رابطه در پریودی

رابطه در پریودی ؛ آیا در پریودی می توان رابطه داشت؟

بله، می توانید در زمان پریود رابطه جنسی داشته باشید. هیچ مدرک علمی مبنی بر مضر بودن رابطه در پریودی برای سلامتی شما وجود ندارد

برخی از افراد متوجه می شوند که داشتن رابطه جنسی در حالی که در دوره قاعدگی هستند مزایایی مانند کمک به علائم پریود دارد. برخی از افراد رابطه جنسی پریود را لذت بخش تر از رابطه جنسی در زمان های دیگر ماه می دانند.

با این حال، همیشه مهم است که رابطه جنسی ایمن را انجام دهید. اگر در دوره قاعدگی بارداری داشته باشید، می توانید باردار شوید. همچنین می توانید به عفونت های مقاربتی (STIs) مبتلا شوید.

در این مقاله به مزایای “رابطه در پریودی”، ملاحظات ایمنی که در صورت داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی باید در نظر داشته باشید، و اینکه چگونه رابطه جنسی پریود را کمتر نامرتب کنید، می پردازیم.

فواید رابطه در پریودی

داشتن رابطه جنسی در پریودی می تواند باعث ایجاد تغییرات فیزیولوژیکی در بدن شما شود که ممکن است فواید زیادی داشته باشد.

تسکین گرفتگی عضلات

گرفتگی های پریود به این دلیل اتفاق می افتد که رحم شما در حال انقباض است. انقباضات به آن کمک می کند تا پوشش خود را که به عنوان خونی که در طول قاعدگی شما خارج می شود، از بین ببرد.

برخی از افراد دارای رحم متوجه می شوند که ارگاسم به تسکین دردهای قاعدگی کمک می کند. ارگاسم باعث انقباض و سپس رها شدن ماهیچه های رحم می شود که تنش مداوم را کاهش می دهد.

رابطه جنسی همچنین باعث ایجاد اندورفین با احساس خوب می شود که می تواند به شما کمک کند تا ذهن شما را از درد و ناراحتی پریود دور کند.

گرفتگی عضلات

یک دوره کوتاهتر

انقباضات عضلانی در طول ارگاسم به پاکسازی محتویات رحم شما کمک می کند. در تئوری، اگر دیواره رحم شما سریعتر ریزش کند، می توانید دوره کوتاه تری داشته باشید. با این حال، هیچ مدرک علمی برای تأیید این ادعا وجود ندارد.

بدون نیاز به روان کننده

اگر واژن شما خشک است، جریان قاعدگی می تواند به عنوان یک روان کننده طبیعی عمل کند. این می‌تواند رابطه جنسی را راحت‌تر کند و نیاز به محصولات روان کننده را که در فروشگاه خریداری می‌شود کاهش دهد.

رحم شما در حال انقباض است. انقباضات به آن کمک می کند تا پوشش خود را که به عنوان خونی که در طول قاعدگی شما خارج می شود، از بین ببرد.

برخی از افراد دارای رحم متوجه می شوند که ارگاسم به تسکین دردهای قاعدگی کمک می کند. ارگاسم باعث انقباض و سپس رها شدن ماهیچه های رحم می شود که تنش مداوم را کاهش می دهد.

رابطه جنسی همچنین باعث ایجاد اندورفین با احساس خوب می شود که می تواند به شما کمک کند تا ذهن شما را از درد و ناراحتی پریود دور کند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  ۱۰ فواید رابطه جنسی برای سلامتی

تسکین سردرد

سردرد یکی از علائم رایج دوره مربوط به تغییرات هورمونی است. مطالعات نشان داده اند که فعالیت جنسی ممکن است سردرد را تسکین دهد

محققان نمی‌دانند چرا، اما فکر می‌کنند که ترشح اندورفین در طول رابطه جنسی به کاهش درد سردرد کمک می‌کند.

رابطه جنسی در پریودی کاهش سردرد

ملاحظات ایمنی برای رابطه جنسی پریود

در حالی که داشتن رابطه در پریودی  بی خطر است، اما همچنان باید رابطه جنسی ایمن را انجام دهید. این به معنای محافظت از خود در برابر بارداری، بیماری های مقاربتی و سایر خطرات است.

خطر بارداری

شانس شما برای باردار شدن بسته به جایی که در سیکل خود هستید متفاوت است. در حالی که ممکن است در صورت داشتن رابطه جنسی در پریودی  احتمال باردار شدن نداشته باشید، غیرممکن نیست.

برخی از افراد سیکل‌های قاعدگی کوتاه‌تر یا بی‌نظمی‌های قاعدگی دارند که بر زمان تخمک‌گذاری (آزاد شدن تخمک) تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، اسپرم می تواند تا پنج روز در دستگاه تناسلی زنده بماند. این بدان معناست که لقاح می تواند بعد از رابطه جنسی شما اتفاق بیفتد.

اگر در تلاش برای باردار شدن نیستید، مطمئن شوید که هنگام رابطه جنسی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنید، حتی اگر در دوران قاعدگی هستید.

