خواص سیاه دانه

۱۰ خواص سیاه دانه + طریقه مصرف سیاه دانه

خواص سیاه دانه شما را وادار می‌کند که آن‌ها را نسبت به دانه‌های زیره معمولی خود انتخاب کنید.

این دانه‌ها مملو از ترکیبات مفیدی هستند که به آن‌ها خواص معطر، پاک‌کننده، محرک، ادرار آور، خلط‌ آور، ضد نفخ و آرام‌ بخش می‌دهد. دانه های سیاه دانه (Nigella sativa) حاوی تیموکینون هستند، ترکیبی با کاربردهای درمانی فراوان، این مقاله از سلول سبز در مورد خواص سیاه دانه، نحوه استفاده از آنها برای حداکثر فواید و هرگونه عوارض جانبی بالقوه بحث می کند.

محققان از دهه ۱۹۶۰ بر روی تیموکینون تحقیق کردند و به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی، ضد سرطانی و ضد التهابی آن شناخته شده است.

خواص سیاه دانه چیست؟

۱- به کاهش سطح کلسترول کمک کنید

دانه های سیاه دانه می توانند تأثیر قابل توجهی بر غلظت لیپیدهای پلاسما داشته باشند و در نتیجه سطح کلسترول تام را کاهش دهند. دانه ها همچنین می توانند سطح تری گلیسیرید را کاهش دهند.

مطالعات انجام شده بر روی موش های صحرایی هیپرکلسترولمیک ۲ یافته های مشابهی را نشان داد، خواص سیاه دانه می تواند ظرفیت آنتی اکسیدانی موش ها را بهبود بخشد و در نتیجه به کاهش سطح کلسترول کلی کمک کند.

مطالعات بر روی مردان چاق نشان داده است استفاده از سیاه دانه برای کاهش سطح کلسترول بسیار مفید است. دوز بیشتر از دانه ها و مصرف طولانی تر ممکن است نتایج بسیار بهتری ارائه دهد.

تیموکینون همچنین به مبارزه با استرس اکسیداتیو در بیماران دیابتی نوع ۲ کمک کرده بود.

خواص سیاه دانه کاهش کلسترل

۲- ممکن است به کاهش وزن کمک کند

مصرف مکمل سیاه دانه می تواند باعث کاهش متوسط وزن بدن شود. همچنین مقادیر BMI را بهبود بخشید و دور کمر را کاهش داد. اگرچه مطالعات با کیفیت بالا محدود هستند، و تحقیقات بیشتری لازم است، این یک گام دلگرم کننده است. همچنین استفاده از دانه ها هیچ عارضه ای در پی نداشته است. بنابراین، استفاده از دانه ها برای کاهش وزن نباید ضرری داشته باشد.

مطالعات همچنین نشان می‌دهند که خواص سیاه دانه می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌ قلبی، دیابت و سرطان کمک کند. که بیماری‌هایی هستند که خطر ابتلا به آن با چاقی افزایش می‌یابد. اگرچه ممکن است تصور اینکه سیاهدانه می تواند برای کاهش وزن مفید باشد، بی خطر به نظر می رسد، تحقیقات بیشتر در این زمینه می تواند مفید باشد.

۳- خواص سیاه دانه محافظت در برابر سرطان

روغن سیاه دانه به طور قابل توجهی اندازه و بروز تومورها را در ریه ها و روده بزرگ موش صحرایی نر ویستار کاهش داده بود. شواهد رو به رشدی خواص ضد سرطانی دانه سیاهدانه را برجسته می کند.

در مطالعه دیگری نیز مشخص شد که خواص سیاه دانه باعث مرگ سلول های سرطانی آپوپتوز ۴ در سلول های سرطان روده بزرگ انسان می شود.

همچنین مشخص شد که دانه های سیاه دانه از سرطان سینه، کبد، پوست، پروستات و دهانه رحم پیشگیری می کند. اثرات محافظتی دانه ها در برابر سرطان را می توان به توانایی آنها در سرکوب التهاب و اعمال اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی نسبت داد.

خواص سیاه دانه محافظت در برابر سرطان

۴- سیاه دانه سطح قند خون را تنظیم می کند

سیاهدانه به تنظیم سطح قند خون کمک می کند

مصرف ۲ گرم سیاه دانه در روز ممکن است به تنظیم سطح قند خون در بیماران دیابتی کمک کند. دانه ها در دوز ذکر شده باعث کاهش قابل توجه سطح گلوکز خون ناشتا شدند.

