20 درمان خانگی سنگ کلیه

0
اشتراک گذاری‌ها

آیا متوجه کدر شدن ادرار یا احساس سوزش می شوید؟ آیا احساس درد شناور در پشت شکم دارید؟ اینها ممکن است نشانه سنگ کلیه باشد. قبل از اینکه بزرگ شوند و درد ایجاد کنند، باید فوراً در درمان سنگ کلیه اقدام کنید. در کنار داروهای معمولی، موارد زیر درمان خانگی سنگ کلیه هستند که می توانند به دفع این رسوبات و محافظت از سلامت کلیه ها کمک کنند. در این مقاله به روش‌های خانگی برای درمان سنگ کلیه بدون جراحی سنگ کلیه اشاره می‌کنیم.

بهترین درمان های خانگی برای درمان سنگ کلیه

در زیر لیستی از 20 درمان خانگی برای سنگ کلیه وجود دارد که در درمان آنها مفید است.

نوشیدن مقدار زیادی آب

آب برای درمان طبیعی سنگ کلیه ضروری است. این ساده ترین درمان خانگی برای درمان سنگ کلیه است که کل سیستم را تمیز می کند. آب سموم و سنگ ها را از بدن دفع می کند. نوشیدن حدود 10 لیوان آب در روز برای بهترین نتیجه توصیه می شود.

نوشیدن آب

ریشه قاصدک

به عنوان مقوی کلیه و همچنین پاک کننده عمل می کند. ریشه قاصدک گیاهی عالی است که می تواند برای درمان روزانه سنگ کلیه استفاده شود. مصرف 500 میلی گرم عصاره خشک قاصدک دو بار در روز ممکن است به کاهش علائم سنگ کلیه یا جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کمک کند. قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد.

آب انار

یکی دیگر از بهترین درمان ها خانگی برای سنگ کلیه آب انار است. آب انار تازه را باید هر روز بیرون بیاورید و بدون شکر مصرف کنید. خواص قابض و ترش این میوه برای از بین بردن سنگ کلیه مفید است.

درمان طبیعی سنگ کلیه آب انار

انگور خرس

این به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن مشکلات سنگ کلیه سالهاست که استفاده می شود. این به مبارزه با تمام عفونت های اندام کمک می کند و دستگاه ادراری را تمیز می کند تا از پیشگیری و درمان سنگ اطمینان حاصل شود. دوز انگور حرس به عوامل مختلفی مانند سن، سلامت و شدت بستگی دارد.

درمان خانگی سنگ کلیه با سرکه سیب و عسل

سرکه سیب به دلیل خاصیت اسیدی و ترکیب عسل خام با سرکه سیب در از بین بردن سنگ کلیه موفق است. این خاصیت قلیایی کردن ادرار را دارد. همچنین، برای دریافت بهترین نتیجه، می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به ۶ تا ۸ اونس آب اضافه کنید و در طول روز بنوشید. افراد مبتلا به دیابت باید هنگام مصرف این دارو نکاتی را رعایت کنند.

سرکه سیب و عسل

ریحان و عسل

ریحان مقوی کلیه ها است. این یکی از درمان های خانگی برای از بین بردن سنگ کلیه از کلیه است.

برگ های ریحان را بردارید و آب آن را بگیرید
حالا یک قاشق چایخوری آب ریحان تازه با مقداری عسل خام
این مخلوط را حداقل 3 بار در روز مصرف کنید
برای نتایج مشهود باید برای 5 ماه آینده صبح زود مصرف شود
در آب ریحان آنتی اکسیدان ها و عوامل ضد التهابی وجود دارد که به شما در از بین بردن سنگ کلیه کمک می کند.

سبزه گندم

سبزه گندم یکی از موثرترین داروهای خانگی برای دفع سنگ کلیه برای مردان است. در کنار درمان سنگ کلیه، مصرف آب سبزه گندم نیز تمام مشکلات کلیه را برطرف می کند. یک لیوان آب سبزه گندم با آب لیمو یک راه عالی برای رفع مشکلات است. مصرف 3 بار در روز ممکن است جریان ادرار را افزایش دهد. مصرف آن با معده خالی ممکن است خطر تهوع را کاهش دهد.

درمان خانگی سنگ کلیه سبزه گندم

درمان خانگی سنگ کلیه با لوبیا قرمز

سطوح بالای فیبر موجود در لوبیا برای پاکسازی اندام عالی است و به از بین بردن سنگ ها کمک می کند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که آنها را در وعده های کوچک در رژیم غذایی خود بگنجانید. آنها می توانند نتایج را همراه با فواید بسیاری از مواد مغذی برای بدن به شما ارائه دهند.

کرفس

اگر یک لیوان آب کرفس بخورید که بهترین درمان خانگی برای سنگ کلیه است. کرفس دارای خواص ضد اسپاسم است اما به پاکسازی سموم از اندام نیز کمک می کند. خواص ادرارآور کرفس نیز کمک می کند.

درمان طبیعی سنگ کلیه آب کرفس

روغن زیتون

روغن زیتون برای سنگ کلیه نیز مفید است. هنگامی که روغن زیتون با آب لیمو یا سرکه مخلوط می شود، نوشیدنی عالی تولید می کند که می تواند سنگ کلیه را در زمان بسیار کمتری درمان کند. همچنین از درون شما را سالم می کند و خبرهای خوبی در مورد سلامتی به شما می دهد.

