بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست

بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست

با افزایش متوجه تغییرات مختلفی در بدن خود به خصوص در پوست خود می شویم. پوست ما سفتی خود را از دست می دهد و شروع به افتادگی می کند. اگرچه سن تنها دلیل افتادگی پوست نیست، اما مهمترین دلیل آن است. پیری را نمی توان متوقف کرد، اما مطمئناً می توان آن را کاهش داد. در ادامه این مطلب با بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست آشنا می شویم.

و اگر نمی‌خواهید پول و زمان خود را صرف آن درمان‌های گران‌قیمت سالن کنید، یک ماساژ روغن قدیمی خوب می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. اما باید درک کنید که یک شبه کار نمی کند. برای دیدن نتایج باید صبور باشید.

۱. روغن آرگان

روغن آرگان سرشار از ویتامین E است که به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. با استفاده منظم، روغن آرگان به سفت شدن پوست شما کمک می کند و بهترین روغن برای پوست است.

روغن آرگان

روش مصرف

چند قطره روغن آرگان را کف دست خود بریزید. روغن را به آرامی به مدت چند دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. بگذارید حدود یک روز بماند. صبح روز بعد هنگام دوش گرفتن آن را بشویید.

۲. روغن آووکادو

روغن آووکادو یکی بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست است. حاوی ویتامین های A و E است که برای پوست مفید است. به عمق پوست نفوذ کرده و پوست را تغذیه می کند. اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن به تسهیل تولید کلاژن کمک می کند و در نتیجه پوست را محکم و جوان می کند. برای خواندن خواص آووکادو کلیک کنید.

بهترین روغن برای سفت کردن پوست

روش استفاده

مقداری روغن آووکادو را روی کف دست خود بردارید و صورت خود را به آرامی با حرکات دایره ای رو به بالا به مدت حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید. بگذارید ۱ ساعت بماند. آن را با آب ولرم بشویید.

۳. روغن نارگیل

روغن نارگیل به طور موثر پوست شما را مرطوب می کند. به عمق لایه های پوست نفوذ کرده و پوست را تغذیه می کند. دارای خواص آنتی اکسیدانی است که با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کند، از افتادگی پوست و علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری می کند.

روغن نارگیل

روش مصرف

مقداری روغن نارگیل روی کف دست خود بردارید. قبل از رفتن به رختخواب روغن را به آرامی روی پوست خود با حرکات دایره ای رو به بالا به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. بگذارید یک شب روی آن بماند. صبح آن را بشویید.

۴. روغن بادام

روغن بادام سرشار از ویتامین E است و برای پوست بسیار مرطوب کننده است. حاوی خواص آنتی اکسیدانی است که از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری می کند و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست را بهبود می بخشد و می توانید بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست است.

روغن برای سفت کردن پوست صورت

روش استفاده

مقداری روغن بادام روی کف دست خود بردارید. روغن را به آرامی روی پوست خود با حرکات دایره ای رو به بالا به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه بماند. آن را با آب ولرم بشویید.

۵. روغن خردل

روغن خردل از همیشه برای ماساژ بدن استفاده می شده است. حاوی ویتامین E است که به جلوگیری از علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند. روغن خردل برای جلوگیری از افتادگی سینه شناخته شده است و بنابراین برای مادران شیرده بسیار مفید است.

روغن خردل

روش مصرف

روغن خردل را در ظرفی بریزید. روغن را در مایکروویو یا روی شعله گرم کنید. مطمئن شوید که خیلی داغ نباشد در غیر این صورت پوست را می سوزاند. روغن را به آرامی روی ناحیه آسیب دیده با حرکات دایره ای رو به بالا به مدت حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید. بگذارید ۵-۱۰ دقیقه بماند. طبق معمول دوش بگیرید.

۶. روغن کرچک

روغن کرچک حاوی اسیدهای چرب است که تولید کلاژن را تسهیل می کند و از این رو پوست را محکم می کند. خواص آنتی اکسیدانی روغن کرچک از علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری می کند.

روغن کرچک

روش مصرف

چند قطره اسانس اسطوخودوس را به ۴ قاشق غذاخوری روغن کرچک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. با این ترکیب به آرامی پوست خود را با حرکات دایره ای رو به بالا به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. بگذارید یک ساعت بماند. آن را با یک پاک کننده ملایم و آب ولرم بشویید.

۷. روغن زیتون

روغن زیتون پوست شما را مرطوب می کند و آن را هیدراته نگه می دارد. سرشار از ویتامین E و اسیدهای چرب امگا ۳ است که به سفت و جوان نگه داشتن پوست کمک می کند.

بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست زیتون

روش استفاده

دوش بگیرید. حالا چند قطره روغن زیتون را کف دست خود بریزید. روغن زیتون را به مدت چند دقیقه روی پوست خود به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید روغن به درستی به پوست شما برسد.

۸. روغن هسته انگور

روغن هسته انگور دارای خواص آنتی اکسیدانی و قابض است که از علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری می کند. پوست را هیدراته نگه می دارد و بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست است. ویتامین E موجود در روغن خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و به سفت شدن پوست کمک می کند.

روغن هسته انگور

روش مصرف

در ظرفی ۱ قاشق غذاخوری روغن هسته انگور و کره کاکائو را بردارید و خوب با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی کف دست خود بگیرید و برای چند دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. بگذارید بدنتان در خوبی این ترکیب غوطه ور شود.

۹. روغن جوجوبا

کاملاً شبیه به سبوم تولید شده طبیعی پوست، روغن جوجوبا پوست را مرطوب کرده و جذب مواد مغذی را در پوست شما افزایش می دهد. دارای خواص آنتی اکسیدانی است که با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کند و از پیری پوست جلوگیری می کند.

روش استفاده

۲ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا را به لوسیون بدن معمولی خود اضافه کنید. با تکان دادن خوب آن ها را با هم مخلوط کنید. در صورت نیاز و در صورت نیاز از این لوسیون بدن غنی شده استفاده کنید.

۱۰. روغن پامچال

اسید گاما لینولنیک موجود در روغن پامچال به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و از علائم پیری مانند خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می کند.

روش استفاده

چند قطره روغن پامچال را روی کف دست خود بریزید. قبل از رفتن به رختخواب، پوست خود را به آرامی با استفاده از این روغن در حرکات دایره ای رو به بالا به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. بگذارید یک شبه بماند. صبح آن را بشویید.

روغن پامچال

۱۱. روغن رزماری

روغن رزماری حاوی خواص آنتی اکسیدانی است که از علائم پیری جلوگیری می کند و بهترین روغن گیاهی برای سفت کردن پوست است. علاوه بر این، گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه باعث بهبود افتادگی پوست می شود. بنابراین، اگر می خواهید پوست خود را سفت کنید، انتخاب خوبی است.

 روش استفاده

نصف یک خیار پوست کنده را آسیاب کنید تا مقداری آب خیار بگیرید. ۱ قاشق غذاخوری روغن رزماری به آن اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. بعداً آن را بشویید.

۱۲. روغن ماهی

روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که پوست را تغذیه کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. علاوه بر این، به بهبود گردش خون و در نتیجه جلوگیری از افتادگی پوست برای سفت شدن آن کمک می کند.

بهترین روغن برای سفت شدن پوست ماهی

روش استفاده

برای گرفتن روغن، یک کپسول ماهی را خار کرده و فشار دهید. پوست خود را به آرامی با این روغن ماساژ دهید. بگذارید یک ساعت بماند. بعداً آن را بشویید.

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!