آیا عینک دودی از چشمان شما محافظ می کند

آیا عینک دودی از چشمان شما محافظ می کند؟

پیدا کردن عینک آفتابی مناسب فقط برای تابستان نیست. این یک گام مهم در محافظت از چشمان شما در برابر اشعه UV مضر است.  در حالی که گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد ، همه عینک آفتابی از چشمان شما محافظت نمی کند. در حقیقت ، برخی از عینک های آفتابی احساس امنیت کاذب به شما می دهند و واقعاً محافظت از UV کافی را ارائه نمی دهند.

فواید سلامتی عینک آفتابی

عینک آفتابی مناسب برای محافظت از چشمان شما در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و همچنین محافظت از آنها از سایر مواد تحریک کننده محیطی مانند باد و گرد و غبار ضروری است.

عینک آفتابی همچنین باعث افزایش تابش خیره کننده و بهبود راحتی بصری می شود، به خصوص اگر لنزهای رنگی یا قطبی شده برای کارهای خاص طراحی شده باشند. علاوه بر این، آنها پوست ظریف اطراف چشمان شما را می پوشانند ، که ممکن است، خطر ابتلا به چین و چروک، خطوط ریز و حتی سرطان پوست را کاهش دهد.

عینک آفتابی به مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش و باد از تحریک رشد Pinguecula کمک می کند. همچنین در برابر سرطانهای پوستی پلک ، بدتر شدن آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و سایر مشکلات چشم محافظت می کنند.

عینک آفتابی چگونه از چشمان شما محافظت می کند؟

عینک آفتابی قانونی به طور معمول حاوی روکش هایی است که می تواند اشعه UVA و UVB را مسدود کند ، که برای چشم ها مضر است.

هنگامی که عینک آفتابی می پوشید ، مردمک (سوراخ در مرکز چشم شما که اجازه می دهد نور از آن عبور کند) بزرگتر می شود. برای عینک آفتابی دارای مجوز UV ، این مسئله مسئله ای نیست زیرا “پنجره” بزرگتر برای چشم سدی دارد که از آن در برابر آسیب محافظت می کند.

با این حال، اگر عینک آفتابی تقلبی دارید  چشمان شما در واقع اشعه ماوراء بنفش مضرتری را در صورت عدم استفاده دریافت می کنند.

عینک آفتابی که ۱۰۰ ٪ محافظت از اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند ، دارای برچسب “UV 400” یا “۱۰۰ ٪ محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند. اگر مطمئن نیستید که یک عینک آفتابی چقدر مفید خواهد بود ، می توان عینک را برای محافظت از اشعه ماوراء بنفش با ابزاری به نام فوتومتر آزمایش کرد. برخی از متخصصان مراقبت از چشم این موارد را در دفاتر خود دارند و می توانند دقیقاً به شما بگویند که عینک آفتابی شما چه طول موج را مسدود می کند.

همچنین می توانید با جستجوی مجوز برچسب، یا با تحقیق در مورد برندی که قصد خرید آن را دارید ، عینک آفتابی خود را تأیید کنید.

هنگام خرید عینک آفتابی به دنبال چه چیزی باشید

از آنجا که گزینه های زیادی برای انتخاب در مورد عینک آفتابی وجود دارد ، کارشناسان می گویند مهم است که چندین عامل را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین محافظت و راحتی را برای پول خود بدست می آورید.

در اینجا چه چیزی باید هنگام خرید عینک آفتابی به دنبال آن باشید :

محافظت از اشعه ماوراء بنفش : مهمترین چیزی که باید به دنبالش باشید این است که مطمئن شوید عینک آفتابی شما ۱۰۰ ٪ محافظت در برابر اشعه UVA و UVB را فراهم می کند ، که به جلوگیری از آسیب دیدگی چشم از نور ماوراء بنفش کمک می کند. بیشتر عینک های معتبر دارای برچسب یا برچسب “UV 400” یا “۱۰۰ ٪ محافظت از UV” بر روی آنها هستند ، اما می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید تا بررسی کنید که آیا تولید کننده از UV تأیید شده محافظت می کند یا خیر.

لنزهای قطبی : یکی دیگر از عوامل مهم که باید در نظر بگیرید این است که آیا عینک آفتابی دارای لنزهای قطبی است.

این لنزها دارای یک پوشش شیمیایی ویژه ای هستند که ن

نظر شما راجع به این محتوا چیست؟

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!