درمان خانگی زانو درد

درمان خانگی زانو درد

اگر در زانوهای خود احساس درد و ناراحتی می کنید، تنها نیستید. سالانه حدود ۱۸ میلیون نفر برای درمان زانو درد خود به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنند یا به دنبال درمان خانگی زانو درد هستند.

این می تواند فعالیت های روزانه مانند ورزش، بالا رفتن از پله ها و کارهای خانه را مختل کند. برای بسیاری، این درد ناشی از آرتروز است، یک بیماری مزمن و دژنراتیو که باعث التهاب مفاصل به دلیل تجزیه تدریجی غضروف زانو می شود. این شایع ترین شکل آرتریت است و گفته می شود که حدود ۳۰ درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد

اگر درد شدید یا بدتر شدن علائم دارید، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. برای کسانی که درد زانو خفیف یا متوسط ​​دارند، درمان‌های طبیعی زیادی وجود دارد که می‌توانید در خانه برای تسکین به آن‌ها مراجعه کنید، از درمان‌های موضعی گرفته تا تغییر سبک زندگی.

درمان های موضعی

ممکن است به تازگی از یک دویدن طولانی به خانه آمده باشید و متوجه شده باشید که زانوهایتان ناراحتی خفیفی دارند اما می خواهید از مصرف داروهای خوراکی برای تسکین درد خودداری کنید. چندین درمان موضعی در دسترس می تواند کمک کند.

کرم و مالش کپسایسین

کپسایسین ماده فعال فلفل چیلی است که در صورت استفاده به شکل پماد، لوسیون و تکه های پوستی پوستی می تواند درد را تسکین دهد. کپسایسین علت احساس سوزشی است که شما با فلفل چیلی مرتبط می‌کنید، و برخی تحقیقات نشان می‌دهد که سلول‌های عصبی را از مواد شیمیایی که پیام‌های درد را به مغز شما ارسال می‌کنند، تخلیه می‌کند.

یک گزارش در سال ۲۰۱۴ شواهد ثابتی را نشان داد که درمان‌های کپسایسین برای تسکین درد استئوآرتریت مؤثر هستند. برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که چندین بار در روز استفاده شود. همچنین باید ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از پوست آزمایش کنید تا مطمئن شوید که واکنش آلرژیک ندارید. همچنین از استفاده از محصولات کپسایسین روی پوست شکسته یا زخم های باز خودداری کنید.

کرم و مالش کپسایسین

روغن ضروری

اسانس‌ها به عصاره‌های گیاهی غلیظی اطلاق می‌شوند که به روغن‌هایی تقطیر می‌شوند، که در طب جایگزین مدرن رایج استفاده می‌شوند، اما برای قرن‌ها بخشی از درمان‌های دارویی بوده‌اند. روغن‌های ضروری توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تنظیم نمی‌شوند، بنابراین هر کسی که از آنها استفاده می‌کند باید با احتیاط عمل کند. این روغن‌ها جزء کلیدی رایحه‌درمانی هستند، که در آن عطرهای این محصولات گیاهی سیگنال‌هایی را به مغز برای تسکین درد منتشر می‌کنند، به‌ویژه وقتی صحبت از آرتریت می‌شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ بررسی کرد که چگونه این نوع رایحه درمانی مبتنی بر اسانس می تواند بر درد ناشی از آرتروز زانو تأثیر بگذارد. در یک مطالعه، ۹۰ نفر به طور تصادفی به سه گروه تقسیم شدند: آنهایی که ماساژ آروماتراپی با اسانس اسطوخودوس دریافت کردند، گروه دارونما که ماساژ با روغن بادام دریافت کردند، و گروه کنترل بدون ماساژ. این روغن درمانی به طور قابل توجهی درد افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو را در مقایسه با دو گروه دیگر کاهش داد.

آرنیکا یک نمونه محبوب از یک اسانس است که برای درمان خانگی زانو درد استفاده می شود. این گیاهی است که هم در آمریکای شمالی و هم در اروپا یافت می شود و روغن های مشتق شده از آن برای کاهش درد آرتروز پیشنهاد شده است.