یک مطالعه در ایران نیز اثرات مفید دانه سیاهدانه را بر هموستاز گلوکز نشان داده است. اگرچه یافته های حاضر از استفاده از دانه سیاهدانه در مدیریت عوارض دیابت حمایت می کند، تحقیقات بیشتر ضروری است.

در مطالعه دیگری، خواص سیاه دانه سطح هموگلوبین گلیکوزیله را کاهش داد. نشان داده شد که افزایش سطح هموگلوبین گلیکوزیله خطر فیبریلاسیون دهلیزی را در بیماران دیابتی افزایش می دهد. دانه ها می توانند این خطر را در بیماران کاهش دهند.

۵- سیاه دانه به حفظ فشار خون کمک کنید

طبق یک مطالعه، استفاده منظم از عصاره سیاه دانه ممکن است فشار خون را در بیماران مبتلا به فشار خون خفیف کاهش دهد. عصاره دانه ها فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش داده بود.

حتی روغن دانه می تواند در این زمینه کمک کند. تیموکینون و تیمول موجود در دانه ها می توانند به کاهش فشار خون آنها کمک کنند. این ترکیبات با کاهش استرس اکسیداتیو قلبی و فعالیت آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین ۸ (ACE) عمل می کنند، که هر دو به کاهش سطح فشار خون کمک می کنند.

خواص ضد فشار خون دانه سیاهدانه را نیز می توان به اثر ادرارآور آن نسبت داد. موش های تحت درمان با دانه ها کاهش ۴ درصدی در فشار خون شریانی خود را نشان دادند.

سیاه دانه به حفظ فشار خون کمک کنید

۶- خواص سیاه دانه می تواند با التهاب مبارزه کند

در یک مطالعه آمریکایی، دانه سیاهدانه با التهاب در سلول های سرطانی پانکراس مبارزه می کند. تیموکینون موجود در دانه ها می تواند اثرات سیتوکین های پیش التهابی را مهار کند و به عنوان یک درمان امیدوارکننده برای التهاب عمل می کند.

فعالیت ضد التهابی دانه سیاهدانه را نیز می توان به خواص آنتی اکسیدانی آنها نسبت داد. در مطالعات، خواص آنتی اکسیدانی دانه ها به کاهش نشانگرهای التهابی سرم و بافت و سایر بیماری های التهابی مانند فیبروز قلبی کمک کرد.

استفاده موضعی از روغن دانه سیاهدانه نیز برای تسکین درد در بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو یافت شد. این روغن از استامینوفن، یک داروی ضد درد که معمولاً برای درمان درد آرتریت استفاده می‌شود.

۷. تقویت ایمنی

مطالعات انجام‌شده بر روی مرغ‌های دورگه نشان داد که مکمل‌سازی با دانه‌های سیاه‌دانه ممکن است ایمنی را در برابر ویروس بیماری نیوکاسل تقویت کند. اگرچه ما همچنین باید به مطالعات انسانی خاص نگاه کنیم، این یک نشانه دلگرم کننده است.

در مطالعه دیگری در بریتانیا، مکمل روغن دانه سیاهدانه برای بهبود کنترل آسم و بهبود عملکرد ریوی یافت شد.

از دیگر خواص سیاه دانه می تان به ضد باکتریایی و ضد میکروبی بودن اشاره کرد. آنها فعالیت ضد باکتریایی را در برابر سویه مضر باکتری به نام MRSA نشان دادند.

عصاره دانه سیاهدانه نیز اثر ضد میکروبی در برابر عفونت پوستی استافیلوکوک از خود نشان داده است.

۸. خواص سیاه دانه ارتقاء سلامت کبد و کلیه ها

خواص آنتی اکسیدانی سیاهدانه در محافظت از کبد نقش دارد. اینها می توانند با استرس اکسیداتیو که ممکن است به کبد آسیب برسانند، مبارزه کنند. تیموکینون موجود در دانه‌ها همچنین با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و خطر حمله آن‌ها به DNA انسان و احتمالاً به کبد را کاهش می‌دهد.

این خواص آنتی اکسیدانی تیموکینون همچنین مسئول محافظت از کبد در برابر آسیب انگلی است. مصرف روغن دانه تعداد کرم های شیستوزوم مانسونی را در کبد کاهش داد و حتی تعداد کل تخمک های موجود در کبد و روده را کاهش داد.