عفونت های مقاربتی

عفونت های مقاربتی (STI) یکی از خطرات اصلی رابطه جنسی هستند، اما داشتن رابطه جنسی پریود می تواند احتمال ابتلا به آنها را افزایش دهد. اگر فرد مبتلا به اچ آی وی یا هپاتیت در حین قاعدگی رابطه جنسی داشته باشد، شریک زندگی او در معرض خطر هستند زیرا این ویروس ها می توانند از طریق تماس با خون منتقل شوند.

تغییرات واژن که در طول دوره قاعدگی اتفاق می افتد در واقع می تواند فرد را در برابر عفونت ها آسیب پذیرتر کند. داشتن رابطه جنسی محافظت نشده در طول قاعدگی یا هر زمان دیگری خطر ابتلا به سایر بیماری های مقاربتی مانند تبخال را افزایش می دهد.

اگر رابطه جنسی پریود دارید، از کاندوم برای جلوگیری از ابتلا یا انتشار یک بیماری مقاربتی استفاده کنید.

تامپون

اگر تامپون را در زمان پریود قرار داده اید، فراموش نکنید که قبل از رابطه جنسی آن را بردارید. یک تامپون فراموش شده می تواند در طول رابطه جنسی به عمق واژن فشار داده شود و باعث عفونت شود.

تامپونی که در عمق کانال واژن قرار می گیرد ممکن است نیاز به برداشتن توسط یک ارائه دهنده داشته باشد. اگر خودتان قادر به برداشتن تامپون نیستید، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

تامپون

نکات برنامه ریزی

داشتن رابطه جنسی در طول قاعدگی ممکن است کثیف شود. با این حال، با کمی برنامه ریزی از قبل، می توانید آشفتگی را به حداقل برسانید و تمرکز خود را بر صمیمیت حفظ کنید.

به روزهای روشن بچسبید

مقدار خون ممکن است شما و همسرتان را به اندازه کافی برای جلوگیری از رابطه در پریودی آزار ندهد. اگر اینطور است، به این فکر کنید که چه زمانی جریان قاعدگی شما کمتر است.

به عنوان مثال، اگر می‌دانید که در روزهای سه تا پنج پریودتان خونریزی بسیار ملایمی دارید، ممکن است بخواهید در آن روزها به جای روزهای سنگین‌تر، رابطه جنسی داشته باشید.

جریان را کاهش دهید

ممکن است بخواهید از فنجان قاعدگی (یک وسیله کوچک و انعطاف پذیر که جایگزینی برای تامپون و پد است) در طول رابطه جنسی استفاده کنید. فنجان خون را هنگام عبور از دهانه رحم جمع‌آوری می‌کند و این امر باعث کاهش مقدار خون در کانال واژن در طول قاعدگی می‌شود.

شریک زندگی شما نباید فنجان را احساس کند و نشت نمی کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است در هنگام رابطه جنسی با استفاده از این دستگاه احساس ناراحتی کنند. واژن ممکن است شلوغ باشد یا درد خفیفی ایجاد کند.

از پزشک خود بپرسید که آیا فنجان قاعدگی ترجیحی شما برای استفاده در طول رابطه جنسی بی خطر است یا خیر. به خاطر داشته باشید که فنجان پیشگیری از بارداری نیست. در برابر بارداری یا بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

گزینه دیگر برای کاهش جریان قاعدگی، اسفنج ضد بارداری واژینال است که خون را مانند فنجان قاعدگی در قسمت بالایی واژن به دام می اندازد.

اسفنج ممکن است به اندازه یک فنجان در جمع آوری خون موثر نباشد، اما ممکن است راحت تر باشد. همچنین از مزایای اضافی جلوگیری از بارداری برخوردار است.

یک فنجان قاعدگی یا اسفنج ضد بارداری واژینال باید بلافاصله پس از رابطه جنسی برداشته شود.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  آیا رژیم غذایی باعث عقب افتادن پریود میشود؟

حوله و دستمال کاغذی در دست داشته باشید

قبل از داشتن رابطه جنسی، مقداری حوله را پایین بیاورید تا ملحفه، تشک یا مبلمان خود را از خونگیری در آنها محافظت کنید. دستمال‌ها را در نزدیکی خود نگه دارید تا وقتی کارتان تمام شد، خودتان را با آن پاک کنید.

موقعیت مبلغان را انتخاب کنید

خوابیدن به پشت هنگام رابطه جنسی می تواند جریان خون را کاهش دهد. ممکن است بخواهید مراقب نفوذ عمیق باشید زیرا دهانه رحم در طول قاعدگی پایین تر و حساس تر است.

اگر در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی یا درد کردید، متوقف شوید و به همسرتان بگویید. آهسته پیش بروید و ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید که هر دو راحت هستید.

رابطه جنسی دوش را امتحان کنید

دوش آب جاری می تواند به از بین بردن هر گونه جریان قاعدگی کمک کند. همچنین می توانید یک جلسه حمام صمیمی لذت بخش داشته باشید و با یک اسفنج صابونی به یکدیگر یک مالش حسی پشت سر داشته باشید.

آیا می توانم در دوران پریودم رابطه جنسی دهانی داشته باشم؟

داشتن رابطه جنسی دهانی در طول قاعدگی بی خطر است. اگر نگران نشتی هستید، از فنجان قاعدگی، اسفنج ضد بارداری یا تامپون استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید چیزی در واژن خود قرار دهید، می‌توانید از یک بند دندانی نیز استفاده کنید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!