NSAID های موضعی

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) داروهای مسکن رایجی هستند که برای درمان بیماری هایی مانند تاندونیت و آرتریت و سایر موارد استفاده می شوند. آنها بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا به صورت نسخه در دسترس هستند. NSAID های موضعی برای تسکین درد مفاصل داده شده است.

درمان خانگی زانودرد کرم موضعی

مکمل

مکمل های طبیعی یکی دیگر از راه های رایج برای کاهش ناراحتی ناشی از زانو درد هستند.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که از دیرباز در طب سنتی برای درمان خانگی زانو درد استفاده می شده است. در حالی که تحقیقات زیادی در مورد اثربخشی آن در تسکین درد وجود ندارد، یک تجزیه و تحلیل نشان داد که آن علائم آرتروز را بهبود می بخشد، اما نویسندگان خاطرنشان کردند که “مطالعات دقیق تر و بزرگ تری برای تایید اثر درمانی زردچوبه برای آرتریت مورد نیاز است.”

زنجبیل

نشان داده شده است که زنجبیل آرتروز را درمان می کند و به طور بالقوه می تواند جایگزینی برای NSAID ها باشد. در یک مطالعه روی ۲۴۷ شرکت‌کننده، درد زانو در بین ۶۳ درصد از افرادی که محصولات درمانی زنجبیل دریافت کردند در مقایسه با ۵۰ درصد از گروه دارونما به طور قابل توجهی کاهش یافت.

زنجبیل

ویتامین E

یک بررسی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که مکمل‌های ویتامین E به دلیل ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی‌شان ممکن است برای زانو درد مفید باشند. نویسندگان به این نتیجه رسیدند که “ویتامین E ممکن است با بهبود استرس اکسیداتیو و التهاب مفصل، پیشرفت آرتروز را به تاخیر بیندازد.” با این حال، آنها همچنین ذکر کردند که مطالعات بیشتر ضروری است.

گلوکوزمین / کندرویتین

تحقیقات در مورد اثرات تسکین درد مکمل های گلوکزامین و کندرویتین مخلوط شده است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ در مورد گلوکزامین و کندرویتین بر روی ۱۶۴ فرد مبتلا به زانو درد ناشی از آرتروز مورد بررسی قرار گرفت. در واقع زود متوقف شد زیرا کسانی که مکمل مصرف می کردند نسبت به کسانی که نسخه دارونما مکمل را مصرف می کردند علائم بدتری داشتند. قبل از استفاده از این مکمل برای مدیریت علائم آرتروز خود ابتدا با ارائه دهنده خود مشورت کنید

متیل سولفونیل متان (MSM)

برخی تحقیقات نشان داده اند که این مسکن رایج ممکن است برای زانو درد مفید باشد. مطالعه روی ۵۰ مرد و زن ۴۰ تا ۷۶ ساله نشان داد که دوز ۳ گرم متیل سولفونیل متان دو بار در روز باعث بهبود درد و عملکرد فیزیکی زانو می شود. محققان گفتند که مطالعات بیشتری در مورد مکمل باید انجام شود.

درمان های دیگر برای درمان خانگی زانو درد

فراتر از مکمل ها و درمان های موضعی، طیف وسیعی از درمان ها می توانند به تسکین درد مزمن زانو کمک کنند:

یخ یا گرما : یخ و گرما درمانی می توانند به درد مفاصل ناشی از آرتریت کمک کنند. روماتولوژیست‌ها می‌گویند کمپرس یا چسب حرارتی معمولاً برای تسکین زانو درد ناشی از آرتروز بهترین کار را انجام می‌دهند، اما برخی افراد متوجه می‌شوند که سرما به کاهش درد آنها بهتر کمک می‌کند.

ماساژ : ماساژ درمانی یک جایگزین رایج برای تسکین درد زانو است. در حالی که انواع مختلفی از این درمان وجود دارد، یک خود ماساژ ساده، ورز دادن مفاصل دردناک با بند انگشتان، دست‌ها یا ابزار ماساژ می‌تواند به تسکین زانو درد کمک کند.