جوش شیرین

جوش شیرین ماده ای است که به از بین بردن محیط اسیدی بدن کمک می کند. این به این دلیل است که سنگ ها در محیط اسیدی تقویت می شوند و جوش شیرین به حذف آن کمک می کند. می توانید ½ قاشق چایخوری جوش شیرین را با 2 قاشق سرکه سیب مخلوط کنید و سپس محلول را دو بار در روز پس از دم کرده مصرف کنید.

جوش شیرین

درمان خانگی سنگ کلیه با آب گرم

این یک درمان خانگی سنگ کلیه است، آب گرم بهترین است، اما باید به خاطر داشته باشید که باید آن را با مقداری سرکه سیب مخلوط کنید. همچنین می توانید آب گرم را با عسل مصرف کنید، برای بهترین نتیجه این آب را دو بار در روز مصرف کنید.

عسل و جوش شیرین

هنگامی که سرکه سیب به عنوان ثابت در هر درمانی عمل می کند، ترکیب جوش شیرین و عسل در کنار آن برای به دست آوردن فواید کامل درمان عمل می کند. یک فنجان بزرگ آب بردارید و این ¼ قاشق چایخوری جوش شیرین و مقدار مناسبی از عسل را به آن اضافه کنید. این را به عنوان یکی از درمان های طبیعی برای سنگ کلیه مصرف کنید.

روغن زیتون و آبلیمو

ترکیب روغن زیتون با اسید سیتریک موجود در آب لیمو بهترین دارو برای درمان سنگ کلیه است. دو اونس روغن زیتون و آب لیمو را با هم مخلوط کنید، دو اونس سرکه سیب را در آب مخلوط کنید. حالا این دو محلول را با هم مخلوط کرده و روزی دو بار مصرف کنید.

روغن نارگیل

اگر به این فکر می کنید که چگونه سنگ کلیه را به طور طبیعی حل کنید، باید روغن نارگیل را امتحان کنید. این ماده می تواند سنگ ها را دفع کند و از کلیه های شما محافظت کند. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با مقدار مساوی روغن نارگیل مخلوط کنید. حالا این دو را خیلی خوب مخلوط کرده و در آب گرم مخلوط کنید. آن را تکان دهید تا با روغن مخلوط شود و آن را دو بار در روز مصرف کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه با روغن نارگیل

درمان خانگی سنگ کلیه با آب لیموی خام

چگونه به طور طبیعی از شر سنگ کلیه خلاص شویم؟ پاسخ با آب لیمو است. مطالعات نشان داده اند که مصرف ½ فنجان آب لیمو در روز باعث افزایش سیترات در ادرار می شود. این در پیشگیری از سنگ کلیه در حین دفع آنها استفاده می شود.

آب لیمو را از لیمو خارج کنید و آب را با آن مخلوط نکنید. آن را به صورت خام مصرف کنید زیرا اسید سیتریک به حل شدن و تجزیه سنگ کلیه کمک می کند. به همین دلیل است که برای بهبودی سریع باید 2 تا 3 بار در روز از آن استفاده کنید.

لیمو و شکر

اگر می خواهید سنگ کلیه را به طور طبیعی از بین ببرید، لیمو و شکر نیز راه حلی برای کسانی است که از سنگ کلیه رنج می برند. در حالی که آب لیموی خام خوب است و می توانید آب و شکر را نیز اضافه کنید تا خوشمزه تر شود. این به شما کمک می کند تا به سرعت سنگ کلیه را دفع کنید. این یکی از ساده ترین درمان های خانگی است.

چای دم اسب

این یکی از بهترین درمان های خانگی برای درد سنگ کلیه است. همچنین متخصصان بر نوشیدن این چای در طول روز تاکید دارند. ثابت شده است که مشکلات سنگ کلیه را برطرف می کند.

چای دم اسب

تکه های یخ طعم دار

تکه های یخ راهی عالی برای هیدراته نگه داشتن بدن شما هستند، همچنین احساس شادابی خواهید داشت. این روش را امتحان کنید تا تکه های یخ مغذی شود، یک لیمو یا میوه دیگری که برای درمان سنگ کلیه موثر است، بگیرید، آب میوه را بیرون بیاورید و سینی های یخ را با آن پر کنید، آن را فریز کنید تا تکه های یخ طعم دار شکل بگیرد.

برگ گزنه

چای برگ گزنه همچنین به از بین بردن رسوبات معدنی از کلیه ها و جلوگیری از تبدیل شدن آنها به سنگ کمک می کند. حدود ۲ تا ۳ قاشق از برگ های خشک گزنه را بردارید و با آب داغ مخلوط کنید. اجازه دهید برگ‌ها نفوذ کنند و محلول را ۲ تا ۳ بار در روز بنوشید.

برگ گزنه

این درمان های خانگی برای سنگ کلیه ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای مهار این مشکلات است. می توانید این روش ها را با داروهای معمولی خود امتحان کنید تا نتایج سریع تری به دست آورید.

به عبارت دیگر، تغییر رژیم غذایی سالم پر از میوه های تازه مانند لیمو و انار، کاهش مصرف نوشابه، غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های الکلی قطعا شما را از مشکلاتی مانند سنگ کلیه دور می کند. همچنین اگر این درمان های خانگی به شما در درمان سنگ کلیه کمک نمی کند، با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد شده

محبوب ترین ها

خوش آمدید!

ورود به حساب کاربری خود در زیر

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای تنظیم مجدد رمز عبور خود وارد کنید.