درمان خانگی گال

بهترین راه درمان خانگی گال : ۷ درمان طبیعی که سریع عمل می کنند

اگر تا به حال گال داشته اید، می دانید که چقدر می توانند آزاردهنده و منزجر کننده باشند. خبر خوب این است که درمان‌های خانگی برای گال و بثورات طبیعی وجود دارد که نه تنها موثر هستند، بلکه به سلامت کل پوست شما نیز کمک می‌کنند. بیایید بهترین درمان خانگی گال برای این وضعیت ناراحت کننده بررسی کنیم.

۷ درمان خانگی برای گال

۱. فلفل کاین

فلفل کاین برای مبتلایان به گال مفید است زیرا می توان از آن برای کاهش درد ناشی از گال استفاده کرد. کاین حاوی کپسایسین است، یک ماده شیمیایی که هنگام استفاده روی پوست، درد را کاهش می دهد. کپسایسین همچنین می تواند خارش را با حساسیت زدایی از نورون های پوست تسکین دهد. با این حال، یک مطالعه نشان داد که می تواند باعث احساس سوزش شود که ۳۰ درصد از بیماران هنگام استفاده موضعی از کپسایسین تجربه می کنند.

حتی ادعاهایی وجود دارد که استفاده از فلفل کاین روی پوست می تواند کنه های گال را از بین ببرد و یک درمان خانگی گال موثر است. هیچ مطالعه ای برای تایید این ادعاها وجود ندارد، اما بسیاری از افرادی که با گال سروکار دارند، توانایی کاین را در کشتن انگل ها در صورت استفاده موضعی تایید کرده اند. یکی از راه های استفاده از کاین این است که یک فنجان به آب گرم حمام اضافه کنید، در حمام بنشینید تا آب سرد شود و سپس بدن خود را بشویید. اطمینان حاصل کنید که کاین وارد چشم شما نمی شود، زیرا ممکن است بسوزد یا نیش بزند. همچنین می توانید با کاین و یک تا دو قطره آب خمیر درست کنید. خمیر را روی لانه های قابل مشاهده زیر سطح پوست بمالید.

درمان خانگی گال فلفل کاین

۲. مرهم ببر

مومیایی ببر یک کرم موضعی است که برای درمان خانگی گال استفاده می شود و همچنین برای  کاهش التهاب و تسکین دردهای عضلانی و درد استفاده می شود. به عنوان یک عامل ضد درد عمل می کند زیرا حاوی کافور و روغن میخک است. مومیایی ببر، کنه‌های خارش را از بین نمی‌برد یا هجوم گال را درمان نمی‌کند، اما در طول دوره انتظار پس از درمان معمولی تسکین می‌دهد.

۳. روغن دانه انیسون

با توجه به یک بررسی علمی منتشر شده در “Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. نسخه دوم، روغن استخراج شده از دانه های آنیس فعالیت حشره کشی را نشان می دهد. می توان از آن به صورت موضعی برای درمان گال و همچنین شپش سر استفاده کرد. استفاده از روغن انیسون برای زنان باردار توصیه نمی شود، با این حال، کتاب توصیه می کند.

روغن دانه انیسون

۴. روغن چریش

روغن چریش برای کشتن کنه های گال شناخته شده است و از توانایی آنها برای رشد و تکثیر جلوگیری می کند. چریش همچنین درد را بی حس می کند و خارش را تسکین می دهد و برای درمان خانگی گال نیز عالی است.

مطالعه ای که در هند انجام شد ۸۱۴ بیمار مبتلا به گال را که از خمیر تهیه شده از روغن چریش و زردچوبه برای درمان استفاده می کردند، مورد ارزیابی قرار داد. در ۹۷ درصد موارد طی سه تا ۱۵ روز درمان به دست آمد. به علاوه هیچ واکنش سمی یا نامطلوبی مشاهده نشد. محققان ادعا می کنند که این یک جایگزین ایمن و موثر است که همچنین ارزان و به راحتی در دسترس است، که می تواند به ویژه در هنگام درمان روستائیان یا جوامع در کشورهای در حال توسعه مهم باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  لیکن پلان چیست و چگونه درمان می شود

۵. روغن میخک

روغن میخک دارای خواص ضد درد، ضد میکروبی و ضد التهابی است. می توان از آن برای خشک کردن تاول ها و بثورات گال استفاده کرد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ توانایی روغن میخک را برای درمان کنه های گال برداشت شده از خوک ها و خرگوش ها آزمایش کرد. نتایج آزمایش‌های زیستی نشان داد که روغن میخک در برابر کنه‌های گال بسیار سمی است و کنه‌ها را ظرف یک ساعت از تماس می‌کشد. یکی از اجزای اصلی روغن میخک، به نام اوژنول، سطوح سمیت قابل مقایسه با بنزیل بنزوات را نشان داد. (۸) ۱۰ قطره روغن میخک را با یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل برای تسکین پوست ترکیب کنید. دو بار در روز آن را روی ناحیه مورد نظر مالیده کنید.

درمان خانگی گال روغن میخک

۶. روغن رزماری

کاربردها و فواید روغن رزماری شامل قدرت بالقوه برای جلوگیری از هجوم گال است. روغن رزماری همچنین درد را کاهش می دهد و از ایجاد عفونت های ثانویه جلوگیری می کند. مطالعه ای که در دانشگاه جنگلداری شمال شرقی در چین انجام شد نشان داد که رزماری و میخک وقتی با هم ترکیب شوند دارای فعالیت ضد میکروبی قابل توجهی هستند و می توانید یک درمان خانگی برای گال باشد.

۷. روغن درخت چای

روغن درخت چای در صورت استفاده موضعی با کنه ها و انگل های گال مبارزه می کند. این ماده حاوی ترپنوئیدها است که ترکیبات ضد میکروبی هستند که قادر به درمان گال بالای پوست و زیر پوست هستند. همچنین یکی از بهترین درمان خانگی گال است.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  چگونه از گال جلوگیری کنیم؟

یک مطالعه منتشر شده در Archives of Dermatology نشان داد که روغن درخت چای با ترپنوئیدهای اکسیژن دار جزء فعال اصلی، نقش بالقوه ای به عنوان یک درمان موضعی جدید برای گال دارد. درمان با روغن درخت چای در کاهش زمان بقای کنه‌ها بر روی یک زن ۲۰ ساله با گال پوسته‌دار بسیار موثر بود. ظرف سه ساعت پس از جمع آوری، کنه های گال در تماس مستقیم مستقیم با محصول روغن درخت چای قرار گرفتند و در عرض پنج دقیقه شروع به مردن کردند.

روغن درخت چای

مقاله ای که در Future Microbiology منتشر شده حتی نشان می دهد که روغن درخت چای ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی جایگزین عمل کند، که اکنون بیش از هر زمان دیگری به دلیل ظهور دارو و مقاومت در برابر ایورمکتین خوراکی و پرمترین، و افزایش نگرانی در مورد کنترل آتی گال مورد نیاز است. به ویژه در موارد شدید و مناطق آندمیک که برنامه های درمانی مکرر جامعه در آنجا اجرا می شود.

۲.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!