درمان خانگی زانودرد

فیزیوتراپی : فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا بفهمید زانوهای شما چگونه کار می کنند، درد در کجا قرار دارد و ممکن است از درمان دستی و ماساژ، سونوگرافی برای درمان اسپاسم و تحریک الکتریکی استفاده کند.

تغییر سبک زندگی برای درمان خانگی زانو درد

برخی از مداخلات برای زانو درد شامل تغییرات ساده در سبک زندگی و عادات شما هستند، از جمله:

رژیم غذایی : یک تغذیه که سرشار از غذاهای گیاهی، ماهی، غلات کامل، آجیل و لوبیا است می تواند به مدیریت علائم و درد آرتریت کمک کند. رژیم غذایی مدیترانه ای، روغن ماهی، چای سبز، و ادویه ها و گیاهان دارویی باعث کاهش التهاب و سفتی صبحگاهی در مفاصل می شوند.

ورزش : یک بررسی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که ورزش‌های درمانی مانند تمرینات هوازی، تمرینات قدرتی، و شنا، از جمله، ثابت شده‌اند که التهاب را تسکین می‌دهند، مفاصل را تقویت می‌کنند و زانوهای شما را تقویت می‌کنند.

ورزش برای زانو درد

تای چی : این تمرین ذهن و بدن شامل یک سری تمرینات آهسته، مدیتیشن و تنفس ریتمیک است. نشان داده شده است که به درد زانو و آرتریت کمک می کند. تحقیقات با بودجه دولت نشان داده است که این عمل باعث کاهش درد و بهبود عملکرد زانو برای افراد مبتلا به آرتروز زانو می شود.

گوش دادن به موسیقی : عمل ساده گوش دادن به موسیقی می تواند از نظر روانی و جسمی درمانی باشد. موسیقی درمانی را می توان با تکنیک های فیزیوتراپی همراه کرد. همچنین می تواند به کاهش درد و استرس کمک کند.

کاهش استرس : یافتن راه هایی برای کاهش استرس روانی می تواند درد جسمی را تسکین دهد. این را می توان با ورزش، گوش دادن به موسیقی و تمرین مدیتیشن به دست آورد. استرس بر بخشی از مغز تأثیر می گذارد که سیگنال های عصبی را در سراسر بدن شما از جمله زانوها ارسال می کند.

سوالات متداول

آیا کرم کپسایسین به درد مزمن زانو کمک می کند؟

بله، کرم کپسایسین باعث تسکین موقت زانو درد ناشی از آرتروز می شود. کپسایسین روغن داغی است که در فلفل چیلی یافت می شود و انتقال دهنده درد معروف به ماده P را کاهش می دهد. تسکین درد کپسایسین تنها چند ساعت طول می کشد، بنابراین کرم کپسایسین باید چندین بار استفاده شود. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است واکنش پوستی از کرم کپسایسین داشته باشند. قبل از استفاده از آن بر روی زانوی خود، یک پچ آزمایشی را روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کنید.

آرنیکا چیست و آیا به درد زانو کمک می کند؟

آرنیکا گیاهی است که حاوی یک عامل ضد التهابی به نام هلنالین است. به عنوان مسکن موضعی به عنوان کرم، ژل و روغن فروخته می شود. آرنیکا به تسکین دردهای تازه شروع شده و مزمن عضلانی و مفاصل کمک می کند. همچنین به کاهش درد و کبودی پس از جراحی کمک می کند.

آیا گلوکزامین و کندرویتین به آرتروز من کمک می کند

؟ شاید. گلوکزامین و کندرویتین اجزای غضروف هستند، بافتی که مفاصل شما را می‌پوشاند تا استخوان‌ها روی یکدیگر ساییده نشوند. تحقیقات روی مکمل های گلوکزامین و کندرویتین نتایج متفاوتی را برای درد لگن و زانو نشان می دهد. کالج آمریکایی روماتولوژی استفاده از گلوکزامین یا کندرویتین را برای درد آرتروز توصیه نمی کند.

 

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!