال در چربی طبیعی پوست پاک می کند.

مرحله ۲ : پاکسازی

صورت خود را با یک شوینده بدون مواد شیمیایی بشویید تا منافذ را تمیز کنید و هرگونه کثیفی یا کثیفی باقی مانده در طول روز را از بین ببرید. بهتر است از شستشوی صورت با سرکه سیب یا شستشوی صورت درخت چای استفاده کنید که برای افرادی که سعی در طراحی یک روتین پوست خشک مناسب است.

روتین پوست خشک پاک کردن آرایش

مرحله ۳ : دوباره آن را تقویت کنید!

برای آبرسانی به پوست خود با یک تونر ادامه دهید. همچنین به حذف سبوم اضافی همراه با گرد و غبار، کثیفی و آرایش باقیمانده کمک می کند. استفاده از یک تونر بدون سم نیز منافذ پوست را تازه و سفت می کند.

مرحله ۴ : از روغن یا سرم صورت استفاده کنید

برای آبرسانی و تغذیه عمیق پوست از روغن یا سرم صورت استفاده کنید. همچنین از ایجاد اسکار جلوگیری می کند و سلول های پوست را تغذیه می کند و آنها را در برابر تغییرات فصلی مقاوم تر می کند. روغن یا سرم صورت کاملاً مکمل شستشوی صورت است.

مرحله ۵ : کرم دور چشم

کرم دور چشم را در نواحی حساس دور چشم بمالید تا آبرسانی و روشن‌تر شود و ظاهر سیاهی و چین و چروک را کاهش دهد. این محصول مراقبت از پوست نیز به شما کمک می کند تا پف را از بین ببرید.

مرحله ۶ : کرم شب یا مرطوب کننده

برای یک روتین پوست خشک بهتر پوست خود را با کرم شب یا مرطوب کننده بپوشانید. از آنجایی که پوست ما در شب شل می شود و روند بازسازی سلولی کندتر را طی می کند، مقداری رطوبت را از دست می دهد. اینجاست که استفاده از مرطوب کننده کمک می کند.

کرم شب

مرحله ۷ : ماسک های خواب، لطفا!

ماسک‌های خواب انقلابی در رژیم مراقبت از پوست ایجاد می‌کنند. ماسک خواب به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست استفاده می شود. یک ماسک خواب پوست شما را هیدراته می کند، زیرا به خواب زیبایی خود ادامه می دهید. به عنوان برخی از کمتر شناخته شده ترین و بهترین محصولات مراقبت از پوست، به شما کمک می کند پوستی نرم، لطیف و شبنم دار از خواب بیدار شوید.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!