بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل ؛ چگونه کار می کند + عوارض جانبی

عرق کردن، روشی است که بدن شما در هوای گرم خود را خنک نگه می دارد. عرق کردن نیز زمانی اتفاق می افتد که عصبی می شوید. در حالی که تعریق در سراسر بدن شما رخ می دهد، وجود آن در زیر بغل می تواند باعث ایجاد بوی بد شود که می تواند دفع کننده تعاملات اجتماعی شما و عامل مهمی برای خجالت باشد. دئودورانت ها و ضد تعریق ها می توانند کمک کننده باشند، اما اگر هنوز زیر بغل مرطوب و بوی نامطبوع دارید، تزریق بوتاکس ممکن است پاسخی برای نگرانی شما باشد. این یک درمان تایید شده توسط FDA است که تعریق زیر بغل را تا ۸۰ درصد به همراه بوی بدی که از زیر بغل شما منتشر می شود، کاهش می دهد.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

بوتاکس زیر بغل درمانی برای تعریق بیش از حد زیر بغل (هیپرهیدروزیس) است. معمولاً زمانی ارائه می شود که سایر گزینه های درمانی ناموفق باشند. این شامل تزریق بوتاکس یا سم بوتولینوم، یک نوروتوکسین تولید شده توسط یک میکروب خاص به نام کلستریدیوم بوتولینوم است. اگرچه بوتاکس یک محصول جانبی سمی است، اما برای چندین درمان پزشکی و زیبایی ایمن در نظر گرفته شده است.

در طول درمان بوتاکس زیر بغل، یک سری سم بوتولینوم به زیر بغل تزریق می شود تا سیگنال های شیمیایی بین غدد عرق و اعصاب مربوطه را مسدود کند. این منجر به کاهش قابل توجه تعریق در ناحیه تحت درمان می شود.

با این حال، انجام بوتاکس زیر بغل شما را کاملاً از قلاب خارج نمی کند. زیر بغل شما ممکن است هنوز کمی عرق کند که می تواند باعث ایجاد بوی بد شود. برای جلوگیری از این بو می توانید از دئودورانت یا ضد تعریق استفاده کنید.

بوتاکس زیر بغل چیست

بوتاکس زیر بغل چگونه کار می کند؟

تعریق زمانی رخ می دهد که انتقال دهنده عصبی استیل کولین به غدد عرق متصل می شود و به آنها سیگنال می دهد که عرق را آزاد کنند. این به طور کلی زمانی است که سیستم عصبی شما با افزایش دما در محیط اطراف، آزادسازی استیل کولین را فعال می کند. این فرآیند طبیعی بدن شما را خنک نگه می دارد.

با این حال، در مورد هایپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد، اعصابی که به غدد عرق شما سیگنال می دهند بیش فعال می شوند. تزریق بوتاکس در این سناریو از ترشح استیل کولین جلوگیری می کند.

در نتیجه، از رسیدن بیشتر سیگنال های عصبی به غدد عرق جلوگیری می شود و تعریق زیر بغل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پروسه تزریق بوتاکس می تواند ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد که در طی آن ممکن است ۱۵ تا ۲۰ تزریق در هر زیر بغل انجام شود. این تزریق ها معمولاً از طریق سوزن های بسیار ظریف انجام می شود.

آماده سازی

بوتاکس یک روش ایمن و ساده است که نیاز به آمادگی زیادی ندارد. با این حال، ممکن است پزشک از شما بخواهد ۲ تا ۳ روز قبل از درمان از اصلاح زیر بغل خودداری کنید. همچنین ممکن است از شما بخواهند که از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

بحث در مورد وضعیت سلامتی خود با پزشک در طول مشاوره اولیه بسیار توصیه می شود. علاوه بر این، باید داروهای فعلی خود را با پزشک در میان بگذارید.

اصلاح زیر بغل

مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل یک روش کم تهاجمی است که نیاز به مراقبت های بعدی کمی دارد. از این رو، می توانید به محض اتمام عمل به خانه بروید. برای یک یا دو روز مقداری حساسیت در ناحیه تحت درمان وجود خواهد داشت، اما دلیل قابل توجهی برای نگرانی نخواهد بود.

ممکن است به شما توصیه شود تا چند روز پس از درمان از دئودورانت استفاده نکنید تا تحریک نشود. همچنین باید به مدت ۴۸ ساعت از فعالیت های بدنی شدید و حمام آب گرم خودداری کنید.