یک مطالعه ایرانی نشان داد که دانه سیاهدانه می تواند به درمان بیماری های کلیوی، از جمله سنگ کلیه و آسیب کلیه کمک کند. مصرف خوراکی عصاره دانه سیاهدانه به طور قابل توجهی تشکیل رسوبات اگزالات کلسیم را کاهش داد.

ارتقاء سلامت کبد و کلیه ها با سیاه دانه

۹- دانه سیاهدانه ناباروری را درمان می کند

افزایش رادیکال های آزاد در سیستم بدن می تواند بر کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد. قدرت آنتی اکسیدانی دانه سیاه دانه می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند. مطالعات نشان می دهد که تیموکینون موجود در دانه سیاهدانه می تواند پارامترهای باروری مردان را با تقویت دفاع آنتی اکسیدانی بهبود بخشد.
مطالعات نشان می دهد که خواص سیاه دانه می تواند به عنوان یک عامل برای درمان ناباروری مردان استفاده شود.
یک مطالعه ایرانی نتیجه می گیرد که مصرف روزانه ۵ میلی لیتر روغن دانه سیاهدانه به مدت دو ماه می تواند کیفیت مایع منی را در مردان نابارور بهبود بخشد و همچنین بدون عوارض جانبی است.

۱۰. درمان بیماری های پوستی

خواص سیاه دانه فعالیت ضد پسوریازیس نشان می دهد. استفاده از عصاره ها بهبود قابل توجه اپیدرمی را نشان داد. استفاده موضعی از روغن همچنین به درمان آکنه ولگاریس کمک کرده است.
یکی دیگر از خواص سیاه دانه تیموکینون است که فعالیت ضد قارچی دارد. می تواند به درمان عفونت های قارچی پوست مانند کاندیدا کمک کند.
اینها راه های قدرتمندی هستند که دانه سیاهدانه می تواند زندگی شما را بهتر کند. همانطور که دیدید، تحقیقات زیادی پشتیبان آن وجود دارد. دانه ها می توانند اکثر بیماری های اصلی را بدون عوارض جانبی درمان کنند.
این قسمت موند

عصاره سیاه دانه

نحوه مصرف سیاه دانه

گنجاندن دانه ها در رژیم غذایی آسان است.

می توانید مکعب های کوچک ماهی تن را با روغن زیتون بپوشانید و دانه سیاه دانه را روی آنها بپاشید. این یک پیش غذای عالی را ایجاد می کند.
دانه های سیاه دانه کامل را با پنیر فتا، ماست و آب لیمو مخلوط کنید و از آن به عنوان چاشنی برای غذاهای خود استفاده کنید.

می توانید دانه ها را در وعده صبحانه یا عصرانه خود بپاشید.

خیلی ساده است، درست است؟ اما صبر کنید، دانه سیاهدانه برای همه نیست. ملاحظات خاصی وجود دارد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  ۱۲ خواص ریواس برای سلامتی و آیا ریواس سمی است؟

عوارض سیاه دانه چیست؟

مشکلات احتمالی در دوران بارداری

اعتقاد بر این است که دانه ها به طور سنتی مانع از انقباض رحم می شوند، که می تواند در دوران بارداری مشکل ساز باشد. اطمینان حاصل کنید که مصرف آن را در مقادیر طبیعی نگه دارید. لطفا با پزشک خود چک کنید.

می تواند باعث اختلالات خونریزی شود

تیموکینون موجود در دانه سیاهدانه می تواند لخته شدن خون را کند کند (زمان انعقاد خون را افزایش دهد). این می تواند اختلالات خونریزی را تشدید کند. اگر هر گونه اختلال خونریزی دارید، لطفا از مصرف دانه ها خودداری کنید.

این به درستی دانه سیاهدانه می تواند یک نگرانی در طول عمل جراحی باشد. حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی از مصرف آن خودداری کنید.

ممکن است قند خون و یا سطح فشار خون را بسیار پایین بیاورد

از آنجایی که دانه ها می توانند سطح قند خون و فشار خون را کاهش دهند، افرادی که قبلاً از این داروها استفاده می کنند باید احتیاط کنند. لطفا با پزشک خود چک کنید.

منبع : stylecraze

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!