ممکن است پزشک از شما بخواهد که بعد از چند هفته یک ویزیت انجام دهید تا بازخورد را مشاهده کند. آنها همچنین به دنبال هر نقطه ای هستند که ممکن است در طول عمل از دست رفته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:  بوتاکس پیشانی ؛ هر آنچه که باید در مورد هزینه، خطرات و فواید آن بدانید

مزایای بوتاکس زیر بغل

مهمترین مزیت بوتاکس زیربغل عملکرد اصلی آن است: کاهش قابل توجه تعریق زیر بغل. از دیگر مزایای بوتاکس زیر بغل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاهش تعریق با بوتاکس

یک روش کم تهاجمی

بوتاکس زیر بغل با استفاده از سوزن‌های نازک انجام می‌شود که تنها کمترین ناراحتی را در طول عمل ایجاد می‌کند. هیچ برش جراحی در این درمان وجود ندارد. از این رو، هیچ زخم و زخمی برای مقابله با آن وجود نخواهد داشت. مدت زمان بهبودی کوتاه است و پس از عمل نیازی به زمان استراحت نیست.

زمان عمل کوتاه

عمل بوتاکس زیر بغل تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. یک متخصص زیبایی چندین تزریق را در ناحیه درمان انجام می دهد. تعداد تزریق ممکن است به شدت بیماری بستگی داشته باشد. این یک روش زمان ناهار است که پس از آن می توانید از کلینیک خارج شوید و فوراً فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید.

درمان تایید شده توسط FDA

نهادهای معتبر جهانی مانند FDA و IHHS بوتاکس را به عنوان یک گزینه ایمن و موثر برای درمان هایپرهیدروزیس زیر بغل تایید می کنند. این درمان نه تنها تعریق زیر بغل را کاهش می دهد، بلکه برای اعصاب ناحیه تحت درمان نیز بی خطر است.

نتایج طولانی مدت

بوتاکس زیر بغل با یک روش کوتاه، ساده و تقریباً بدون درد، زیربغل‌های بدون عرق را برای مدت طولانی به ارمغان می‌آورد. شما می توانید با این درمان به مدت شش تا دوازده ماه تعریق بیش از حد را کاهش دهید. پس از آن، تعریق زیر بغل شما به تدریج افزایش می یابد و در عرض چند ماه به حالت قبل از درمان باز می گردد. با این حال، می توانید نتایج درمان را از طریق جلسات تکراری افزایش دهید.

معایب بوتاکس زیر بغل

مانند بسیاری از درمان های دیگر، بوتاکس زیر بغل می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، شما می‌خواهید آن معایب را بسنجید تا مشخص شود آیا این درمان ارزش یک ضربه را دارد یا خیر.

این می تواند یک درمان گران قیمت باشد

با توجه به هزینه بالای هر تزریق، بوتاکس برای هایپرهیدروزیس می تواند گران باشد.

راه حل دائمی نیست

نتایج بوتاکس زیر بغل تا آخر عمر باقی نمی ماند. در بهترین حالت، زیر بغل شما به مدت ۶ تا ۱۲ ماه بدون عرق می ماند. اما بلافاصله پس از آن، تعریق به تدریج افزایش می یابد و در عرض چند ماه به حالت قبل از درمان باز می گردد.

سایر عوارض بوتاکس زیر بغل

در موارد نادر، ممکن است برخی عوارض پس از درمان بوتاکس زیر بغل ایجاد شود. اینها عموماً عوارض خفیفی هستند که در عرض چند روز از بین می روند.

شایع ترین عوارض جانبی بوتاکس برای هایپرهیدروزیس شامل موارد زیر است:

حالت تهوع یا استفراغ
کبودی و درد خفیف در ناحیه تحت درمان
بثورات پوستی
از دست دادن کنترل مثانه
ضعف عضلانی
مشکل در تنفس و بلع
تب
خشکی دهان

درد زیر بغل براثر بوتاکس

بوتاکس چقدر برای تعریق موثر است؟

بدون شک هیپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد می تواند رفاه اجتماعی، حرفه ای و عاطفی شما را به خطر بیندازد. اما اگر فکر می کنید این مشکل بدون یک روش پزشکی پیچیده قابل حل نیست، دوباره فکر کنید، زیرا بوتاکس یک نجات بسیار مورد نیاز را ارائه می دهد.

تزریق بوتاکس در درمان هایپرهیدروزیس بسیار موثر است، که FDA آن را به عنوان یک درمان قابل قبول تایید و تایید کرده است.

این درمان تنها بخشی از ارتباط عصبی را که غدد عرق را بدون آسیب رساندن به اعصاب ناحیه تحت درمان فعال می کند، قطع می کند. ناحیه تحت درمان با شروع درمان ۸۰ درصد کمتر عرق تولید می کند. ثابت شده است که بوتاکس یک گزینه بسیار قابل اعتماد برای درمان هایپرهیدروزیس است، زیرا چندین مطالعه بالینی میزان رضایت ۹۸ درصدی را در بین داوطلبان تحت درمان نشان می دهد.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!